• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
bili smo nešto kupovali kombi i kod jednog gazde sam takve kanđe vidio na IMT-u 560 i odma mi je to upalo u oči i kaže on da su vrlo korisne i puno bolje od lanaca i kaže čovjek da ih nebi dao ni za suho zlato jer korisnije stvari za šumu nema...
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Ako ces radit nazat samo bit ce ti prelagan naprijed vijeruj mi morat ces stavit minimalno 100kg utega naprijed!
Evo slike na koje sam sarafe mislio!
img3328ey.th.jpg
[/URL][/IMG]
img3332ut.th.jpg
[/URL][/IMG]
i povezes napijed s onim sarafima di ti je prva kuka zasarafljena!

eh hvala ti na slikama,,,na ona tri sarafa spojena mi je kabina,,,pa bi nesto morao iskemijati ..stavit malo duze sarafe ili tako nesto
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
eh hvala ti na slikama,,,na ona tri sarafa spojena mi je kabina,,,pa bi nesto morao iskemijati ..stavit malo duze sarafe ili tako nesto

Nema problema nesto skemijaj to spoji i naprijed povezi s prednjom kukom i nemas brige moze i jos na jednom mijestu naprijed ispod akomulatora prema prednjem mostu(gledano od naprijed) bi trebo imat 4 rupe za sarafe pa mozes i tu spojit jos ces sve bolje pojacat i ja cu kad zatopli i kad skupim materijal ici na takvu izradu za prednje utege i za kutiju u kojoj cu vozit stvari u sumu motorke i ostale sitnice!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Nema problema nesto skemijaj to spoji i naprijed povezi s prednjom kukom i nemas brige moze i jos na jednom mijestu naprijed ispod akomulatora prema prednjem mostu(gledano od naprijed) bi trebo imat 4 rupe za sarafe pa mozes i tu spojit jos ces sve bolje pojacat i ja cu kad zatopli i kad skupim materijal ici na takvu izradu za prednje utege i za kutiju u kojoj cu vozit stvari u sumu motorke i ostale sitnice!

e hvala na odgovoru,,,hoce ti ta kutija isto biti naprijed ili....ja sam isto tako planirao i onda sam skuzio da bi mi bila pre siroka za naprijed....onda sam napravio kutiju za 2 motorke sijekire kanistere robu,,,i nju montirao izmedju blatobrana
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@husqvarna365 Da bit ce naprijed al nece bit presiroka u planu je izrada dimenzije 1m puta 0.5m to ce bit malo sire od konstrukcije nosaca utega na svaku stranu oko 20cm i to znaci kad dodem u sumu skinem ju dole da ako sta izvlacim ili moram se kud zavlacit i kad idem doma nazat stavim gore i to je to da nemoram po prikolicama vijesat a na prikolicu u kojoj vozim odmah srezano na kratko ce kutija bit na njoj zakacena na traktoru ce bit samo kad je ceza u pitanju!
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
sečnja in vitlanje iz slovenije:






na drugoj slici si skopčao za deblji kraj da ga okreneš pa prikopčaš za kraj,
-jesi se bojao da ga nećeš moći izvući ako kopčaš za tanji dio ti je ovako bilo zgodnije jer je malo koso t.j. bočno
 

dasko

Novi član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
13
drvo sem pomaknil do kupa ostalih drv ( vidno na slici), zato je više na sredini prikopčano.

pa učio sam se raditi s vitlom, ker nemam iskustva. :)))
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
e to je pametno samo polako, kod nas je još jako mokro pa ne idem s traktorom u šumu a čeka me sličan posao za sada samo rušim i obrađujem vrhove
 

dasko

Novi član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
13
vitla krpan 4si je u sloveniji bila 1100 eur ( ima 70 m jeklenice in spodnji škripec). to je cijena, kot je v tovarni krpan. Koliko je pri vas cijena?

Za vitel tajfun egv 45 je bila cijena 1500 eur, za krpan 5 si pa 1350 eur.

Alfada jadarko;Trenutno pri nas je jako mokro i snijeg, samo u 1 tednu može biti dobro ( živim v Ajdovščini, blizu meje z italijo in nemamo dosti snega)
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
@husqvarna365 Da bit ce naprijed al nece bit presiroka u planu je izrada dimenzije 1m puta 0.5m to ce bit malo sire od konstrukcije nosaca utega na svaku stranu oko 20cm i to znaci kad dodem u sumu skinem ju dole da ako sta izvlacim ili moram se kud zavlacit i kad idem doma nazat stavim gore i to je to da nemoram po prikolicama vijesat a na prikolicu u kojoj vozim odmah srezano na kratko ce kutija bit na njoj zakacena na traktoru ce bit samo kad je ceza u pitanju!

ee hvala puno na odgovoru,,,,kako vas sluzi vas traktor
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ee hvala puno na odgovoru,,,,kako vas sluzi vas traktor

nema problema ako ce jos sta trebat samo pitaj ja sam uvijek za pomoc sluzi dobro samo sam sad sredivo glavu da nije snijega vec bi bio u sumi al bit ce bolje!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas čujem da mi jedan poznanik završio na sudu zbog prodaje drveta bez papira,jesenos je izrađivao sušce srušene od strane šumarije kao za sebe, sušce je platio ali jedan dio izrađenih je prodao ,ali u vožnji murija zaustavila kamion i evo sranja,niti čekića niti popratnice e sad kad se vidim sa njime budem pitao kako je prošao. Navodno da se drvo u državnoj šumi bude moglo raditi za vlastite potrebe još jako kratko vrijeme,budu samo opstali veliki igraći i bude se vršila prodaja ili dugometrica ili gotova cjepanica na lageru,valjda za nas male bude ostala granjevina za glodati:mur::mur:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@ajkula granje ce nam ostat jer se veliki igraci nece zezat s tim do tog cemo uvijek moc doc!
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Danas čujem da mi jedan poznanik završio na sudu zbog prodaje drveta bez papira,jesenos je izrađivao sušce srušene od strane šumarije kao za sebe, sušce je platio ali jedan dio izrađenih je prodao ,ali u vožnji murija zaustavila kamion i evo sranja,niti čekića niti popratnice e sad kad se vidim sa njime budem pitao kako je prošao. Navodno da se drvo u državnoj šumi bude moglo raditi za vlastite potrebe još jako kratko vrijeme,budu samo opstali veliki igraći i bude se vršila prodaja ili dugometrica ili gotova cjepanica na lageru,valjda za nas male bude ostala granjevina za glodati:mur::mur:

- tako je od 2005.g. kada je donesen Zakon o šumama i od 2005 je tako samo ............................................................................................................................................
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
@ajkula granje ce nam ostat jer se veliki igraci nece zezat s tim do tog cemo uvijek moc doc!

bar će biti puno kalača u ponudi...granje nebu treba kalat, samo u šporet trpat malo češće...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
bar će biti puno kalača u ponudi...granje nebu treba kalat, samo u šporet trpat malo češće...

Pa nije ni to lose sjedis pored šporeta i pomalo trpas samo treba i neki lajtic primaknut da nebi slucajno dehidriro od vrucine:icon_jook::(rofl):
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Pa nije ni to lose sjedis pored šporeta i pomalo trpas samo treba i neki lajtic primaknut da nebi slucajno dehidriro od vrucine:icon_jook::(rofl):

e hvala,,,ja sam na svojem sredjivao prednji trap,,,mjenjao lamele,korpu,druk lezaj..stelovo dizne i ventila a mozda ga naljeto i obarbam,,,vidjet cu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@ajkula granje ce nam ostat jer se veliki igraci nece zezat s tim do tog cemo uvijek moc doc!

Ali ako se neko od ''igrača'' sjeti da radi drobljenje granja u svrhu briketiranja ili slično nećeš ni to moći :icon_blackeye:
 

Najnoviji postovi

Na vrh