• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
U šumi je gotovo za neko vrijeme, ostalo samo danas još izrezati neke sitnice, a to je odradila štilovka 😃
20220527_170948.jpg
A i mali osvrt na to koje su prednosti stihl-a
Osim vrhunske završne obrade i kvalitete (kod nas radi 25g skoro bez kvarova, prije je sama radila ono što sada rade h390, h365 i ona) ona je napravljena u Njemačkoj
20220527_170957.jpg

Ima najjednostavniji sistem paljenja, gašenja i čoka. Sve na jednom mjestu, nikakve lijevo desno i potezanje.
20220527_171318.jpg
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Jako dobro riješeno napinjanje lanca, u kućištu zaštićeno od prašine i piljevine, dosta jednostavnije postavljanje vodilice i lanca nego kad je napinjač u poklopcu. U poklopcu se ne vidi onaj štift koji napinje, a ovdje se vidi. 20220527_171348.jpg
Original stihl karburator, nikakvi zama ili walbro (slikano prije nego sam ispuhao i očistio pilu)
20220527_171200.jpg
Fora sistem za zimski i ljetni rad pile
ljeto:
20220527_171034.jpg
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Zima:
20220527_171047.jpg
Netko je spominjao ručke na stihl-u, ne znam vjerojatno drugi imaju veće prste i šake pa im ne paše, ali stavit ću dvije slike, jednu od husqvarne i jednu od stihl-a, pa procijenite sami ko se više potrudio
20220527_171314 (1).jpg
20220524_073359_3.jpg
Sljedeći puta slijedi rezime husqvarne i njezinih prednosti. Da se razumijemo husqvarne su isto ko i stihl vrhunski strojevi, vrhunski radnici i jedni uz druge su rame uz rame. Kako vrijeme odmiče i dolaze novi modeli i kod jednih i drugih pokušavaju maksimalno smanjiti potrošnju, smanjiti težinu, smanjiti vibracije, smanjiti emisije co2 i dobri su u tome, samo je nešto moralo još pasti, a to je nažalost kvaliteta. Nikada više ne bude pile ko stara 051 koja je ostajla unucima, ali je to i ok, ipak je bila jako teška, više trošila, i imala ogromne vibracije.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Oprosti, ali nisam ništa loše mislio, samo sam rekao da smo svi individue i svako ima svoje viđenje.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Ma nije problem nikakav, ja također samo navodim svoj razlog zašto sam rekao to što sam rekao, vidio sam dosta recenzija gdje neki prigovaraju upravo te velike okidače na hq kao manu, meni osobno je to prednost :ppozdrav:
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Hvala svima na odgovoru,Kolko bi bila cijena vitlanja ako je veliki brijeg? i koliko cijena kalanja drva ako su kod mene doma pa mi ih netko skala na dvorištu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
...i koliko cijena kalanja drva ako su kod mene doma pa mi ih netko skala na dvorištu?
Ja sam plaćal kalanje trupaca, ispiljenih na metar, dakle izradu metrica i slaganje u klafter, mislim 35kn/prm.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,362
Ima ko informacije de nam je pomoćni profesionalni šumar? Kala još drva ili ga je susjeda dohvatila🤔
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,122
Evo moje pokretne pilane. Ispilio sam topolov trupac debljine 70 cm, dužine 420cm na fosne debljine 5 cm.
Trupac je imao cca 1,5 kubika i bio mi je pretežak da ga sam natovarim sa svojom opremom i odvezem na pilanu. Zato sam ga ispilio na fosne iz kojih budem izrezal letve za krovište za šupu. Na jedan rez je otišao jedan rezervoar goriva. Dobro je da pila ima i dodatno ručno podmazivanje lanca jer je list dužine 90cm pa ga treba jače podmazivati u takvome poslu. Uglavnom ide dobro, ali to je posao za mladiće. Zato ako ima zainteresiranih...... :ppozdrav: :) Nisam nosio mobitel sa sobom da poslikam rezultate rada. Pila pjeva od veselja kaj ima bedaka da ju povremeno upali i stavi u pogon.
 

Prilozi

  • stihl 070.jpg
    stihl 070.jpg
    77.6 KB · Pregleda: 69

Najnoviji postovi

Na vrh