• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Dečki, kad već pišete, barem pišite po osnovnim gramatičkim pravilima.
Na početku rečenice veliko slovo, razmak iza interpunkcija, Č i Ć.

Osim toga, svedite lokalno narječje na najmanju moguću mjeru, jer ovak kak pišete je totalno nerazumljivo većini, pa i meni ko kajkavcu.

Nemam nikaj protiv narječja (dijalekata), i sam pišem kajkavski, no neki su prešli svaku mjeru (hotela npr.)

Ovo kaj se neda čitati, bumo obrisali, jer se nitko nema vremena igrati s ispravljanjem.

Uostalom, niste moderatorimadostavili Međimurski slikovni rječnik, da to uopće znaju prevesti :D:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo kolega ZJ upute za bolje razumjevanje :D


Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1417447419289.jpg
    uploadfromtaptalk1417447419289.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 218

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Decki nema problema mi smo tu,bum se skockal a za ovo drugo jebiga imam austrijsku tipkovnicu.:fiery:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
I Austrijska tipkovnica ima VELIKA i mala slova. Ima i točku .

Razmem, ak nemreš pisati Č i Ć, pa prek toga ti se more zažmiriti ;)

Svaka čast Kawasaki. Samo još postavi i slikovni rječnik :D:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zj, to niti Bog nemre prevesti a kamoli google, to bi bila knjiga dvaput deblija od biblije!


Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pa kad može jedan iz slo pisat kolko tolko razumljivo,bi bio red da i drugi.:icon_wink:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Abarth, nekad mi se lakše razumjeti sa slovencima, osim štajerci, nego z ovaj oko Slo granice jer ti mješaju hrvatsko- njemačko-slovenski, to je zlo za slušati. :D

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kolega velis da se boris sa štajerskim, a tek ovi iz Prlekije:icon_super:
To ti njima dodje kao nama nas bednjanski:drink:
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
kaj ti je dobar radnik v šumi :biggrin:
 

Prilozi

  • DSC_0428.jpg
    DSC_0428.jpg
    79 KB · Pregleda: 262

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da , kad baka više ne bude mogla onda bude i ova prikolica proglašena nespretna za šumu
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Heloo sjekaci,ima li koji pametan(suprotnost meni)za savjet.Moram podreti steblo oko 20-25m golemo,nesto poput jasena kolega isto nezna kaze neka iva ,jest fino ravno no ak ga zrusim bum cudaj stete napravil.Pa sam si premislil gori splazit ,drezat grane i vrha oko 5 m,no da vrh pod koso rezem prema doli a heroji da ga z vuzeto vleceju prema doli pa da se zaskoli,valjda se nebre okrenuti kaj vi mislite.:mur:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
de plati nekom 500 kuna da to napravi a ti gledaj s pristojne udaljenosti , vrag ne spi
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ma nem ga ja rusil nemam motorku za takvo drevo, to bu kum resil ali zbog stete pri padu bi ga moral skresat i vrha drezat a kum ne vupa gori,cuj je ne to za 60g cloveka.:icon_blackeye:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja sam u nedostatku prostora za obaranje isto sasijecao komplet drvo tako uspravke , najbinije od svega je biti dovoljno bezbjedan
Radilo se o trešnji i prvo sam joj sa jedne strane sasjekao sve grane da bi imao kuda vrh da padne ali sam grane sjekao na udaljenosti oko pola metra i više od stabla da bi i dalje mogao da ih koristim za stajanje pri radu (jako bitno)
Onda sam sve grane posjekao na isti način ostavljajući patrljke , e onda sam sa vrha krenuo kladić po kladić , pošto sam imao već ostavljene oslonce za stajanej nije bilo teško

Ovo je moj slučaj ali svaki slučaj je različiti pa ti opet podavljam , bezbjednost na prvom mjestu
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega fala i ja mislim ostavit grane za oslonac i zavezat se uzetom jebiga malo mi je prpa a opet nije to sveto pismo,je nikaj drugo prvo posel a onda vudri po zganici dok bu drevo doli.Mortik bi bilo bolje prvo zganicu vdrapit jer veliju da hormake i pijance bog cuvlje.:icon_jook:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Znači ni slučajno ne diraj grane koje se nalaze tamo dje ćeš ti biti za vrijeme sječenja vrha jer će one da ti posluže kako kakva-takva zaštita

I potrudi se malo oko riječnika jer stvarno je teško razumjeti tvoje narječje
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Zemo Savoris,ja sam ti rodjen u ercegovini i ako cu pricat ercegovski ljutit ce se moji medjimurci(to ti je naj sjeverniji kraj hrvatske):mortik ti dodje ko mozda ,zganica ti je rakija a hormaki budale evo i da ti nesto naucis mozda ces zatrebat nikad se nezna.A meni ti to moje pisanje ko neka otvorena dusa,ovaj nas dijalekt donosi malo smijeha i vedrine u ovo nase druzenje a i sam sebe kocim pisanjem da bude razumlivije.Nekad smo se u Jugi svi razumjeli i bilo nam je svima dobro pa ajd potrudimo se malo da nam bude i ovdje ugodno.Drago mi je da su moderatori pametni i posteni ljudi i dozvoljavaju ovakvu slobodu na forumu za razliku od nasih politicara koji nas sve vise guse raznim zabranama,smanjivanjem prava i nametanjem raznih nelogicnih zakona a sve po nalogu unije i velikih bizmismena.
Ajd zivio ti meni i daj ti bog da nedodjete nikad u EU,ja sam glasao protiv al dzabe obmanuli su narod jeftinim trikovima.:icon_blackeye:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja sam te zamolio pa ti se potrudi onoliko koliko možeš , normalno da se ima razumijevanja jer ovdje ima ljudi od svih strana i riječnika i normalno da nije ni za očekivati da svi pišu kao lektori ali ako se svi pomalo potrudimo biće bolje. Valjda.

E da , nemogu a da ne prokomentarišem , hvala ti ali nemam nikakvu želju za EU i sličnim tvorevinama , eto da bi bilo u duhu teme ne sviđa mi se njihov odnos prema šumama
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
upravo sam danas vidio da je valjda netko dobio neku opomenu za polupismeno pisanje, ali ovo je van svake mjere, i kako je puknuti napisao daj nekom par sto kuna i boli te kifla jer čim ovdije tražiš savjete i odobravanje za tvoj način rada po pitanju rušenja na taj nači imam dojam da nisi previše siguran u to što te čeka kod takvog rušenja bolje rakijica u ruci a neki "majstor" na grani i kod takvih poslova važi ona "puno baba-kilavo dijete"
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ta rizična rušenja ja ovdje radim oko sebe i na tome može da se lijepo zaradi , sve do jednom kada se budem preračunao i platio ceh za grešku
 

Najnoviji postovi

Na vrh