• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ja sam sebi na prikolici odnosno na felgi i sasij zavario dvije karike pa kad se spustam nizbrdo na te karike zakopcam lanac tako da mi je tocak od prikolice zakocit i onda me nemoze prikolica gurat nego ju traktor vuce.
Puno puta mi je to dobro doslo osobito zimi i kad je blato na nizbrdici,,,
Jel nebi bilo bolje za gume da je zavarit kariku ispred kotaca a za njega zakacit 'mrezu' od lanaca? Podbacit ispod gume pa nek lanac dere zemlju...
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ovdje ne znače nikakve kočnice kad je riječ o ledu. Pitam se zašto nije spustil ralicu dolje odmah na početku.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Imam ja nesto sto ovde kod mene zovemo papuca,a koristi se upravo tako sto se podbaci pod tocak prikolice.Ona je celicna i lancem se zakaci za kuku na prikolici,a lanac je odmeren taman toliko da tocak stane tacno na papucu i ne moze papuca da ode iza prikolice niti moze da pobegne sa strane jer ima kao neke granisnike.Koristi se bas u ekstremnim uslovima kad je blato i sneg i veliki nagibi,a svim drugim uslovima su stare dobre kocnice sasvim dovoljne.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Bio sam u dva navrata sa golim traktorom kad me potjeralo u jarak i jedini spas je bila špera. NIšta strašno, ali mi baš i nije bilo svejedno ...

Ja više volim u tom trenutku stisnut gas do daske nego šperat.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@mtd, slažem se ! Najgore je kad kotači idu "smik" . Bolje je da se vrte, al daj se sjeti u tom trenu kad traktor krene ...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
E kad traktor krene ko meni stari 533 kad je iskocio iz brzine onda skaci van:icon_fU:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
@mtd, slažem se ! Najgore je kad kotači idu "smik" . Bolje je da se vrte, al daj se sjeti u tom trenu kad traktor krene ...

Mene je par puta prikolica za gnjoj potjerala,neugodan osjećaj.

Malo off ali vezano uz upravljivost.Davno kada sam učio veslati čamcem rekao mi čovjek,ako želiš upravljati čamcem(a ne voda),da ide kuda ti želiš,moraš biti brži od nje.To mi je ostalo u sjećanju,a to se lako primjeni i na traktor.Znači,ako prokližu kotači oni se presporo vrte,a da bi se to izbjeglo treba dodati gasa da se ubrzaju.
Naravno,ne možeš uvijek kontrolirati,sve ovisi o uvjetima.
Točno se vidi na onom videu da kada je Zekan počeo kliziti,vozač je dao gas ali je prebrzo klizao.
 
E

el pibe

Guest
Da se je držao pravila jedne strane i gazio snijeg,nikam ne bi otklizao.Samo nije ovaj sa kamerom stajao baš tu bez vraga.Mangupi vozili su oni tuda više navrata i glupirali se,samo ovaj puta su se malo zaigrali.Ovakvi dugački trupci drže smjer kolko tolko bi ga ja vidio da je takav teret bio na prikolici.Mali krivi trzaj volana i prikolica ga bi zvrtila i prevrnula sam tak.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Da su bili trupci kontra kopcani, glave naprijed, bilo bi bar neko opterecenje na traktoru!
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
iza se vidi vitlo ; da je njega spustio čim je krenio niz brdo nebi došlo do klizanja, a ovako je imao sreće a mogao je pogodit drvo i napravit štete na traktoru i na sebi !
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ne sme da spušta jer ode dobar video snimak,boli njih ak i ode nešto k vragu samo da uspe što bolji snimak.:icon_jook:
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pri onoj brzini i bolje da ju nije spustal, prednji kraj bi zapicilo a zadnji bacilo na stranu i vjerovatno traktor na na bok, tam pomaze samo gas! Jedino da je imal prednju dasku spustenu tik do zemlje i odma kad je videl da krece u smik ju spustit!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kak smo mi cijelu nauku napravili oko tog videa, a očito je da je to snimano namjerno !? Da dečki nisu znali da bu to tak išlo, nebi kamera bila baš na toj poziciji. A znali su i kak bu sve skupa išlo, jer im, vjerojatno nije prvi put da idu tim putem ?!
Mala je vjerojatnost da se i moglo nešto dogoditi ( ne tvrdim da nije ). Traktor se nalazi u kanalu, znači, ne može izletiti van ustranu, a dolje kod izlaza te nizbrdice, ravan je put. Nema nikakvog zavoja, ili kak bi po domači rekli, mejaša, da bi se nabil u njega.
A ono dolje, na kraju strmine, očito je korjen drveta na putu pa je tu poskočil traktor!?
Bilo kako bilo, nije dobro da se to događa, al situacije su ponekad nepredvidive .
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Evo ovome nije pomoglo spušteno vitlo.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=7pCWAXXmDVw[/YT]
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kak smo mi cijelu nauku napravili oko tog videa, a očito je da je to snimano namjerno !? Da dečki nisu znali da bu to tak išlo, nebi kamera bila baš na toj poziciji. A znali su i kak bu sve skupa išlo, jer im, vjerojatno nije prvi put da idu tim putem ?!
Mala je vjerojatnost da se i moglo nešto dogoditi ( ne tvrdim da nije ). Traktor se nalazi u kanalu, znači, ne može izletiti van ustranu, a dolje kod izlaza te nizbrdice, ravan je put. Nema nikakvog zavoja, ili kak bi po domači rekli, mejaša, da bi se nabil u njega.
A ono dolje, na kraju strmine, očito je korjen drveta na putu pa je tu poskočil traktor!?
Bilo kako bilo, nije dobro da se to događa, al situacije su ponekad nepredvidive .

Sve je rečeno :smile:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na ledu ne pomaže niš osim lanaca!!!
A i kad nisu uvjeti donekle nemaš kaj radit u šumi osim šetnje i rekreacije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh