• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,622
Evo sam upravo naletio na sliku šume na današnji dan prije 10 godina, što sam prije spomenuo da je gusjenica ppjela list

FB_IMG_1717595935153.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,326
Ovo su slike od jučer kada smo ispilili preko 50 metara drva. Sreća je kaj nije bila zima. Plus trideset, idealno za piliti drva. I onda neš pil. Danas mi je kičma kaj kifla. Još samo to pospraviti i zima more krenuti. Problem je kaj su šupe pune i moram nekaj improvizirati da se to negdje natkrije. Ceradu sam kupil, samo još napraviti nekakvu konstrukciju.
 

Prilozi

  • drva1 .jpg
    drva1 .jpg
    97.3 KB · Pregleda: 41
  • drva 2.jpg
    drva 2.jpg
    104.4 KB · Pregleda: 40

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,622
Svaka čast dečkima, mi kad dnevno napravimo 16-17 metara ja prezadovoljan.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,592
Ovo je bilo prije napravljeno. Samo je dovezeno popodne i drugo jutro.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,046
Nebi sad drva radio makar se na zimu sa šibama grijao, kod mene se u šumu ide početkom 12mj do kraja 3mj i to porušim ako stignem drva zgotovit okej ako ne onda opet u 10mj idem pilit na kratko, ja bi sad umro u šumi 100 stupnjeva
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,918
Ima u životu i drugih obaveza, situacija na koje ne možeš utjecati, pa budemo prisiljeni da neke stvari moramo raditi, makar mi to ne željeli. Samo teško to ljudi mogu razumjeti. Kad jednom dođeš u tu fazu, možda ćeš razumjeti o čemu pričam.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,046
Znam da nismo ali ne kuzim kako drvo koje je zeleno porušeno može bit dobro za ložit, mene su učili da se drvo ruši dok nema toka sokova, znači osim nepodnošljive temperature ni kvalieta drva nije dobra a ja živim primarno od poljoprivrede pa opet imam vremena u zimi ić u šumu.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,622
Da ne ulazim sada u dubioze oko klimatskih promjena i sličnih pojava zbog kojih je to što su te učili zastarjelo reći ću samo ovo, postoje stabla koja se sama suše, postoji planska sječa gdje se u zimu i rano proljeće stabla ruše pa se drva izrađuju preko ljeta ili kada se ima vremena, a postoji i jedna pojava koja je moj kraj zadesila prošle godine, gdje je masa stabala porušena, polomljena, izvaljena...od te pojave ja ne znam da li sam 10 živih i ispravnih stabala oborio a radim svaki dan zadnjih skoro 11 mjeseci, fora je u tome da malo tko zna postupati i raditi tako polomljeno drveće, a još manje njih ima hrabrosti i/ili ludosti stati pod takvo stablo tako da...ti ne bi jer ne moraš, ne bih ni ja svaki dan htio očekivati da li će naletjeti ledotuča, hoće li pasti kiša,, da li će mi se divljač uvaliti u usjeve i tak dalje...ali niti ne lupetam o tome i ne smatram ljude koji rade poljoprivredu budalama.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,412
U mojem kraju drugačija slika. U mom seli i u susjedna dva ima više od 150 domaćinstava koji nemaju, motorku, traktor, vitlo..., niti imaju nekog na raspolaganju da može ići u šumu, da umije raditi i sav taj posao odraditi. Oni mogu samo da zatraže uslugu nečiju ili da kupe drvo. Uslugu nemogu dobiti kad oni žele već to zavisi od drugih, te su zahvalni ako im to neko odradi do kraja rujna. Nisam ćuo da nečije drvo nije izgorelo i da se nije moglo grijati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh