• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Imam jednu informaciju gdje su več privatnici preuzeli odjele za izradu drva iza njih nije ostalo ništa osim onog najsitnijeg granja tak da ako tak bude onda zbilja nemamo pošto u šumu osim branja gljiva a i za to treba dozvola....
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Izgleda da kako je krenulo da cemo naj..t morat cemo se onda prebacit u eskime:D:
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
vitla krpan 4si je u sloveniji bila 1100 eur ( ima 70 m jeklenice in spodnji škripec). to je cijena, kot je v tovarni krpan. Koliko je pri vas cijena?

Za vitel tajfun egv 45 je bila cijena 1500 eur, za krpan 5 si pa 1350 eur.

Alfada jadarko;Trenutno pri nas je jako mokro i snijeg, samo u 1 tednu može biti dobro ( živim v Ajdovščini, blizu meje z italijo in nemamo dosti snega)

http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/vitlo-krpan-4-t-si-donjim-skripcem-oglas-7119301
to ti je negdje 1230€
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
i ja sam gledal malo ta vitla na sajmu...sad nisam točno sigural dal je bilo krpan 4 ili 5 ali bio je dosta jako i masivno napravljen ..sve u svemu izgledalo je dosta kvalitetno a za malog imt-a dušu dalo....
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
lijepo to vama ide...mada su odlične mašine ako paziš kak radiš onda im nebude ništa...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Prije nego se zalazi u šumu se sklapaju retrovizori i skida rotirka i jedan sa motorkom ide ispred traktora i koje grane smetaju te se režu,i nema se šta polomit,osim ako se nepazi i negdje na neki komad nagazi
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma kakva je ovo šuma, ovo je livada, ovo nije vidjelo šume, ali takva je i najbolja, sve ravno, niti lomiš traktor niti misliš oćeš li izaći uz stranu ili stati metar pred vrhom.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
da to je nekada bilo polje ali pred nekih 20god,ali dolje ispod toga polja je šuma,i tamo sam morao iči unutra sa traktorom,i put je kroz šumu samo šta se nevidi.
 

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
Evo danas bratić mi vozi drva iz šume u Letovaniću na nekom nepristupaćnom brdu stalno uzvisina pa nagla strmina traktori koji su prije prolazili napravili su velike rupe tak da je stalno grezavao.A zatim više nije mogao ići tim putem pa je novi put napravio sad ide dobro. :cool2:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Evo danas bratić mi vozi drva iz šume u Letovaniću na nekom nepristupaćnom brdu stalno uzvisina pa nagla strmina traktori koji su prije prolazili napravili su velike rupe tak da je stalno grezavao.A zatim više nije mogao ići tim putem pa je novi put napravio sad ide dobro. :cool2:

s kakvim traktorom, s kakvim teretom i kakav je šofer (iskustvo) imao sam prilike danas neki susjed mi dođe da je kao sa 539 i đubretarkom "tehnostoroj" punom, zapeo t.j. zakopao se do osovina i još si ja ramišljam da zakopčam vitlo mislim zakopao ga je do osovina i nasjeo, ma rakoh idem vidjet blizu je pa da ako ga Rajka ne bude mogla čupnuti idem skopčat vitlo kada no šofer boli glava:(grin): ukljućio šteru jer se bojao a traktor ga po oranju vuće samo ravno i kada je došao blizu međe jer nije mogao motati panika, krenuo u rikverc i krenulo kotačima i panika,,,

- nije vezano za temu ali htio sam samo dočarati šofera imam nas raznih sa raznim iskustovm, svega sam do sada vidio ali puno puno, jako puno stvari diktiraju rad u šumi, niti jedan dan niti jedan posao nije isti uvijek neke koplikacije i iznenađenja, ove slike bi možda mogle i drugu temu ali nema veze sve je to rad u šumi,, naišao sam i na ovakvog pa sam ga samo uspravio u s traktorom prema njemu i sredio ga i cjepanice

 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kalač za drva,kardan vrti ovaj šilak i kad drvo stisneš u šiljek automatski ga navuče na sebe i konus ga raskala-rascijepi
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
OPASAN?

hahahah, ajde objasni zašto,,

hidraulika je isto opasna, jedan poznanik ostao bez malog prsta i prstnjaka na desnoj šaci na hidraulici,, sve je opasno ako se ne radi na "siguran način",,

zaja, ti si već dobio odgovor a moje ime je " ja Darko"
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
opasno je sve ako se ne radi na ispravan način, ali na svidru je puno opasnije radit, imao sam nesreču da sam radil na jednom od čovjeka is sela sa imtom 539, neki veliki i grubi navoj, prebrzo je vukal drvo na sebe, a drvo je pucalo i letilo ljevo i desno, i onda još dosta put treba sjekirom špranje presječ sjekirom dok se špica vrti, da se malo posklizneš evo te sa rupom u trbuhu. Hidrulični su isto opasni pogotovo upravljani pedalom na nogu, ili upravljanje jednom rukom, imam iskustva i sa takvim, ali bolje nego ova špica traktorska
 

Najnoviji postovi

Na vrh