• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Onaj kojega si videl na slici, gdje je privezan je trupac, je njihova 8-ica, štukan iz tri komada (dali su mi restle, pa sam ih spojil).
Ak ga nis ja strgal, ne buš ni ti. Crni su bili.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Odlično pomagalo za pilenje na kratko, točno razmišljam da bi probal doma napraviti

Možeš okretati ovakve kratke i malog promjera, ali bome one od 40+cm sigurno ne bi niti pomaknul.
Pa to mi zovemo kant-ajzn, i spominjan je prije ;)
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Kantajzn bi bil ovaj žuti, al ja govorim o ovom crno sivom koji je jako sličan samo ima nogare i služi da se digne od podloge, imam puno drva koji su manji od 40cm i kad ih pilim ide mi na živce to što ih moram stalno okretati jer ne mogu odrezati do kraja a da ne potegnem po zemlji, čini mi se da bi bio dosta brži i da bi si dosta olakšal.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Znam, i to je kant-ajzn, samo kaj ima stalak.
Velim, možda za kakve manje i tanje komade bi bil dobar.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Kak je danas cijeli dan "sraćkala" kiša, nije se moglo vani Bog zna kaj delati, pa smo kalali i pospremali napiljena suha drva, koja su bila na prikolici u štaglju.

Pred kraj dana se rosikanje smanjilo, pa smo preselili stara suha drva, koja nisam stigel spiliti, na novi "klafter" 5x1,2m otprilike, sa oslobodimo nekih 8 dužnih metri za nova drva:


Kak je vani bilo mokro i blatnjavo, a ipak je to malo "opasniji" posel, korištene je prikladna zaštitna obuća:
gumene čižme s mrežom u đonu i zaštitnom kapicom (marke Beta)

Dok smo mi vani kisnuli, Štore s kalačem je počival na suhom. Na kraju dana je dolijana nafta i spremno čeka sutrašnji dan (ak Bog da lijepo vrijeme):


Lanac 8-ica, kojeg sam prije spominjal, iz Tvornice lanaca Zagreb, "štuknut" elektrodom EZ KROM 10. OVAKVOM okretnom klizaču sam napravil kariku, pa mi sad služi za brzo prikapčiti lanc za traktor:
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ti si bar nekaj delal po kiši, ja pa nisam niš osim kaj sam gledal kroz prozor kak pada.
Trebal si malo van sa kalačem po kiši da se vidi kak kala po mokrome, sad dok je u garanciji još🤭 da @Tommy zna kaje kupil😉taj more dan i noć na kiši biti nebum pohrđavel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Mogel sam, ali nisam.
Tuđu stvar uvijek čuvam i pazim više neg svoju. Kaj pošteno posudiš, treba i pošteno vrnuti 🤝
A i da se Štore ne prehladi kak sam se ja, makar i njemu suzi na nos (čitaj na vodenu pumpu)..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Bez brige, budem ga opral prije neg kaj ti ga vrnem.
Nego, jesi li dobil antenu za prijemnik? Zaboravil sam te odmah pitati dok sam došel po njega.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa na kalaču mora biti neki prijemnik koji je vjerovatno za vitlo, a na njemu bi mogla bit antena, ak je nema onda je unutarnja, nije vanjska. Ili ju nisi zašerafil. Ili je ona mala gumena.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Ima konektor vani na kutijici prijemnika al nikakvu antenu nisam dobil. A daljinsko upravljanje radi...
 
Na vrh