• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Utezi su se pokazali jako dobro nema osavljanja prednjeg kraja a nismo forsirali jer je bilo blizu za vozit!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa buco jebemu misa kaj niste mogli za probu nakrkat prikolicu do vrha pa probat da vidis u brdu di je granica i onda znas za ubuduce kolko mozes izvuc bez dizanja?

Inace svka cast i dosta je drvi dopeljano i naravno lepo slozeno.

Salim se u vezi krkanja bolje pomanje al sigurno a pogotovo kad vozis za drugog,a kad bus sebi nekaj ispeljival pa bus tovaril malo jace.:)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma ja bi rado natovario na nju 6m al put je zeznut i bili smo blizu za vozit tak da nije bilo potrebe trgat traktore i gubit vrijeme na slepanje a 5min nam je trebalo iz sume do doma!!
 

gpugelni

Novi član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
18
Pozdrav,

molim vas za pomoć ak može čim prije (naravno ako netko zna). Imamo drvo kraj livade (hrast, inaće se sve vodi kao livada) koje je izraslo i sad je pogodno za rušenje i prodaju za trupce i za izradu drva za ogrjev. Da li moram ići na šumariju zbog rušenja i kako se najbolje zašttiti od toga da nas ne izvaraju prilikom sjeće stabala?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Pozdrav,

molim vas za pomoć ak može čim prije (naravno ako netko zna). Imamo drvo kraj livade (hrast, inaće se sve vodi kao livada) koje je izraslo i sad je pogodno za rušenje i prodaju za trupce i za izradu drva za ogrjev. Da li moram ići na šumariju zbog rušenja i kako se najbolje zašttiti od toga da nas ne izvaraju prilikom sjeće stabala?

Ako to misliš sam srušit il nekome prodat da si sruži i odveze najpametnije ruši i vozi,ako ide za ogrijev

Al ako misliš za daljnju obradu trebao bi zvat nekog iz šumarije da ti doznači i lupi oznaku jer vozit na pilanu bez oznake neznam dal če ti htjet pilit

Bude ti vj još netko tu s foruma napisao još više o tome
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Pozdrav,

molim vas za pomoć ak može čim prije (naravno ako netko zna). Imamo drvo kraj livade (hrast, inaće se sve vodi kao livada) koje je izraslo i sad je pogodno za rušenje i prodaju za trupce i za izradu drva za ogrjev. Da li moram ići na šumariju zbog rušenja i kako se najbolje zašttiti od toga da nas ne izvaraju prilikom sjeće stabala?

ako je samo jedno drvo, ako ćeš prodavati trupac morat ćeš imati čekiće i popratnice. ali kako sam svašta čuo u četvrtak, najbolje ti je otići u šumariju i pitati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U kojem djelu zagreba je to drvo za srusit?
Daj napisi jel ti imas motorku jel se grijes na drva i jel ti znas srusit drvo?
 

gpugelni

Novi član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
18
U kojem djelu zagreba je to drvo za srusit?
Daj napisi jel ti imas motorku jel se grijes na drva i jel ti znas srusit drvo?

Nije drvo već više od desetak hrastova i ne bi sam rusio, trebaju mi ljudi koji to rade profi. Ak ima zainteresiranih nek mi se jave na pp.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je malo kopliciranije nego kak si mislil.
Trebal bi lugar to prvo doznacit i moraju biti rjeseni imovinsko pravni odnosi zemljista da nije tude.
Onda ce netko sa strane htjet rusit jer taj koji rusi moze nagrabusit.
Za daske i grede se sad ne rusi jer je drvo puno sokova i moze pucat kod rusenja!
Ako je sve rjeseno kaj sam napisal javi se na pp pa cemo se dogovoriti,imam frenda koji bi to mogao odraditi.
 
Posljednje uređivanje:

gpugelni

Novi član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
18
To je malo kopliciranije nego kak si mislil.
Trebal bi lugar to prvo doznacit i moraju biti rjeseni imovinsko pravni odnosi zemljista da nije tude.
Onda ce netko sa strane htjet rusit jer taj koji rusi moze nagrabusit.
Za daske i grede se sad ne rusi jer je drvo puno sokova i moze pucat kod rusenja!
Ako je sve rjeseno kaj sam napisal javi se na pp pa cemo se dogovoriti,imam frenda koji bi to mogao odraditi.

Kaj se papira tiće tu nema beda sve će ići preko lugara i papira, nego kad je onda dobro rušiti za građu u kojem mjesecu, tako da se znam organizirati polako do tog vremena?

Eh da P.S.

gdje se mogu nabaviti nove sadnice hrasta i ostalog drveća (bukva,grab) jel ima toga za kupit negdje?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Nije drvo već više od desetak hrastova i ne bi sam rusio, trebaju mi ljudi koji to rade profi. Ak ima zainteresiranih nek mi se jave na pp.


morat ćeš napraviti doznaku. doznaka ti onda vrijedi tri godine. rušenje ostavi za zimu.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Kaj se papira tiće tu nema beda sve će ići preko lugara i papira, nego kad je onda dobro rušiti za građu u kojem mjesecu, tako da se znam organizirati polako do tog vremena?

Eh da P.S.

gdje se mogu nabaviti nove sadnice hrasta i ostalog drveća (bukva,grab) jel ima toga za kupit negdje?

ovako. ako ti je livada koju misliš pošumit a na njoj ti već raste drveće koje ćeš posjeći, kažeš u šumariji što ti treba, podneseš zahtjev i dobit ćeš sadnice besplatno.
Vjerojatno ćeš samo morati otići po njih.
plus što ti se onda plaća 200 kuna radnik/dan za radove koje izvršiš, odnosno koje ti propišu.
Sadnja sadnica na čistu livadu, možeš i to, ali onda moraš sam kupiti sadnice, a to je preskupo.
kao što sam napisao, za građu ruši u kasnu jesen ili u zimi, ako nije preveliki minus da drvo puca.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Malo slika od danas







punac je dosao kasnije i punio je kola s onim sto smo izrezali dan prije, a kad je trebalo krenut...

u pomoć je priskočio Zeko(jos mi je zao sto nisam probao povuć s Vladekom)

Malo osiguravanja tereta

I moj siroček Vladek s najmanjom prikolicom,tako mi i treba kad slusam starije


dosta je velika strmina i vozi se okolo po usječenom putu,ovdje smo stali utovarit ono sto smo izrezali i bacili dole

i dvije umjetničke s lisičijom rupom




Toliko od mene od šumskih radova za ovu godinu
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma to si morao vladiki zakačiti ovu prikolicu koja ja zakačena za ferac i bolje bi išel nego on :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka cast kolega lepi vozovi,i vidim da ima vlage u sumi.
Jel na kojem djelu bilo kriticno?
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Bećari s velikim traktorima su izvozili trupce i put je unisten totalno,vozi se uz rubove tudih njiva,preko uvratina od oranja,koma
dvoosovinka-kola samo škripe i uvijaju se na takvom putu,mogucnost prevrtanja je velika
Nije problem ni da se prevrnu nego nemas vise snage tovarit to nazad
Kisa je rosila svako jutro,koprive i raslinje preko metar pa je ferac na takvoj podlozi nemoćan,a i nema opterećenje na kotače
Znam da je profićima nezamislivo ic tako u šumu al za svoje potrebe se ide svakako,prvi dan je pukla zvijezda na jonsici,sreca pa su jos dvije motorke bile u pripravi
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Nezamislivo je samo kopčati dvoosovinku na bilo koji traktor ispod 5 tona, a kamoli još za šumu:icon_e_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh