• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Oprostite koji mi rasipač preporučujete za gnojidbu i sijanje žita i ječma. I koliki može nositi zetor 4712

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
A koliko kg moze nositi zetor 4712 da ga puno ne opterećuje u radu

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Da li tko koristi rasipač mineralnog gnojiva hmezad?

Imam jedan takav, lani sam ga sredio ali ga nisam još koristio... probao bih ove godine, pa me zanima da li postoji kakva tablica za norme razbacivanja?

500kg/ha bih bacio, ali iskreno, nemam pojma kako to poštelati :D I kojom brzinom ići sa IMT 539, pa bih bio zahvalan ako mi netko može objasniti malo

Još uvijek tražim informacije :(
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Koliko ti siroko baca? Duzina njive?
Evo primjer. Njiva 300 metara dugacka, baca 10 metara. To je tamo i nazad 0.6 ha. Znaci trebao bi potrositi 300 kg.
Naspi toliko, ubaci u prvu i dok obides bit ce ti sve jasnije. Ili trebas vise ili manje odvrnuti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za sjetvu ne preporučujem ni jednoga :) Za prihranu je svaki dobar.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Toliko sam bio sretan sa tim jednim diskom da je jedan poklonjen, a drugi je na otpadu zavrsio [emoji2]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja imam stari mali Amazone s jednim diskom i solidno radi s obzirom kakve sam sve vidio :)

U planu je kupnja 600 kg Amazone s dve glave.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
137219.jpeg


Zna li netko koji je broj orginalne boje na amazone rasipačima, dakle zelene i naranđaste?
Gdje bi se mogle nabaviti naljepnice za pojedine modele?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Malo sam dosadan, ali hitno mi je ako netko zna. Rasipać je ispjeskaren i obojan temeljnom, pa da ga čim prije polakiram
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ima na drugom forumu ovo:

Jel netko zna koja boja za sijačicu amazone zelena i narađasta?

imam samo za zelenu RAL 0270 (čim je nula na početku to je znak da se radi o posebnoj boji koja zapravo nije po RAL standardu) i imam za žutu RAL 0217

E sad, ako ti to pomaze..

Edit: nasao sam za narandjastu ral 1209 a za zelenu se spominje 6002 i 6010
 
Posljednje uređivanje:

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Sanduk rasipača koji je izrađen od inoxa, nebude hrđal, i bude malo teži od običnog čeličnog plastificiranog...
Inoxov vjerojatno bude i skuplji.....
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Tak je bilo pa sam tako opet i vratio. Nisam nikada probao na drugim rupama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh