• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Baš sam slušal na vijestima da je čovjek poginul danas u šumi negdje kod Siska. Ovaj kaj je rušil nije pazil i srušil je Hrast na čovjeka.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa nije valjda priznal , mogo je reč da je bila oklada da ga bude primil rukama kako ne bi tresnul na zemlju
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Baš sam slušal na vijestima da je čovjek poginul danas u šumi negdje kod Siska. Ovaj kaj je rušil nije pazil i srušil je Hrast na čovjeka.

Prvo i osnovno pravilo kod sječe je da se makneš od mjesta sječe ako nisi sjekač koji obavlja sječu,žao mi je čovjeka,ali ne guraj nos di mu nije mjesto.Stablo je palo na njega jer nije on pazio di stoji a ne onaj koji je rušio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Markony, ja nebi koristil tak teške riječi, jer pravu istinu neznamo. Možda je stablo krivo palo, možda...
U svakom slučaju, šteta čovjeka, ali to je sudbina.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Pročitaj pravila struke i vidjet češ da nisu teške riječ,koliko je stablo visoko moraš biti odmaknut takve dvije dužine (minimalno)kud god da pada stablo nemože do tebe.Kad se sranje dogodi uvjek je kriv neko drugi.Samo da dodam,jesi vidio na npr. bageru naljepnicu ZABRANJENO ZADRŽAVANJE U RADNOM DJELOKRUGU STROJA,nepiše bezveze.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Je, je, sve to piše...ali da se svega toga pridržava, koliki bi bil učinak (na bilo kojem poslu).
Rizik uvijek postoji, bez obzira na sva pravila i preporuke, procjene opasnosti itd.

Možda mu je sjekač rekel da donese cviku, sjekiru...
Rekoh, ne znamo istinu, pa nemremo komentirati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Je, je, sve to piše...ali da se svega toga pridržava, koliki bi bil učinak (na bilo kojem poslu).
Rizik uvijek postoji, bez obzira na sva pravila i preporuke, procjene opasnosti itd.
Poznavajuči tebe ja ne mogu vjerovati da si ti to napisal
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ne poznaš moju drugu stranu. :D:

Muha, videl si kak moj posel izgleda. Valjda je sigurnost (po pravilima) na vrhunskoj razini, no mnoge stvari ne provodimo jer je gotovo nemoguće raditi poštivajući sva pravila.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ne znam kak tebi, ali meni je ta strana nepoznata...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ste normalni? Kud vas vrag tira u šumu po takvoj vrućini!

Via TapaTalk

A kaj bi se plašili malo topline. Žena i ja otišli jučer ujutro oko pol 7 u šumu i vratili se u pol 12 s 2,2 metra drv izrezanih na kolute. To je do sad najveći utovar drva. Da nije suhi put, ne bi speljal uzbrdo, ovako je išlo bez problema, ali zato jako polako niz brijeg (bez kočnice na prikolici). Usput smo sklestili i nekaj granja koje se bu drugi put dopelalo. Vura i petnajst je potrošena na samu vožnju, a ostalo uživancija u platu i s utovarom. Vjutro je relativno dobro, ipak se po noći u šumi ohladilo na oko 18°C.

Ovak je izgledalo prije povratka.


Doma je mačak odmah iskoristil sjenu ispod prikolice.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Mi smo isto uvijek u šumu išli u ova doba, ako se može ujutro super, ako ne dobro bilo kad. Radiš po lijepom vremenu, kad dosadi sjedneš i hladovinu, drva ostanu čista bez blata i kamenčića (do kojih lanac uvijek nađe najkraći put). Put suv i čvrst, nema zaglavljivanja, a u šumi je uvijek bar pet stepeni hladnije nego u naselju. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh