• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Danas po ovoj fajn vručini obarao 2 bora na škakljivim mjestima, jedan od njih
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-06-22_10-45-59-776.jpg
    viber_slika_2023-06-22_10-45-59-776.jpg
    64.4 KB · Pregleda: 49
  • viber_slika_2023-06-22_10-46-00-010.jpg
    viber_slika_2023-06-22_10-46-00-010.jpg
    74.2 KB · Pregleda: 50
  • viber_slika_2023-06-22_10-45-59-504.jpg
    viber_slika_2023-06-22_10-45-59-504.jpg
    52.5 KB · Pregleda: 49

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Što ide netko po ovoj vrućini u šumu?

da nemam jednog drva doma i da mi netko da da sada idem badave po njih reko bi mu hvala lijepa. neka...
Jučer je do podneva bilo dobro, ugodno za raditi, barem kod nas. U srijedu je pala kiša i malo je rashladilo, drugi dan lagani povjetarac, limunada i može se. Samo treba biti u šumi rano ujutro, otprilike oko 6.00h.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Mi smo bili danas i jučer, bilo je malo vjetra pa smo preživjeli nekako, da je lijepo nije al ako se želimo grijati po zimi nema nam druge, daleko je za ići i put nije nešto pa jedino je moguće dok je skroz suho. A kako komarci grizu to nije normalno. Okolica Zagorja ima gdje duplo prešana 8 ili 9 sajla za kupiti? Izvlačim sve na nekih 70 metara i moram doštukatii sajle kad na vitlo mi ne stane više od 50 metara, a 10mm mi je malo velika da ju nosim za granje koje mi ostalo za izvući.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ljudi čuvajte se po šumi kad radite, kod nas se juče dogodila nesreća u šumi. Nažalost prilikom obaranja drveta odlomio se ogranak sirovi i pao na čovjeka i pogodio ga u predjelu grudnog koša, nažalost nije preživio😔. Da se razumijemo odma, čovjek nije bio amater već profesionalac što se tiče šume i obaranja drva.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
To je u redu ako radiš drva za osobne potrebe, međutim ako živiš od toga onda je druga priča
Gle ja ii brat iz zajebancije napravimo nekih 100+m drva u par vikenda i to između 12 i 3-ćeg mjeseca....
Znači subotom obično krenemo oko 7-8, i do 15h smo doma s 10-20m drva ovisi kako nam se da...
istina nema tu nekih ektremno debelih drva ni vitlanja i šuma je blizu lagera ali ono..


Ljudi čuvajte se po šumi kad radite, kod nas se juče dogodila nesreća u šumi. Nažalost prilikom obaranja drveta odlomio se ogranak sirovi i pao na čovjeka i pogodio ga u predjelu grudnog koša, nažalost nije preživio😔. Da se razumijemo odma, čovjek nije bio amater već profesionalac što se tiče šume i obaranja drva.
to je jedan od glavnih razloga zašto izbjegavamo rušenje zelenog. nikad ne vidiš što je u krošnji...

Ajde možda ja malo fantaziram, ali 99% nas smo čisti amateri koji rade drva samo sebi za ogrjev iz svojih šuma i stvarno mislim da baš nitko od nas nije u toj situaciji da ne može makar oborit drva za osobnu potrebu krajem zime prije mezge u proljeće... Ono poslije zimskih blagdana i prežderavanja, lijepo autom do kud se da, motorku na rame i pješke do šume....
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
to je jedan od glavnih razloga zašto izbjegavamo rušenje zelenog. nikad ne vidiš što je u krošnji...
On se bavio sječom i prodajom drva sa mojim ocem. Znači napravio je na hiljade i hiljade metara, nema veze jel bio list na drvetu ili ne, radilo se. Najviše je volio obarati i nikad koliko ja znam nije imao neku grešku što se tiče toga. Ovo se desilo pred mrak kada je htio da obori dvije bukve da ima za ujutro pripremljeno, moj otac mu je govorio da ne ide obarati da nema potrebe ali on ga nije htio poslušati i dogodilo se najgore.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Nažalost to je istina. Upravo je na taj način poginuo djed od moje žene, svi su mu govorili, nije bila sila, a ni potreba, moglo se to izbjeći, ali jednostavno je moralo tako biti, sudbina. Išao čupat šljivu, trenutak nepažnje i traktor ga poklopio.
 
  • Tužno
Reactions: ZJ

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Ne mora biti niti da je sada napravio grešku, uz svo moguće znanje, iskustvo, praksu, uz sve mjere sigurnosti...sranja se događaju. najveća "greška" je prevelika samouvjerenost i brzina, meni se najčešće gluposti događaju kada zamislim da ćemo nešto na brzinu rješiti jer, šta je 7-8 metara oblica najseći i natovariti, par sati posla i idemo dalje..srećom nije nam se dogodilo nikad ništa fatalno ali dovoljno da zajebe stvar i uzme još par sati vremena.
Uvijek se više zna nakon nesretnog događaja, a nisam trebao tako,trebao sam ovako, možda da sam ovak zakopčo sajlu, možda da sam se sklonio tamo umjesto ovamo...i tak, ali popravka nema, na žalost
 

Najnoviji postovi

Na vrh