• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Slika1273.jpg

Ovu šumu sam mjerio dok sam radio u HŠ-u. Da sam znao onda da ćete je ovako satrat ne bih gubio vrijeme :)
Bili su neki baka i djed pa nas hranili kolačima i gemištom...

Da mi je ovakav bagremik kupit u blizini, treba mi stupova...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nisi ni ti zaj... ni Fiat nego on s motorkom . Ja sam rušil doma oraha ali je fest visel na susedovo . Svežem sajlu dost visoko, izvadim iver , velim tastu da napne sajlu samo da ju izravna i dok mu ja dam znak on kreće . Dobro . Ja krenem rezat drugu stranu , prerežem ne skroz da drži pravac padanja , mahnem tastu da krene a zetor već ukopan 80%:axe: Viče tast sad budem pustil i idem u drugi trag :finga: Odi ti van iz traktora , Špera, gas, skopal pol vrta ali je orah opal kak treba bez štete. Tast je dobil lopatu kaj je grabe zametal a ja sam granje pilil.:partyman:

Lako ti rušiš u Gotalovu kad je ravno kod mene drvo pada samo u jednom smjeru niz dol .:finga:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Sako drvo pada n tri strane , a ako povlečeš dobro i na četvrtu .
A traktoru je lakše povleči na dol :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovu šumu sam mjerio dok sam radio u HŠ-u. Da sam znao onda da ćete je ovako satrat ne bih gubio vrijeme :)
Bili su neki baka i djed pa nas hranili kolačima i gemištom...

Da mi je ovakav bagremik kupit u blizini, treba mi stupova...

Heheh..ma da?? To je bilo možda pred 20-25 god, jel??
To su bili moji pokojni djed i baka:mrgreen:
A ja i stari smo ju predlani porušili. Sad je več mlada šuma unutra.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Heheh..ma da?? To je bilo možda pred 20-25 god, jel??
To su bili moji pokojni djed i baka:mrgreen:
A ja i stari smo ju predlani porušili. Sad je več mlada šuma unutra.

ne tako davno, u veljači 2009. smo tamo radili. bili su bakica i djedica malo u šetnji.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ne tako davno, u veljači 2009. smo tamo radili. bili su bakica i djedica malo u šetnji.

A to onda nisu bili moji, možda šuma do moje. Moji su mrtvi, djeda od 1999., a baka od 2004.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sako drvo pada n tri strane , a ako povlečeš dobro i na četvrtu .
A traktoru je lakše povleči na dol :)

Misliš ja sam ti rušio gdje 6945 sa lancima na prednjim kotačima ne može u rikverc napred ni milimetar samo u zrak tj podno Kalnika :drinkers:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
što kažete na novi cjenik drva HR šuma kojim drva u šumariji poskupljuju u prosjeku 30%
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Pa vidi se tko je na čelu HŠ,čiji prijatelj i kolika hvala o dobrim rezultatima,treba namiriti ono drvo koje je otišlo privatnim pilanama diljem Ljepe naše a plačeno je jako malo ili nije ni plačeno,osobno ove godine uzimam na ljeto kraj moje zemlje bude rušenje u mladoj šumi,ovo gdje je tehnika mi ne odgovara cjenovno i ona njihova uspostava šumskog reda me izludi,blago onima kojima su preci ostavili privatne šume,imaju brigu manje
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Pa vidi se tko je na čelu HŠ,čiji prijatelj i kolika hvala o dobrim rezultatima,treba namiriti ono drvo koje je otišlo privatnim pilanama diljem Ljepe naše a plačeno je jako malo ili nije ni plačeno,osobno ove godine uzimam na ljeto kraj moje zemlje bude rušenje u mladoj šumi,ovo gdje je tehnika mi ne odgovara cjenovno i ona njihova uspostava šumskog reda me izludi,blago onima kojima su preci ostavili privatne šume,imaju brigu manje

sranje ja dižem cjenu sa 240m na 280m jer drugačije ću raditi samo za gorivo i kvarove:madmana:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Pa vidi se tko je na čelu HŠ,čiji prijatelj i kolika hvala o dobrim rezultatima,treba namiriti ono drvo koje je otišlo privatnim pilanama diljem Ljepe naše a plačeno je jako malo ili nije ni plačeno,osobno ove godine uzimam na ljeto kraj moje zemlje bude rušenje u mladoj šumi,ovo gdje je tehnika mi ne odgovara cjenovno i ona njihova uspostava šumskog reda me izludi,blago onima kojima su preci ostavili privatne šume,imaju brigu manje


Možda će moj odgovor biti malo off, ali me ovo da ne kažem neku prostu riječ. Moram se početi kontrolirati :).
pa tamo je još uvijek politika ne talasaj. raja će platiti. radio sam u hš-u i kad mi je trebao biti "ponuđen" zadnji ugovor za stalno dobio sam nogom u guzicu. Samo zato jer sam imao stav. A to je ono što u toj firmi ne smiješ imati. Govorili su nemoj tako, to ti je kolega. Ja nikad neću biti kolega drvokradici. Čak i moji prijatelji s kojima sam ostao u kontaktu nakon faksa, ne vole čuti istinu. Ne vole, jer i sami znaju kakva je situacija i pokušavaju se provući kroz tzv. promjene neokrznuti i neokaljani. Onda im kažem da su upravo oni crne ovce, nevoljko to prihvaćaju.
Nema rezultata kad kriminalci još uvijek rade u firmi. Da ne bi bilo da nemam dokaze za to. Imam i fotografije, čak i dva kratka video snimka od pola minute koje sam uspio snimiti i zbrisati. Taj čovjek ima takvo zaleđe, da malo tko zna za to. Meni je trebalo četiri godine da otkrijem. Ostao sam zaprepašten. Lik svako malo bude na tv-u. Kad sam želio nešto pokrenuti, odvjetnica koja mi inače sređuje papire mi je rekla, ako to pokreneš, više mi ne dolazi. Eto, mudrome dosta, koliko je to ime i njoj utjeralo strah u kosti.

I ova poskupljenja. Kad sam onu moju bukvu srušenu nudio čovjeku za 200 kuna metar. slagano na 1,2 m visine rekao je da sam skup. Pa sam ga lijepo onda uputio da si ide kupiti u šumariju. Neka raja plati.
Ima niz primjera "uglednih" šumara. Pa kad vidite da je osnovana komora inžinjera šumarstva i drvne tehnologije, kao da bi se postao ovlašteni inženjer šumarstva, to nije ništa drugo nego zaštita kriminalaca i prikrivanje iza žiga ovlaštenog inženjera kao i sve ostalo. Čast izuzecima.

Na jednom skupu koji je bio, veliki i učeni i iskusniji šumari su samo riječi hvale imali za sebe.
Ja sam im rekao, da ovako kako se radi, uskoro će nam obični grab postati glavna vrsta. Na domjenku poslije se nitko nije sa mnom želio razgovarati. Nije bitno. Mogao sam se najesti ko prase, da mi nitko ništa ne prigovora.

