• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Kolega to nije normalno toliko glodavaca za ne povjerovati okolo nigdje ništa,šuma u blizini svi krenuli u gozbu.
E kada bi se gostili sveukupno 70 kg mamaca postavljeno + 350 posuda s voda i otrov:twisted:
Kako stojiš s vodom jer bušotina funkcionira?

Šta si stvljao u vodu ? koji preparat ?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Pala je jučer jedna bukva.

xl9zqx.jpg

dbmty8.jpg

20i86j8.jpg

10opilh.jpg

219ta4j.jpg

2ytxjte.jpg

qrmdxi.jpg

30hvfy8.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Au , kako je uvrnuta , za cijepanje dušu dala :blackeye
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
da je meni raditi na takvim terenima kod nas je da te bog sacuva prvo isajlas pa onda vozis za sobom jedno dva kilometra pa tek na prikolicu jedino sto je niz obalu pa u cugu ide sest metara
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
440 je za rušenje, kresanje osam grana, i prepiljivanje potrošila 6,5 litara goriva. Ovo nije bilo teoretske šanse raskalati klasično, jer je unutra kvrga na kvrgi. Vidi se kako je lijepo usukana, unutra se vidjelo još ljepše. Svaki komad se morao parati.
Prvih sat vremena mi se malo mantalo, jer kad sam izašao iz auta, prošao deset metar i dva me stršljena zviznula u leđa. Kako sam se izvijao od bola. Srećom imao sam luka pa sam držao gore i bilo mi je lakše.
Inače smo na prikolicu uspjeli natovariti 6 metara trupca, nešto cjepanica jasena i malo gore bukove oblice. Bit će još dvije ovakve prikolice.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,735
Gledam kako si prikopčao prikolicu za traktor i nikako mi nije jasno zašto takav teret kopčaš na gornju vuču, pogotovo kad je Štore u pitanju?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Gledam kako si prikopčao prikolicu za traktor i nikako mi nije jasno zašto takav teret kopčaš na gornju vuču, pogotovo kad je Štore u pitanju?

radi puno u šumi pa ima iskustva, ove cjepanice nisu cjepane već rezane, ide to cjepat samo treba ima volje
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,735
Mi smo sad pred 10-tak dana izvlačili neke trupce van iz šume i brat je bio lijen okrenut kuku na Universalu dolje kako inače i radim kad nešto vučem. Razlika je ogromna kad se tako nešto kači gore, svaka uzbrdica na koju je naišao dizala mu je prednji kraj u zrak sve dok ja nisam popi**io i kad smo išli po drugu turu ja sam okrenuo kuku dolje i takvih problema više nije bilo. Pred jedno 4 god. zbog takvog kopčanja moj kum je okrenuo traktor naopčake, jednostavno se u sekundi dogodilo i sam Bog ga je spasio da nije teže stradao. Zato kad vidim takvo kopčanje prikolice ili vuču trupaca odmah me prođu trnci po tijelu i sjetim se tog nemilog događaja.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Gledam kako si prikopčao prikolicu za traktor i nikako mi nije jasno zašto takav teret kopčaš na gornju vuču, pogotovo kad je Štore u pitanju?

Bilo je kopčano niže, ali kad smo se spuštali s puta koji je nasipan visinska razlika je 80+ cm pa kad smo se spuštali prikolica je prazna zapinjala. Puna bi vjerojatno ostala, pa
smo onda naprijed stavili utege i kopčali više. Znam da je nezgodno, ali malo sporije se penjalo i nije bilo nikakvih problema. Jer da smo zapeli s ovim teretom onda bi tek bilo problema. Nema kod mene na horuk. Polako i sigurno.

radi puno u šumi pa ima iskustva, ove cjepanice nisu cjepane već rezane, ide to cjepat samo treba ima volje

Ja sam probao kalati najtanji od ovih osam komada, ma to je uzaludan posao. Nakon jednog bih sve ostavio u šumi i otišao doma pješice. Pogledaj kako žica ide. Unutra se okrenula za 90 stupnjeva. Još kad je sa svake strane kvrgetina. Milina. U životu nisam dizao teže komade na prikolicu.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ne želim se veseliti tuđoj nesreći, zaista, ali fora je vidjeti ovako nešto:supz: Teren izgleda dosta ravan, kako ste to uspjeli, osim što je prikolica metar viša nego što je široka:lol: Treba fino sjesti kraj toga, otvoriti litru i vodu i nedaj bože većeg zla:partyman:
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Uf, nema mi mrže nanovo pretovarati,fala Bogu do sada nisam ni jednu prikolicu prevrnuo(što ne znači da se ne može dogoditi) ali mi je pukla felga i onda guma naravno ( bila slaba za toliki teret) pa sam svejedno morao pretovarati.Alfada barem nisi morao gumu krpati :D:drinkers:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
@ Alfada Jadarko: dobra prikolica, ima i kiper ha?


:D

(zezam se)
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
prikolica ima vanjski trag 186 cm kao i traktor a dugačka je 3,25 (tovarni prostor), stvar je u tome što sam trpao 2 m u vis, mokra drva mala strmina i poprečni nagib, išao sam 2 sporom prvo je počela bočno kliziti a zatim se nagnula i iskipala, jako lako izvedivo, ali kada sam je ponovo natrpao na izlazu iz šume na asfalt desna guma na prikolici sjela do osovine i onda opet drž nedaj i izvukao se uz pomoć šumskih lanaac koje sam vezao oko gume i felge
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Pošto sam novi pa da i ja dam doprinos ovoj temi:D

Slike od nekoliko proteklih dana:D

dsc0142.jpg


dsc0143.jpg


dsc0144.jpg


dsc0146.jpg


dsc0147.jpg


dsc0151.jpg


dsc0152.jpg


dsc0163.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh