• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
468
GB Titanium ProTOP Guide Bar 3/8", 1.5 mm, 105 cm | GRUBE.EU eto je, ne znam kako ide dostava za hr, meni je prijatelj u njemačkoj ih kupio, ovu od 75 i dvije od 50 cm

Kakve lance koristiš za pilanu, full ili okrugli zub? Imam i ja nekih panjeva pa bi trebao prosjecati.
E hvala, lanci su oni najobičniji kao za klasične vodilice. Iako bi bilo dobro nabaviti neki bas za pilanu. Ovaj se dosta brzo istupi i onda se pila muči bez potrebe
Ovo je frisko naoštren lanac i za par planjaka već je bio tup
 

Prilozi

  • IMG_0859.jpeg
    IMG_0859.jpeg
    68.1 KB · Pregleda: 35

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,426
Trebao bi pokušati sa starim lancima probu. Jednu varijantu većim skidanjem kaljaka odnosno da su zubi agresivniji. I drugu varijantu kad bi svaki drugi zub po strani odsjekao. Nešto malo kontam brentice koje režu trupce i one koje pile drva imaju razliku u koraku i to ogromnu, pa kad bi se pokušalo nekako napraviti približni parametri kopije koraka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
468
Pa mislim da bi sa rjeđim zubima bilo lakše za pilu ali možda i sporije 🤷🏻‍♂️
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,651
A jast vruće za popizditis. 🥵 Ali sam ipak napravio kratku šetnju nakon ručka do šume, jer nije baš daleko. Evo što sam zatekao. Nekoliko lijepih hrpica drva, ima ih još nekoliko.
20240630_131312.jpg 20240630_131246.jpg
Ovo je susjedova parcela i lijepo su pripremili drva za odvoz, ja sam im samo pokaza kunfine.:sneaky:

Ali pravi razlog je da su jučer popravljali put i danas išao u obilazak da vidim kako je ispalo. Sasvim sam zadovoljan jer je tu odmah moja parcela šume, i tako da neće mene zapasti da popravljam put.🤭
20240630_131642.jpg 20240630_131642.jpg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,426
Nedeljom skoro da nikad nisam radio. Sebi sam uveo kad sam počeo rad sa šumom da mi je to dan odmora, bez obzira kako je išla protekla sedmica. Jedino bi pod moranje svrstao ako bi mi ostalo nešto od predhodnog dana na putu izrađeno u furke te može svako da pokupi. A nekad bi kad stignu jesenji dani i kad se očekuje loše vrijeme, i zbog vremena nebi mogao da dodjem do te šume, pa bi to odradio odnosno završio započeto.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,631
Ma ovo mi je kod kolege na njivu ispalo par ovršina, traktor mi je sad tu kod kuće a inače radimo na drugom kraju sela pa ga i ne dotjerujem kući a nema toliko posla da bi gubili cijeli radni dan na to. Inače niti ja baš ne radim nedjeljom ali evo, danas je takva kombinacija ispala
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,426
Tebi je to osnovni izvor zarade. Meni je bilo dodatno uz posao. Mada i za neku drugu uslugu izbegavam, jedino počistim garažu.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
468
Ma nedjelja ko i svaki drugi dan. Da se ponedjeljak proglasilo neradnim ili svetim isto bi bilo. Po meni kom se radi neka radi. Neka pazi na sebe i druge i odmori kad može i treba. Bez obzira kako se koji dan zove
 

Najnoviji postovi

Na vrh