• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
466
GB Titanium ProTOP Guide Bar 3/8", 1.5 mm, 105 cm | GRUBE.EU eto je, ne znam kako ide dostava za hr, meni je prijatelj u njemačkoj ih kupio, ovu od 75 i dvije od 50 cm

Kakve lance koristiš za pilanu, full ili okrugli zub? Imam i ja nekih panjeva pa bi trebao prosjecati.
E hvala, lanci su oni najobičniji kao za klasične vodilice. Iako bi bilo dobro nabaviti neki bas za pilanu. Ovaj se dosta brzo istupi i onda se pila muči bez potrebe
Ovo je frisko naoštren lanac i za par planjaka već je bio tup
 

Prilozi

  • IMG_0859.jpeg
    IMG_0859.jpeg
    68.1 KB · Pregleda: 33

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,423
Trebao bi pokušati sa starim lancima probu. Jednu varijantu većim skidanjem kaljaka odnosno da su zubi agresivniji. I drugu varijantu kad bi svaki drugi zub po strani odsjekao. Nešto malo kontam brentice koje režu trupce i one koje pile drva imaju razliku u koraku i to ogromnu, pa kad bi se pokušalo nekako napraviti približni parametri kopije koraka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
466
Pa mislim da bi sa rjeđim zubima bilo lakše za pilu ali možda i sporije 🤷🏻‍♂️
 

Najnoviji postovi

Na vrh