• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Možemo komotno takove čeze u stari otpad prodat ,kod mene u Sisku više sa tim nemožete vozit drva, već su mi dvojca poznanika platila kaznu. Atest registracija i vozi i naravno da nije pretovar.

ma nebi smjel nikaj več voziti kaj nije registrirano..al ajd do sad se dalo voziti barem dok si imal ispravnu el.instalaciju i kočnice ne prikolici..i nisu previše zajebavali..al sad nadalje budu sve koji nemaju atestirane i registrirane prikolice doslovno je*ali u zdrav mozak..znam jednog kaj je čezu prepravil on kamiončiča i sve lijepo atestiral i registriral i kaže da nema problema z policijom.. :icon_toilet:
 
B

bosniahos

Guest
Na bivšoj šumskoj prikolici sam ima drveni sanduk na rudu a prije samog utovarnog prostora,Imal je oblik kao lijes i u njega je stalo sve,motorka gorivo alat lanci kajlice čak i sajla.Mogal san ga lokotat tako da je bila kakva takva sigurnost.Sadašnja je u pozajmici pa nemogu stavit slike ali da opišem,uglavljen je u osovinu U profil na koji se 20 mm vijcima spojena šasija, sa dva puta po četiri vijka i u tom U profilu je mijesto za alat a ne i za motorku.Jedina mana da se može isto spremište koristit samo dok nema tereta na šasiji.Ito spremište recimo ima poklopac od daske i može se zatvoriti.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Na bivšoj šumskoj prikolici sam ima drveni sanduk na rudu a prije samog utovarnog prostora,Imal je oblik kao lijes i u njega je stalo sve,motorka gorivo alat lanci kajlice čak i sajla.Mogal san ga lokotat tako da je bila kakva takva sigurnost.Sadašnja je u pozajmici pa nemogu stavit slike ali da opišem,uglavljen je u osovinu U profil na koji se 20 mm vijcima spojena šasija, sa dva puta po četiri vijka i u tom U profilu je mijesto za alat a ne i za motorku.Jedina mana da se može isto spremište koristit samo dok nema tereta na šasiji.Ito spremište recimo ima poklopac od daske i može se zatvoriti.

nije lose ni to.,samo mene zeza nekada idem sa samim traktorom u sumu,,a u kabini mi zauzme puno mjesta,motorke,sjekire,cijepać,kanisteri itd...pa tako da bih napravio neku kutiju koja se montira negdje na traktor.moze i naprijed da se montira...ako ima neko nekakvu sliku neka stavi
 
B

bosniahos

Guest
Naprid bi mogla nastradat od naguravanja ili od našpanatih drva bočno ,nego koji traktor imaš.Imaš nekog u vojsci pa da ti nabavi one metalne waser dicht kutije od streljiva za Flak.Ili rap od jna za ose-zolje.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
sad zavisi na koji traktor to misliš stavljat...za ti nebi bilo jednostavnije napravit neku kutiju sa strane kod motora kak imaju neki za akomulatore..i unutra staviš lijepo motorku i msjekire i kaj još imaš a katnistre staviš u kabinu i imal bi placa..
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
ako je stara linija onda možeš između zadnji blatobrana

Je stara linija,,í ima mjesta izmedju.ali cu vidjet jos da napravim po jednu kutiju sa strane do motora,,pa da imam za 2 motorke
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Molim savjet.
Trebal sam posječi nekoliko borova, nekoliko smreki, jednu jelu i dva ariša. Pao snijeg, a teren jako strm. Čekam da se snijeg otopi. Trenutno ga kod mene ima cca 25 cm i prognoza najavljuje još skoro toliko od četvrtka do subote.
Pitanje:
do kada najkasnije slobodno srušim navedeno, a da bude prije kretanja vegetacije (drvo je za krovište i ne bih htjel imati crvotočine).

Unaprijed zahvaljujem svim dobronamjernima. :merci!:
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
To sam i ja prvo pomislio,ako nije curila sluz u vegetaciji onda nije ako je @joekiki je u pravu.
Pošto je u blizini šume ali koje šume imaš li gloga u blizini?

Nije se ništa cijedilo i nije ni toliko upadljivo dok dobro ne pogledaš.Imao sam to prošle godine na jednoj jabuci koju sam prerezo i ostavijo da se omladi i danas se dobro ponaša,nisam više zapazijo da se ponavlja.
U blizini je šuma od jasena,graba,hrasta.Gloga nema,Što gloga?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Molim savjet.
Trebal sam posječi nekoliko borova, nekoliko smreki, jednu jelu i dva ariša. Pao snijeg, a teren jako strm. Čekam da se snijeg otopi. Trenutno ga kod mene ima cca 25 cm i prognoza najavljuje još skoro toliko od četvrtka do subote.
Pitanje:
do kada najkasnije slobodno srušim navedeno, a da bude prije kretanja vegetacije (drvo je za krovište i ne bih htjel imati crvotočine).

Unaprijed zahvaljujem svim dobronamjernima. :merci!:


To se može rušiti cijele godine jer i hr šume ruše crnogoricu cijele godine, samo je što prije sreži u šta več trebaš uzmi neki drvocid i pošpricaj samo gledaj da nebude na vodenoj bazi jer su ti ekološki prihvatljivi ali su slabiji! Ako se bojiš da bi ti lupila mušica u stablo prije rezanja ima neki preparat za špricanje trupaca ali neznam kak se zove, znam da sam kod ujaka na pilani sa tim šprical trupce !
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
iso danas malo u sumariju,sredio se skocko se,imo dogovoren sastanak itd...doso kod direktora i vatru na njega zast ja nemog dobt drva,on reko da se neda vise,e onda ja njem reko zast taj i taj rade tu i tu a nama se govori da nema vise linije i sjece i reko da cu podnjeti prijavu DORH-u,da vidis kak se zove lugara da mi se da linija a i ostalima,
i na kraju mi je reko da ovaj pravilnik nece zaziviti,jer to je nemoguce sprovesti itd...da bi ljudi zapalili sumu,i da od toga nece biti nista.eto tolko o prjetnjama
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
i kod mene su malo popustili šta će na kraju biti vidjet ćemo
nema od toga nista,pa to bi mogla ona AT lucko ici dezurati da nema kradje,jabi oso iz inata pa ak me cope svedno mi,ode ja malo na odmor u zatvor,makar cu svakog 1 dobiti mirovinu,za cigare i novine cu uvjek imati
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ma i da zaživi opet bi šumarija najviše gubila jer licenciranog obrtnika ili poduzeće ne zanimaju izrada vrhova, razna čiščenja, proreda mlade šume i sl. poslovi to bi opet morali uzeti i dati "malima" i onda bi oni pokupili dio kolača, struci je to jasno ali pollitičare pričaju svoje i donese glupe i nelogične odluke, nije tema ali šta državu boli ona stvar koliki ja imam odobren minus na tekućem i koliko sam u minusu, ako bi hoće pomoći neka prisile banke neka smanje kamate kao u EU a ne da nas deru,, kod mene nema problema kaže lugar samo radi koliko god ti treba i koliko stigneš ako se tko još javi morati ću i njemu nešto dati raditi a do sada samo udri, mokro je užas ovo su slike sa ceste koja je na vrhu brda, ispod brda je potok i tu propadam do zglobova, morati ću to vitlat na ravno ali opet tek za 2-3 tjedna kada ako u međuvremenu ne bude padalo, za sada samo rušim obrađujem vrhove a kasnije ću izvlačiti

 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To se može rušiti cijele godine jer i hr šume ruše crnogoricu cijele godine, samo je što prije sreži u šta več trebaš uzmi neki drvocid i pošpricaj samo gledaj da nebude na vodenoj bazi jer su ti ekološki prihvatljivi ali su slabiji! Ako se bojiš da bi ti lupila mušica u stablo prije rezanja ima neki preparat za špricanje trupaca ali neznam kak se zove, znam da sam kod ujaka na pilani sa tim šprical trupce !

Zahvaljujem.
Zna li netko koji preparat je pouzdan za špricanje? Jel to drvocid?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
prije nego sto krene sjeca u odjelu prave se putevi kroz sumu,e sada tko rusi drva koja smetaju na putu prije buldozera? šumarija?privatnik? ili fizicka osoba
 

Najnoviji postovi

Na vrh