• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Budi sretan da je i to. Poznavajuči njega čudo da nije spustil guzicu na prvi slobodni kotač 🤭
 
  • Like
Reactions: ZJ

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ja sam jednom vozio na vladimircu vitlo i prikolicu kiperašicu s dva metra drva...nije to sreća u brdu, zakopa se odmah ako je mekano...
uglavnom, sad sinko ima vozačku, pa idemo s dva trakora i nema problema...sam s jednim traktorom (i vitlom s prikolicom) jedino po ravnom putujem... 🤭
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@smilan,​

svaka čast na korektnom odgovoru. (y) :ppozdrav:
Kad čovjek ima namjeru nekom pomoći, jasno mu je da kod usporedbi artikala s malom razlikom u cijeni, nije pitanje zbog cijene, nego zbog kvalitete navedenih proizvoda. Neki put ta razlika u kvaliteti zanima i druge forumaše, a najbolje je čuti iskrena iskustva drugih. :)

Nekima to nažalost nikak nemre dojti iz guzice u glavu pa se onda sprdaju sa sličnim tuđim postovima. :(
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Iwanho kaj se zamaraš sa kupljenecom on ima tolko slobodnog vremena da sam piskara gluparije po forumu...i naslikava drva 😂😂
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
To samo radim da se vi koji imate takvo mišljenje možeze naslađivati. 🤭😳😅😂
Vas to veseli a ne kužite ništa. Da imam slobodnog vremena, imaj ga i ti, zakaj ga nemaš? Jer nećeš. Reko sam jednaput kupi si 4 mobitela ko ja pa radi on line i služi novce. Evo ja jučer dobio 2 nova na poklon, ako želiš kupiti dam ti oba dva za 18000 kuna, pa imaj i ti slobodnog vremena. Neki imaju vremena za više foruma, ja sve manje od posla polako nailazim na free vrijeme.
Da ti nešto radiš u životu imao bi drugačije mišljene.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Radiš možda, al se žedan nisi napio vode. To je razlika. Da jesi znao bi kakvi sve poslova ima. Nije bitan broj poslova nego je bitno razmišljanje koje imaš. Ljubomoran si i to je tvoj problem.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
Je pomogel, podbacil je jednu cepanicu dok smo kantali (y)
Je istina bi ja i više pomogel oko narezanog pod koso ali je došel stari gazda(batina i bog) i mam nas rasteral da idemo svi za svojim poslom, a radi mira na gradilištu svi se pokupili na svoj posel. Ja u traktor a kak su radnici prešli neznam :giggle:
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Kak vas je o radovima piljenja jučer izvijestil @jlukaci7, ja ne moram danas :)
Spominjem da smo s dvije pile potrošili oko 4 litre mješavine i 4 lanca (na velikoj sam ga brusil turpijom, a na maloj zamijenil onim strojno brušenim), i raspili to u nepunih 10h rada.

Kad već nemam svoje, moram se kititi tuđim perjem: kolega @Tommy me "počastil" kalačem na par dana.

Hvala mu od srca! Dugujem mu ne samo rundu, već i gablec :ppozdrav:

Prvi put radim vertikalnim kalačem, a pogotovo s ovak debelim trupcima:


Kalač za ovakve gromade vrijedi zlata, a vitlo na njemu ko dva kalača...

...pogotovo hidrauličko, a da o perverziji, zvanoj daljinski, i ne govorim...

Danas smo u približno 10 sati napravili nekih 12m drva, osnosno raskalali nešto više od trećine "piljenaca"


i pri tome je Štore danas navrtil skoro više sati nego cijele prošle godine :ROFLMAO:


Osim kaj me boli "svaki šaraf", štel bi reći da nezgoda i ozljeda, hvala Bogu, nije bilo.
Naravno, i moj pomoćnik i ja smo se držali pravila zaštite na radu i koristili prikladnu zaštitnu opremu:
visoke cipele s kapicama, zaštitne naočale, a ja i sigurnosnu kapu:


Nastavk radova slijedi idući tjedan...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
svaka čast na korektnom odgovoru. (y)
Ma znaš ja prijatelju, pretragama po internetu se nalazi svašta a sve je to neko postavljao, neke stavri su ok a neke ne. Ovdje sam kratko, pa eto da postavim nešto što je zanimljivo i praktično, mnogi pretražuju i nailaze na različitosti, pa neka im je ponuđeno svega. Volim da obratim pažnju na nake sitne detalje, a ti detalju su jako bitni, oni odlučuju. Nekada to nije jednostavno, kad vidim da neko nešto radi sklapa, pravi i kad uočim da odstupa od nekih bitnih detalja, kako mu saopštit da može da razumije nebi griješio a ako mu kažeš neće skontat pa to ima drugačiji efekat.
Ponešto što napravim pokušat ču stavit, ima ljudi koji nisu članovi foruma a pretražuju pa možda nekom posluži. Mlađe generacije neće imati priliku da se kvalitetno oškoluju, nažalost morat će da rade i svaštare u život, život je nepredvidljiv, pa ko se prilagodi lakše mu je.
 
Na vrh