Da ne pričam o ukupnom prometu u godini dana i friziranju podataka da na kraju godine budu u plusu bijedan iznos. Sramota. Sve će to raja platiti.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jedan stari čovijek kojeg znam a ima puno godina je rekao da je šuma vračala dugove iza 1 i 2 svj,rata ali što ove naše Hrvatske šume rade to je za streljački vod,krađa i život na visokoj nozi a kad treba ići u kakvu raspravu sa njima bez advokata ni pomislit,jesenos sam bio u upravi šuma Bjelovar i da znate kako je ta zgrada uređena iznutra,kancelarije jedne do drugih a u svakoj min 3 parazita ,gdje su privatne ups,kuče za odmor plačene velikim iznosima a privatno zaposlenici te firme imaju kod kuče seoski turizam,trebalo je višak novca negdje zmuljat,pojedinci u liku nekih tehničara imaju svoje kompanjerose kojima se omogučuje čiščenje lagera po mizernoj cijeni,privatnici mogu samo izvlačiti dobru robu a ono sitno završava spaljeno ili nabacano na hrpu,evo tu kod mene ima blizu jedan odjel 1 c sitna šuma neznam točno površinu,toliko suhog drveta stoji i leži a takav tehničar da ga ne uvrjedim se drži kao da je to njegovo i kome hoče prodati hoče kome ne,uglavnom Hrvatske šume su jedne od jačih kriminalaca u Ljepoj našoj a sad i ove zakone što smišljavaju da nametnu privatnim vlasnicima i pravila,ma cijeli uskok da uđe u HŠ ne mogu biti gotovi nekoliko godina:finga::finga::finga:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja imam 3 rali akacije i možda pokoji trupac jasena u tih tri rali...ne vodim brigu o državnoj šumi, kupujem samo godišnje metar kubni graba i bukve za osušiti meso :D, čak dok malo razmislim ni to ne kupujem, mjenajm s kolegom za akaciju :D
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ništa čudno i neočekivano koliko se sječam zadnje poskupljnje je bilo prije 4-5 ako ne i više godina, gorivo i ostalo je otišlo gore, a koliko je meni poznato najviše je poskupjelo ogrijevno drvo, dok je tehnika kako koja, očito je da je to zbog plina, nije problem dignuti cjenu na 280 kn, ali je problem ljudima to plačati, onda se još nađu svakakvi nadobudni koji imaju svoje privatne šume i ruše cjenu ali to rade na svoju šteetu jer će porušiti i prodati šta imaju a neće ništa imati od toga, ljudi razmišljaju u drugom smjeru, nemaju nikakvih prihoda i onda hvataju šta gdje mogu a ne vide da sami sebi rade štetu, prošle godine sam imamo kako nikada do sada potražnju za okruglicama ( od 5 do 15-20cm, tj. granice za cjepanje) koliko dam god imao sve je odlazilo jbg. ljudi misle jeftina drva 3 m cjepanica i 5 okruglica ista cjena ali nije isto kaloriji,, opće stanje biti će još teže i teže, najgore nama koji radimo za HŠ, moraš platiti izvesti i onda čekati da prodaš, dođu ti nadobudni i ruše cjenu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
sranje ja dižem cjenu sa 240m na 280m jer drugačije ću raditi samo za gorivo i kvarove:madmana:

ako oćeš pratiti 30% poskupljenja moral bi dići na 310 kuna...:rolleyess:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
eto, ja neću nikom rušit cijenu, čak sam tak smotan da neću ni prodavati niš iz svojih 7-8 rali šume...i još tolko dedine...:lol:
vozim samo ono kaj se posuši u šumi, tak da baš ne strune tamo...
...len...len...i neda...;)
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ako oćeš pratiti 30% poskupljenja moral bi dići na 310 kuna...:rolleyess:

poskupilo je u šumariji 30% za tu razliku dižem cjenu
npr. u mom slučaju bukva grab 1kl. kraj panja dakle oboreno cijena je bila nekih 106kn metar a sada jt nova cjena 137kn dakle razlika je 30tak kuna
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
poskupilo je u šumariji 30% za tu razliku dižem cjenu
npr. u mom slučaju bukva grab 1kl. kraj panja dakle oboreno cijena je bila nekih 106kn metar a sada jt nova cjena 137kn dakle razlika je 30tak kuna

jel to 106 u HŠ ?
eto baš sam sada gledao uplatnice i kod mene je 1 kl.118 + pdv da imam skener skenirao bih ali nije metar prostorni nego metar kubni to je valja onda onih 1,3
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
jel to 106 u HŠ ?
eto baš sam sada gledao uplatnice i kod mene je 1 kl.118 + pdv da imam skener skenirao bih ali nije metar prostorni nego metar kubni to je valja onda onih 1,3

118kn +pdv ti je bio m3 sada je metar prostorni oko 137kn sa pdv-om
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
imati ću sada još većih problema sa babama, daj mi na 3-4-5 i dr. rata, nije problem plačaju samo ja gubim vrijeme na sve njih obilziti, a onda me zovu ej gdje si dođi danas u 13 po pare, ma ajde čuvaj ih pa ću navratiti, ustaju u 4 a idu spavat u 18 jbg, hahahah, na kraju krajnji kupac najviše najebe
 
Na vrh