• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

milanf

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
95
A ja jutros upalim motorku, pa turiraj, turiraj, turiraj. Djeca placu, psi laju, zena se dere da sta trosim taj aspen na turiranje. Rekoh zeno, nista ne pricaj, nek ovi sta zabadaju nos misle da delam drva na nedjelju, al evo im figa, nit sam se preko tjedna umorio, nit danas!!
 

Prilozi

  • IMG_20230903_151217.jpg
    IMG_20230903_151217.jpg
    52.5 KB · Pregleda: 32

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
472
Jel je moguće da su drva po 85€? Od Zaprešića do Zaboka nema jeftinije. Bukva i grab?
Pa to je još jeftino. Kupi traktor prikolicu pilu kalac Registriraj sve sto treba. Sve natoči dobrim gorivom i uljem. Odi u šumu sruši izvuci ispili iskalaj natovari odvezi istovari….. ja bih svakoga ko kuka malo kolegi @Ghost na par dana tjelovježbe da vidi kako su drva zapravo jeftina. E da, plati i šumariji ili vlasniku drvo…
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
472
Pa da, grab bukva je najskuplje onda ide hrast pa agacija Itd. Bar na našim područjima
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
Meni se cini da se pretjeruje sa svim cijenama, tako i drvima.
Ja sam ih po 300m godisnje znao frknuti, po 220, 250, 350 i uvijek se zaradilo. Zadnje 2 godine nisam nis, jer nemam vremena, dosla djeca, gradim kucu itd... sad su drva 85€ ili cca 650 kn. Mislilm da ni gorivo ni motorke ni vitla nisu otisla gore za 100% da opravdaju takvu cijenu drva..
Ali ako ima ljudi da plate, jbg zasto ne.
Ali mislim da ce i tu pasti cijena zbog slabe potražnje. Jer ni place ni mirovine nisu isle nesto gore.
U zimu krećem i ja da napravim za prodaju barem 100m
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
205
U dalmaciji su prosle zime bila 100 eura metar iscjepanih, mislin da ce i ove bit tako. Ko ima svoja drva bez problema isplati dobru pilu za godinu ili dvi.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
Kolko ti treba za 100 m drvi? Da napraviš?
Ne znam, jer najprije moram srusiti, to obicno radim pet popodne i cijelu sub rusim.
Sljedeci vikend vozim u trupcima doma. Nekad i po tri vikenda vozim, ili uzmem godisnji i tak kombiniram.
Onda kad je kilavo vrijeme kalam i slazem i kak me ko zove vozim.

Uglavnom to traje mjesecima kroz godinu. Sad kad skinem kuruzu, zimsko oranje riješim, krecem u sumu. I tak do proljeca. Zime nema pa se moze lijepo raditi u sumi.
Uvijek planiram da izvucem do ceste,puta drva i onda vozim, a voziti mogu i kad je kisa ili ak bas ne stignem uzmem kamiom ali mi nije isplativo jer mogu i sam voziti. Sad sam kupio traktor s ozbiljnim prednjim utovarivacem pa ce ici to puno brze.
Mislim da cu u jednom danu, ako ne bu kvarova i po 3 prikolice otpeljati.
Na prikolici vozim min 6 m u trupcu, ovisi kak tovarim i kakvi su trupci jel ih mogu lijepo naslagati... ak je debela roba onda je 5m...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,659
a sam prošle godine plaćao u šumariji drva (za samoizradu) 100 kuna i prodavao po 320-350, sad plaćam u prosjeku 20 eur a prodajem za 55-60
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Očito zavisi od mjesta do mjesta, ja imam svoju šumu i da nekom moram prodat drva neznam kaj da mu velim, prevelika muka a malo novci.
Ali opet gušt mi pilit i radit u šumi.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Baš zanimljivi komentari.
Jel je moguće da su drva po 85€? Od Zaprešića do Zaboka nema jeftinije. Bukva i grab?
Pa ne nisam upućen kak se kreću cijene? A kak je gacija i hrast.? Tj kaje najskuplje, grab ili?
Očito zavisi od mjesta do mjesta, ja imam svoju šumu i da nekom moram prodat drva neznam kaj da mu velim, prevelika muka a malo novci.
Ali opet gušt mi pilit i radit u šumi.
Kad drugi prodaju to je preskupo.
Kad bi ti prodavao onda je to malo para.
Očito primjer onih koji pričaju o poštenju, a u stavri potpuno drugačije rade, sebe precenjuju i svoj trud a tuđi omalovazavaju.
Dobro da je došlo vreme da cene postavljaju oni koji rade a ne džabalebaroši.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,599
Ta vražja šuma. Puno posla, velka muka. Plaće radnika bi trebale biti bar par tisuća eura za tu muku, a drva bi trebala biti jeftina. Probam to nekak posložiti vu svojoj glavi, ali nejde i nejde. Sigurno ta zagonetka ima rješenja, ali ga ja ne vidim. Zato i zagonetke postoje. Samo rijetki ih znaju odgonetnuti, a ja očigledno nisam jedan od tih. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Osim ako nije u pitanju novi keder na udici, a ja sam zagrizel kaj stara ščuka z bereka.... :unsure:
 
Posljednje uređivanje:

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
472
a sam prošle godine plaćao u šumariji drva (za samoizradu) 100 kuna i prodavao po 320-350, sad plaćam u prosjeku 20 eur a prodajem za 55-60
sad je pitanje koliko bi ti novca ostalo za normalno radno vrijeme od 8 sati. Kad odbiješ sve troškove i to kad kažem mislim na manipulativne troškove ali i amortizaciju strojeva i alata.
 

Najnoviji postovi

Na vrh