• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Onda sam putem fb kontaktirao megametal.. poruku sa slikama koje sam poslao u kakvom je stanju, poruku su vidjeli odma..ali kao jel ozbiljnija firma.. nisu odgovorili ama bas nista...cak ni isprika.. vrlo nestrucno s njihove strane..a imaju dobru reklamu s moje strane dalje.
 
Posljednje uređivanje:

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Stigla prinova, Amazone ZA-M 1001

WWv4uYC.jpg
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Pozz
Moze li mi netko napisati kako se moze ustedjeti na gnojivu ako se isto baca samo u red gdje je sijano, npr red luka? Tj kak se izracuna koliko gnojiva po metru se treba baciti ako ide npr 800kg po ha? Kakvi rasipaci se za to najcesce koriste?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ima li netko da zna na koji nacin promjeniti semering na reduktoru rasipaca,,,
problem predstavlja kardan koji je cini se upresan,,,
Vadi li se sve na gornju stranu?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ispricavam se sto prije nisam mogao odgovoriti, gornja osovina, odnosno mjesac je na navoj, lijevi navoj,,,
Pokusat cu sutra izbiti zatik na kardanu ako ga ima, iako mi se cini da je to na vruce navuceno gore i sad zahrđalo pa ne izlazi,,,
Danas je dan za odlazak vgorice i druzenje sa mejasima,,,
c065.gif
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Za druzenja po podrumima ni kisa nam ne smeta,,, ;)

Flex je posljednja opcija, razrezati kardan na obje strane i izbiti,,,
Nakon toga opet zavariti rez te izbusiti novu rupu za zatik,,,
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Imam jedan problem sa Vicon rasipačem na klateču ruku, dobio neki ludt dosta počeo da trese i vibrira,
zamijenio onu plastičnu piksu i lager na ekscentru i nije pomoglo....
Lufta nema nigdije....jedino malo na cojevi kardana....sad budem mijenjao i obije cijevi...ali nisam baš oduševljen izgleda da se rupa gdije ide onaj ekscentar na kome se šteluje širina bacanja proširio....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Sve ostalo isto 👿👿👿👿
Nažalost koliko se mučio ne mogu se riješiti tog lufta...
6500kn za kompletnu getribu mi se baš i nedaje....
Sad je pitanje kupiti neki rabljeni na klateču cijev (jako sam zadovoljan preciznošču) ili kupiti neki novi do 800kg na dva diska....
Hmmm...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
A kak se to manifestira?
Imam ja novijeg Vicona 300kg. Obnavljal sam ga nakon kupnje, ali ni prije ni sad nije bilo takvih problema.
Da ti nisu podrobljeni lageri na samoj vilici ili na okomitom osovini?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Izgleda da se proširila rupa na zamašnjaku gdije dođe ekscentar zamijenio sam ležaj i onu plastičnu bukulu (piksnu) i stavio ljepila za lezajeve ali nije pomoglo....
Dolazi do laganog lupetanja i sve večega i onda pukne klateča cijev ili onaj aluminiski prsten što ju drži....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Tako je i meni bilo. Isto primjenio i ubrzo isti problem.
Tek kad sam promjenio ekscentar, piksu, i sve lezajeve problem se rijesio. Ne vrijedi promjenit samo piksu kad se ekscentar potrosi.
Moj je na prodaju pa tako rijesi problem 😁
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ali meni nije potrošen ekscentar več rupa na onom zamašnjaku u kojega dođe ekscentar...
Mislim da bude i moj....
Ili pronači nekog dobrog tokara da to centrira i mislim da bude radilo solidno probat cu poskati upit jakopicu ferencaku koliko dođe novi "zamašnjak"
Nažalost mislim da budem morao onda i osovinu i semenblok mjenjati uf....
Sad neznam što raditi uzeti neki novi na dva diska turski poljski ili sl...
Ili ovdije kemijati....
 

Najnoviji postovi

Na vrh