• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
Eto i ja smogao snage da poslikam nekaj u šumi. Šogor i ja se hrvamo sa bukvom promjera cca 75 cm. Dala je cca 8 metri drva. Posao odradila uglavnom Stihlovka 064. Njegova Husqvarna 385 XP stara 10-tak i više godina, a nije delala više od 2 dana u šumi, skoro kao nova, nije prvi dan štela vužgati. Onda sam mu rekel da ju bum zavitlal na drugi breg jer od nje nikakve koristi. Obično to tak biva i pilim uglavnom ja sa svojim motorkama, a on im ima 4 koje su večinom u nekakvom kvaru. Danas je predelala i Husqvarna. Ja sam prepiljaval trupac, a on je svaki kotač prerezal preko polovice i onda je išlo kalanje. Kalač je najeftiniji kaj se mogel nači u trgovini kaj znači da je trebalo malo više lupiti. Naravno, to nije kalač poput onih skupih kaj kalaju sami od sebe. Nema se za takve. To si moreju priuštiti samo oni koji kure na Aspen i eurodizel. Poanta priče je da je bukva skalana, dopelana doma, a 2 penzionera zrela za bolnicu. :ppozdrav:
Nismo jeli, pili kavu, naslikavali se, ali smo nekaj napravili. Za 2 starca dosta i preveč.
Takve dvije husKVARne imam i ja, dobre su samo kad upale, to je malo rjeđe, al dobro imamo i stihl-a koji uskoči kad je napotrebnije, on nas još nije iznevjeril.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,611
Meni nije bilo do zezanja kad je šogor kurblal pilu bez uspjeha, a ja sam za to vrijeme izrezal više od pola bukve na kratke komade i porezal svu vrhovinu.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
Stvarno zezaju, s tim da 365 malo manje zeza nego 390. Kad su hladne upale ko i svake drugo pile, problem je kad se nakon piljenja stane duže od 15-20min ( na pauzu recimo) onda je problem upaliti, treba ih "cukati" jako dugo (ne pomaze ni s cokom ni bez), kod stihl-a nam se to ne događa. Ja sam mlađa osoba i mogu tako funkcionirati, ali otac i stric (55 i 64 godine) mogu se samo plakati kraj njih kad ne zele upaliti.
S tim da sam primjetio da taj problem imaju novije pile, u nazad 10g, radio sam jedno vrijeme sa starim jonseredom 2071 (hq 371) i nije imao takve probleme, radio je ko sat.
HQ 390 smo nosili zbog toga na garanciju i promijenili su cijelu elektroniku (tako su nam objasnili) ali i dalje isto radi.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
205
365 x torq traži baš baš 2% pogotovo s dekompresorom na haldno, kad napravim iti malo jače (100ml na 4,7-4,8) neće baš da upali. Kad je točno 2% pali ko metak bez obzirna na temperaturu.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,488
Dali presauga ili je suha svećica.
Na vruće kad puste loše menbrane I propuste gorivo, ali tad mora biti mokra svjećka. Kad su menjane menbrane. Kad je svećica mijenjana.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
I nove iz dućana su radile isto, mješavina je uvijek 2% i kvalitetna ulja
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,488
Nove teško palile. Do tri povlačenja je ok sve ostalo nije dobr uslov paljenja. Ali vruća mora paliti to se treba korigovati. Količina ulja 2 ili 3 posto, utiče na snagu ali neznatno ali u paljenju to se nesmije osjetiti.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Od mojih pila svaka ima neki "trik" za palenje, i niti jedna na pali jednako, na primjer stara 572xp, povučeš 2 puta sa čokom, bez obzira da li se javi ili ne, vratim čok i ona upali, ak ju vučeš pod čokom dok se ne javi najebo si, s druge strane, 592xp obavezno pod čokom pali, znači uglavnom 2, eventualno 3 puta, čak ako se i javi od prvog povlačenja čok se ne vraća...to govorim o palenju na hladno, nova 572 od drugog, eventualno trećeg povlačenja sa čokom se javi i pali sa polugasom, 560xp isti sistem ali pali bez gasa...i tak, jedno im je svima isto a to je da ako od 5 povlačenja ne upali, vrati čok, pusti ju bez gasa i kurblaj dok imaš snage jer je presaugala...
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
205
Malo je teško čut kad se javi ako se koristi dekompresor pogotovo kad prvi put koristiš takvu pilu.
Povučem 2-3 maks 4 puta pod čokom, sve priko toga će zalit svićicu. Zato vjerna stihlovka nema dekompresor nego par friževa u cilindru. Nekad je tako dobra da ne želi upalit da se ne naprežen
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,488
Moja 545 je kupljena nova sa škartnom svjećicom. Muka kod svakog paljenja i nedostatak snage.
Ali sveska leti van čim posumnjao u nju, ako se na leru ugasi par puta, ja znam da to nesmije u radu sveska leti van. Takođe ako dva il tri put zalije gorivo i preseuga ide odmah i menbrana, to mora da perfektno radi. Dok je bila u upotrebi jedna motorka nosio sam i špagu, oprugu, lanac i vodilicu menbrane u alatu za rezervu.
 

vikendpoljo

Aktivni član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
80
Prije nje sam koristio samo Stihl 660 pa nisam znao što očekivati od slabije motorke i tog sistema paljenja. Prvo sam krivio sebe da nešto krivo radim jer ipak je to bio potpuno novi stroj. Nakon zamjene svjećice radi perfektno.
Da danas kupujem motorku umjesto nje bih uzeo još manji i lakši model.
 

4340

Iskusan lik
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
442
Znam za 6 štilovki, 4 komada 261c, jedna 362c i jedna 400 c. Sve pale jednako, hladne čok kad upali odradi 5 sekundi pod čokom i onda gas. Kad su mlake ako ne upale nakon 2 povlačenja čok i opet isto i to je to. Uglavnom Mtronic je zakon nema zalijevanja i sl.
660 ako nisi čuo da se javila pod čokom onda imaš problem, ali upali nakon 5, 6 povlačenja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh