• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,633
pojma nemam, stric je uspio na neku foru zapeti negdje toliko da su strugale po gumi pa sam malo prekrojio i ostavio samo jednu, to je još od vremena dok je bio poljoprivredni traktor
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,371
Sve to izgori, samo nek su suha. Mekana drva imaju manju kaloričnu vrijednost i nema žara, ali zato ima više pepela. ;) Ja sam se par godina grijal na topolovinu i opet budem gda dojde vrijeme za rušenje. Ostavim da se posuše 2 godine i grijem se bez brige. Malo češće treba ložiti.
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Ja sam se grijal jednu zimu na vrbu.
Kad je suha gori i grije ali nema žara.
Za lipu neznam
Lipa gori kao luda i daje toplinu, ali brzo izgori i nema zara.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,633
kod mene jesu, u šumariji za samoizradu su bila 120 kuna, sad su 160
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,225
Mozes poslikati uplatnicu da vidim kako to izgleda...moze i na mail.
Hvala
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,920
Prije par dana gore kod nas u našem kraju susjed pitao šumara koji se s time bavi i rekao mu da ako želi jedan metar bukovih drva ispiljenih na 33 centimetra morat će platiti 590KN. Kako su se na kraju dogovorili ja ne znam, a ako je on meni lagao, onda sada i ja vama lažem, uglavnom, takvu sam ja od njega dobio informaciju. Iako ja smatram da je to previše, odnosno da je on malo "napuhao" cijenu, mislim da bi realno bilo 400 do 450KN.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh