• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
pozdrav svima trebam savjet kupio bi vitlo za svoje potrebe max 80m godišnje razmišljam o karasovim vitlima koji im je omjer ulazne i izlazne brzine dali su prebrza i koliko tona preporučujete traktor je ursus 335
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
odlično je ovo krpanovo 4t i cijena je ok sutra zovem. Dali mi je dobar kardan sa lamelom s kojim vozim krpanovu prikolicu za gnoj istovaram ili mi treba neki jači
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
kod mene se drva izgleda sama delaju u šumi...:supz:

p1050063o.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
kod mene se drva izgleda sama delaju u šumi...:supz:

p1050063o.jpg

To mi je poznato imam i ja takav slucaj samo jos nisam sve obiso da vidim kolko tog ima samo da snijeg prode idemo u akciju!!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
uz Jonsoreda 2165 (Husqwarna 365) koristim i Stihl 260 koju sam kupi bez vodilice i montirao sam na nju 32 cm i 28 zuba, radim sa njom sa jednom rukom, rezervar 3 dcl nikako da potroši, lagana oko 4,5 kg, ma savršena

Znaci isplati se stilovka 260 za te novce,,,,,al meni je malo preskupa..jel znate ista o husqvarni 435 koja kosta 2900kn nova...a stihl 025 repariranu polovnu za 1500,,,sta vi mislite
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Znaci isplati se stilovka 260 za te novce,,,,,al meni je malo preskupa..jel znate ista o husqvarni 435 koja kosta 2900kn nova...a stihl 025 repariranu polovnu za 1500,,,sta vi mislite

je istina preskupa je ali šta se može ovisi koliko radiš imam kolegu isto dosta radi šume i za granje koristi 170 i 180 kaže, ma tko ju šiša kupiti ću opet novu a ova će biti za djelove, hheheheh
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
je istina preskupa je ali šta se može ovisi koliko radiš imam kolegu isto dosta radi šume i za granje koristi 170 i 180 kaže, ma tko ju šiša kupiti ću opet novu a ova će biti za djelove, hheheheh

Hahahahah,,mislio sam i na njih al su mi ipak preslabe,,,jer uz kresanje grana i koristio bih i za malo vece poslove,.a ja sam fan husqvarne pa stalnö mislim na tu 435 da bih ona pristajala uz ovu 365
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Jel ima kakvog spasa od stršljenova kad zrije jabuka, ja stavljam plastične boce pa u njih narežem jabuke i malo vode i bude ih po pola boce, ali svejedno rade štetu, a i ovako su opasni po ljude, imam pravu najezdu.
ako ti je u blizini voćnjaka šuma gotovo nemoguče je riješiti sve stršljene... no umanjiti štetu možeš tako da ih loviš već od proljeća, plastična boca sa pivom je odličan mamac, tako rade pčelari...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jučer je kolega drugog kolegu izvlačio iz klanca s vitlom i malim zekom 2511.

Slika2526.jpg


Slika2527.jpg
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Pa jel kod vas opče bilo snjega nemrem vjerovati ovoj slici da čovjek vozi drva j..em ti kod nas još po trideset centimetri da popizdiš ...
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
...bome je hrabar kolega, natovario 5m i na ovakav uspon pod blatom i snijegom, nema šanse da izađe....

poslikaj to vitlo da vidimo samoizradu, koliko se vidi nož, sviđa mi se, a vitlo nije previše udaljeno od traktora....
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da je i kod mene ovoliko snijega i ja bi bio u sumi a jos ga ima 20-30cm tak da nista i navodno ce ga bit jos do 30cm tak da nista u skoro vrijeme od ovakvih akcija u sumi:icon_e_biggrin:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa jel kod vas opče bilo snjega nemrem vjerovati ovoj slici da čovjek vozi drva j..em ti kod nas još po trideset centimetri da popizdiš ...

Bilo je snijega, ima ga još po kotlinama, ali zadnjih dana je bilo baš toplo i puno se snijega otopilo.

...bome je hrabar kolega, natovario 5m i na ovakav uspon pod blatom i snijegom, nema šanse da izađe....

poslikaj to vitlo da vidimo samoizradu, koliko se vidi nož, sviđa mi se, a vitlo nije previše udaljeno od traktora....
Ma strašan je kolega, s tim 539 je izvuko drva i drva...iz ovog klanca bi se teško izvukao traktor 70-80 ks s prednjom vučom po ovakvom kakvo je sada.
Interesantno je da se nije daska od vitla uopče zapičila u zemlju kad ga je krenul izvlačit.

Kad budem idući puta kod kolege budem poslikao vitlo. To je kolega izradio specijalno za zetor tako da ga odmata i namata preko brzina :)

Da je i kod mene ovoliko snijega i ja bi bio u sumi a jos ga ima 20-30cm tak da nista i navodno ce ga bit jos do 30cm tak da nista u skoro vrijeme od ovakvih akcija u sumi:icon_e_biggrin:
Kod mene se radi po šumama pun gas :)
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod mene pada kisa daj boze da nebude snijega pa bi mozda bi drugi tjedan pod kraj ako bi se vrijeme smirilo i mogo u sumu jer ovo prvo sta cu radit je prakticki na putu tak ako ce i bit mokrije u sumi ne smeta mi samo da se smiri vrijeme idem i ja u akciju:D:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kod mene uopče več nema snijega po poljima..kad bude ljepše vrijeme idemo i mi nekaj čistit ovo kaj je sve spigano i ništ koristi a pomladak nek raste pa opet za par godina:icon_axe:...
 

Najnoviji postovi

Na vrh