• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
Kakvu dodatnu opremu ima taj rasipač da je potrebno iskustvo za njega.
Rasipač ko rasipač jednostavan stroj.

Ja imam Dpx1500 ima razna podešavanja uz njega i priručnik(koji nisam skoro ni otvorio)
podešiš na polju i gass. Najvaznije količinu koju oćes bacit na koji zahvat i to je to razlika ima u granulaciji gnojiva ..
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Hvala, ali mislio sam na kvarove i na dijelove. Zasad sve radi, ali za svaki slucaj.
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Sto mislite o rasipacu ino simpli? Ima u ponudi od 500 kg za 1853,00 kn. Dali je to realna cijena i sto mislite dali je bolji on ili megametal 500kg

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
Ko da ih je isti gazda napravil, a i s cijenom su tu tak da...svejedno koji bi se uzeo . Jedino ak se kupuje made in croatia.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Sto mislite o rasipacu ino simpli? Ima u ponudi od 500 kg za 1853,00 kn. Dali je to realna cijena i sto mislite dali je bolji on ili megametal 500kg

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Mislim da je to cijena bez pdv
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Ino ferti je duplo bolji rasipac od megametala, bar sto se tice boje..
On je cini mi se farban i temeljnom, dok megametal temeljne nije vidio..
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
A dobro on je i malo skuplji. A sto mislis o ino simpliju

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,487
Moj je narastao jos za 500l

c594a7c2b76d58abb67960fad5689c22.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Moj ostao isti, samo mladji....megametal 500, ko nov, placen 650kn tek toliko da nije dzabe.....neka izdrzi par godina, bit cu zadovoljan, zelja mi uzeti neki amazone od barem 800kg, samo sada mi se nedaje 1500€ za tako nesto
 

Tinmark

Član
Tu od
7 Velj 2016
Poruka
53
Da li netko ima rasipač Amazone ZA-X Perfekt 902 i na njemu Limiter koji koristi kad ide uz rub parcele ako tko ima neka se javi.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Prinova u firmi, ne pitajte me za cijenu jer stvarno je ne znam, uglevnom rasipač je full oprema, automatsko navođenje, vaga, automatsko doziranje, itd.. :)



 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
15587_1.jpg


Ima li možda tko tablicu ovog čuda sa slike? Kako to poštelati da valja ^^
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pokusom, ako znaš koja ti je površina, otvoriš na neki broj i probaš, nemaš drugog izbora, pogotovo za tako star rasipač.....ni za megametal nigdje nisam našao, što ih sada proizvode.....iako je i taj megametal sranje žešće, tek toliko da se zove rasipać, može poslužiti.....
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Ma već sam bacao s njim, prvi puta sam bacio kao da je začaran, u dekagram... e dalje mi se dešava da sa istim "postavkama" brzina, rupa na otvaraču, ostane gnojiva u njemu...

Negdje sam čuo da postoje neke tablele kao za prskanje sa brzinom vozila, itd. pa se to poštima u čas oka...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Nemreš ga poštimati ako nije ista granulacija. Neče curiti istom brzinom. Onak odokativno. Barem ja tak radim.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da, nije isto ako baciš kan od petrokemije i yara (nju sam ove godine prvi puta bacao) i krupnija je nego petrokemija, a imam i bosanski kan, on je kao i od petrokemije.....i tu može biti razlike
 
Na vrh