• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,449
Najgore je kaj su me pojeli komarci i obadi. Da sam se narokal tuduma nebi se oni meni ni približili. Problem je kaj je žena kontrolirala kaj si bum nosil vu šumu i onda sam moral natočiti vodu jer navek prije nego idem proba kaj je vu flašama. Moral si bum nekaj zakopati vu šumi da se najde za prvu pomoć. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,449
Jedan od razloga, ako ne i glavni, je taj da se ne uništi put u šumi. I sada ima mjesta na glavnome putu na kojemu su grabetine pune vode i kroz koje je nemoguće proći. Nekada su se putovi po šumama popravljali. Ljudi su se organizirali i sa kolima i kravicama vozili materijal i zavažali puteve. Sad kad ima mehanizacije više nitko to ne dela. Ja sam si našel rutu po kojoj izvažam drva koja mi je sigurna i bitno mi je da kada prođem po njoj da iza mene praktički ne ostane nikakvog traga, a kamoli oštećenja puta. Eto, to je jedan od mojih razloga za odlazak u šumu po najvećoj vrućini. Drugi glavni razlog je naravno žena. Gda ti žena radi planove onda se takva pitanja ne postavljaju. :ppozdrav:
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
483
Jedan od razloga, ako ne i glavni, je taj da se ne uništi put u šumi. I sada ima mjesta na glavnome putu na kojemu su grabetine pune vode i kroz koje je nemoguće proći. Nekada su se putovi po šumama popravljali. Ljudi su se organizirali i sa kolima i kravicama vozili materijal i zavažali puteve. Sad kad ima mehanizacije više nitko to ne dela. Ja sam si našel rutu po kojoj izvažam drva koja mi je sigurna i bitno mi je da kada prođem po njoj da iza mene praktički ne ostane nikakvog traga, a kamoli oštećenja puta. Eto, to je jedan od mojih razloga za odlazak u šumu po najvećoj vrućini. Drugi glavni razlog je naravno žena. Gda ti žena radi planove onda se takva pitanja ne postavljaju. :ppozdrav:
Dobra "stara garda", koja je naučila šumski red i koja ga i provodi
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Blato zima kiša, ništa ne smeta al sad u sezoni ić u šumu radi puta...koji su i tako drugi razvalili a ja da ga čuvam...
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,766
Mi dok smo išli u šumu išli smo isto po ljetu, jer se u taj dio šume moglo samo ljeti i rani dio jeseni dok nisu počele kiše. Pošto smo u ravnici, vidi se na deblima oko metar visine do kud plavi prek zime.
 

Najnoviji postovi

Na vrh