• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Samo je slike krivo poredal. Pogledaj vrijeme na slikama. ;)
Sigurno još nije riješava roštilj. Sigurno se zmučil z drvima. Trebali bi mu priskočiti u pomoć da uspješno riješi roštilj kak je i drva. :ppozdrav:
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Upravo tako kolega @iwanho, sve je točno rečeno, pa nemam što za dodati. Neke slike mi nije htjelo odmah uplodati pa je ispalo tako kako je, događa se. ☺️
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Danas po ovoj fajn vručini obarao 2 bora na škakljivim mjestima, jedan od njih
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-06-22_10-45-59-776.jpg
    viber_slika_2023-06-22_10-45-59-776.jpg
    64.4 KB · Pregleda: 49
  • viber_slika_2023-06-22_10-46-00-010.jpg
    viber_slika_2023-06-22_10-46-00-010.jpg
    74.2 KB · Pregleda: 50
  • viber_slika_2023-06-22_10-45-59-504.jpg
    viber_slika_2023-06-22_10-45-59-504.jpg
    52.5 KB · Pregleda: 49

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Što ide netko po ovoj vrućini u šumu?

da nemam jednog drva doma i da mi netko da da sada idem badave po njih reko bi mu hvala lijepa. neka...
Jučer je do podneva bilo dobro, ugodno za raditi, barem kod nas. U srijedu je pala kiša i malo je rashladilo, drugi dan lagani povjetarac, limunada i može se. Samo treba biti u šumi rano ujutro, otprilike oko 6.00h.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Mi smo bili danas i jučer, bilo je malo vjetra pa smo preživjeli nekako, da je lijepo nije al ako se želimo grijati po zimi nema nam druge, daleko je za ići i put nije nešto pa jedino je moguće dok je skroz suho. A kako komarci grizu to nije normalno. Okolica Zagorja ima gdje duplo prešana 8 ili 9 sajla za kupiti? Izvlačim sve na nekih 70 metara i moram doštukatii sajle kad na vitlo mi ne stane više od 50 metara, a 10mm mi je malo velika da ju nosim za granje koje mi ostalo za izvući.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ljudi čuvajte se po šumi kad radite, kod nas se juče dogodila nesreća u šumi. Nažalost prilikom obaranja drveta odlomio se ogranak sirovi i pao na čovjeka i pogodio ga u predjelu grudnog koša, nažalost nije preživio😔. Da se razumijemo odma, čovjek nije bio amater već profesionalac što se tiče šume i obaranja drva.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
To je u redu ako radiš drva za osobne potrebe, međutim ako živiš od toga onda je druga priča
Gle ja ii brat iz zajebancije napravimo nekih 100+m drva u par vikenda i to između 12 i 3-ćeg mjeseca....
Znači subotom obično krenemo oko 7-8, i do 15h smo doma s 10-20m drva ovisi kako nam se da...
istina nema tu nekih ektremno debelih drva ni vitlanja i šuma je blizu lagera ali ono..


Ljudi čuvajte se po šumi kad radite, kod nas se juče dogodila nesreća u šumi. Nažalost prilikom obaranja drveta odlomio se ogranak sirovi i pao na čovjeka i pogodio ga u predjelu grudnog koša, nažalost nije preživio😔. Da se razumijemo odma, čovjek nije bio amater već profesionalac što se tiče šume i obaranja drva.
to je jedan od glavnih razloga zašto izbjegavamo rušenje zelenog. nikad ne vidiš što je u krošnji...

Ajde možda ja malo fantaziram, ali 99% nas smo čisti amateri koji rade drva samo sebi za ogrjev iz svojih šuma i stvarno mislim da baš nitko od nas nije u toj situaciji da ne može makar oborit drva za osobnu potrebu krajem zime prije mezge u proljeće... Ono poslije zimskih blagdana i prežderavanja, lijepo autom do kud se da, motorku na rame i pješke do šume....
 

Najnoviji postovi

Na vrh