• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
pitam zato jer je jedan lazar rusio i izradivo drva,prije buldozera,ko god je pito receno je da nema zasad nista od drva,i nikome nije nista dano,a rođo uredno maze ko po loju,i to kakva drva,eh.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
pitam zato jer je jedan lazar rusio i izradivo drva,prije buldozera,ko god je pito receno je da nema zasad nista od drva,i nikome nije nista dano,a rođo uredno maze ko po loju,i to kakva drva,eh.

samo pazi kakav i čiji je igrač. u jednoj tu "lokalnoj" šumariji se gradila šumska cesta i s trase je "nestala" sva drvna masa. lugar i šef mu u igri. naravno da su dobili samo jezikovu juhu i na tome je ostalo.
pitaj upravitelja šumarije i prati njegovu reakciju. puno ćeš saznati.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
dobar dan forumasi...htjeo bih vas pitati dali je itko od vas pravio korpu sto se kaca na traktor i izvoze se drva sa njom,,,moze biti naprijed i nazad...pa ako ima neko sliku ili ideju neka predlozi
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
dobar dan forumasi...htjeo bih vas pitati dali je itko od vas pravio korpu sto se kaca na traktor i izvoze se drva sa njom,,,moze biti naprijed i nazad...pa ako ima neko sliku ili ideju neka predlozi

evo, ne može biti jednostavnije
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
bez ikakvih problema, po potrebi ga opteretim i nemam problema sa podizanjem, a prilikom vožnje po šumi i mekanom trenu prednji kraj je puno precizniji dok je opterečen, kao da ima prednju vuču, kuda ga okreneš tuda ide nema sklizanja, gume su doasta uske i visoke pa se usjecaju i nema problema,, a za iza nemam a neču niti raditi jer imam vitlo pa gdje je loše izvučem si cjeli komad i na ravnom i tvrdom prerezujem tako da iznošenje izbjjegavam, napraviš iza klasični trokut na hidraulik sa prednjim fiksnim a iza pomičnim šticama, nešto slično kao nosač za bale, samo gledaj da ti bude što bliže k traktoru što je moguče jer če ti manje dizati prednji kraj, neznam kakav trakotor koristiš, ali bez obzira koliko je jak na hidrauliku iza može mez većih problema nositi tek oko jedne trečine svoje težine
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
bez ikakvih problema, po potrebi ga opteretim i nemam problema sa podizanjem, a prilikom vožnje po šumi i mekanom trenu prednji kraj je puno precizniji dok je opterečen, kao da ima prednju vuču, kuda ga okreneš tuda ide nema sklizanja, gume su doasta uske i visoke pa se usjecaju i nema problema,, a za iza nemam a neču niti raditi jer imam vitlo pa gdje je loše izvučem si cjeli komad i na ravnom i tvrdom prerezujem tako da iznošenje izbjjegavam, napraviš iza klasični trokut na hidraulik sa prednjim fiksnim a iza pomičnim šticama, nešto slično kao nosač za bale, samo gledaj da ti bude što bliže k traktoru što je moguče jer če ti manje dizati prednji kraj, neznam kakav trakotor koristiš, ali bez obzira koliko je jak na hidrauliku iza može mez većih problema nositi tek oko jedne trečine svoje težine

ok,,hvala na odgovoru..imam traktor imt 549...malo mi je kod njega zeznuto napravit naprijed korupu..nemam ideju kako montirati,,jer malo je drukćije nego kod tebe
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
hmm da moraš na prednju koljevku to spajat a oni su poznati da im baš i nije nešto jaka još ako ju opteretiš sa utezima tako da razmisli dali ti to uopće treba
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ok,,hvala na odgovoru..imam traktor imt 549...malo mi je kod njega zeznuto napravit naprijed korupu..nemam ideju kako montirati,,jer malo je drukćije nego kod tebe

Bolje ti je da se spajas sastrane na mijesto di dolazi prednji utovarivas odmah iza motora na getribu na tri sarafa svake strane i na ona dva ispod bosch pumpe i altenatora samo to ti poskupljuje trosak izrade al ti je puno bolja varijanta nego spajanje na koljevku
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
hmm da moraš na prednju koljevku to spajat a oni su poznati da im baš i nije nešto jaka još ako ju opteretiš sa utezima tako da razmisli dali ti to uopće treba

da to me muci,,zato bih pravio zadnju,,jer nebih puno bas tovario na nju..da mi dize prednji kraj i nebi daleko vozio.samo do prikolice 100 200 metara

Bolje ti je da se spajas sastrane na mijesto di dolazi prednji utovarivas odmah iza motora na getribu na tri sarafa svake strane i na ona dva ispod bosch pumpe i altenatora samo to ti poskupljuje trosak izrade al ti je puno bolja varijanta nego spajanje na koljevku[/QU



da samo sto nemam ja te sarafe za prednji utovarivac,,,tija takav tip traktora
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja sam sebi napravio naprijed preklopni kad mi ne treba preklopim ga kad treba spustim
jer dugačak mi je traktor prikolica 4m rudo 1.20m i još naprijed samar moraš u nekim situacijama biti umjetnik da prođeš ili okreneš prikolicu
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ja sam sebi napravio naprijed preklopni kad mi ne treba preklopim ga kad treba spustim
jer dugačak mi je traktor prikolica 4m rudo 1.20m i još naprijed samar moraš u nekim situacijama biti umjetnik da prođeš ili okreneš prikolicu

baš tako, čak je to i meni ponekad problem ali se uvijek nekako izvućem pa sam razmišljao napraviti na bolcne kojeg bi lako stavljao i skidao i na dobrom sam putu da to narpravim jednog lijepog ddana
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
kandze-traktor-ferguson-slika-19966036.jpg [
kaj mislite o tome? cijena 5000kn

cini se dosta para,ali jako dobro osmisljeni dodatak za razliku od samih lanaca...
 

Prilozi

  • kandze-traktor-ferguson-slika-19966034.jpg
    kandze-traktor-ferguson-slika-19966034.jpg
    35.8 KB · Pregleda: 8,818
  • kandze-traktor-ferguson-slika-19966035.jpg
    kandze-traktor-ferguson-slika-19966035.jpg
    21.8 KB · Pregleda: 6,090

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
View attachment 4748 [
kaj mislite o tome? cijena 5000kn

cini se dosta para,ali jako dobro osmisljeni dodatak za razliku od samih lanaca...

Ovo je super kad ti treba otvoris a kad si na tvrdom na kamenu ili asvaltu zatvoris i vozis se i jos malo sluzi kao uteg jer to mozes stalno drzat na traktoru puno prakticnije nego lanci!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
e da vi imate velike traktore,,,meni bih isto smetala malo naprijed...zato pravim nazad..

Ako ces radit nazat samo bit ce ti prelagan naprijed vijeruj mi morat ces stavit minimalno 100kg utega naprijed!
Evo slike na koje sam sarafe mislio!
img3328ey.th.jpg
[/URL][/IMG]
img3332ut.th.jpg
[/URL][/IMG]
i povezes napijed s onim sarafima di ti je prva kuka zasarafljena!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
malo je teže te kanđe nač jer su jednostavne za postavit i vrlo su korisne tj.jednom postaviš a poslije samo otvoriš a ne da se javlačiš z lancima pa dok ih postaviš i raeiš par sati pa onda ih uzimaj dolje da bi mogao po cesti...a dalo bi se sve napraviti samo uz puno zajebancije...najbolje dok vidiš kak je to napravljeno na orginalu pa onda samo prekopiraš....i mi smo razmišljali nešto praviti naprijed kak imaju neki za drva...samo kaj bi napravili kutiju za sjeme i umjetni ...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
da u pravu si teško je to nači a da ti ona još i odgovaraju, dalo bi se napraviti, izrezat pročevinu u krug navariti nosače za šarafe, e onda ove djelove što se preklapaju izrezati povatrti i montirat, i na svakog složiti opruge da ih drži na mjestu puno puno zajebancije, ja si tu i tamo pomažem sa običnim šumarskim lancia koje svežem oko gume i felge i našpanam sa šarafom, ali to tek kada upadnem, a ako i to ne pomogne onda ide kakav kolac od agacije-graba kojeg vežem uz felge, u biti to sam samo jednom radio i ako to to ne izvuće onda moraš zvati pomoć ili istrpavat
 

Najnoviji postovi

Na vrh