• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

registracija OPG-a?

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,922
Ja sam skinuo sa njihove stranice,i piše "Izjava o davanju zemljišta na korištenje bez naknade".
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kako da ne, ja mogu živjeti od 4000 kuna poticaja i 2 hektara zemlje i plaćat mirovinsko i zdravstveno, mogu se oni fučkat s svojim eventualnim uplatnicama.
 

sana12

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
48
Ja sam skinuo sa njihove stranice,i piše "Izjava o davanju zemljišta na korištenje bez naknade".

Taj obrazac više ne vrijedi, moraš otići kod njih u agenciju i tražiti da ti daju Ugovor o zakupu poljoprivrednog zemljišta. To ti je najbolje.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Gustavo, jel vi znate šta o tom problemu? Kada ste vi upisani?

Ne znam ništa niti me je tko što pitao, ja sam upisan odavno kad su se tek pojavili OPG-i.
 

sana12

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
48
Ne znam ništa niti me je tko što pitao, ja sam upisan odavno kad su se tek pojavili OPG-i.

I ja sam upisan davno, baš sam pitao susjeda koji radi u agenciji za plaćanje, kaže da svi koji su prijavljeni od 11.2010. moraju plaćat mirovinsko i zdravstveno, a stare su rekli da neće dirati. A sad tko zna. Sve je moguće.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
I ja sam upisan davno, baš sam pitao susjeda koji radi u agenciji za plaćanje, kaže da svi koji su prijavljeni od 11.2010. moraju plaćat mirovinsko i zdravstveno, a stare su rekli da neće dirati. A sad tko zna. Sve je moguće.
Zakonom je propisano da su sva OPG-a dužna biti prijavljena na mirovinsko i zdravstveno (10.10.2010.)...to što većina vas misli da ne morate biti prijavljeni ili nešto niste dužni plaćati što drugi jesu,samo zato što ste otvorili OPG davnih dana neće spriječiti gomilanje poreznog duga i kamata kad mirovinski i zdravstveni fond pošalju depešu u poreznu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Nebi to smjeli napraviti retroaktivno, bez upozorenja.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Meni su nakalemili retroaktivno 5 godina u rikverc mirovinskog i zdravstvenog...sve se može u ovoj državi...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ako meni to nakaleme to mirovinsko i zdravstveno gasim OPG i odoh suđe prat u Njemačku za početak, prije toga kod nas na socijalu dok ne iskopam posao vani, puna mi kapa svega i mjera i zakona.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Već sam vam rekao da su sve nezaposlene osobe a nositelji ili članovi OPG-a obveznici plaćanja doprinosa. Što duže čekate više će biti kamata. Do pred 2 godine se službe time nisu uopće zamarale (nije bilo "političke volje" ) a onda su počeli rješavat one koji su " naletili ". Uskoro će krenut kontrola tj. aktivno pregledavanje tko su obveznici i naplata.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Što znači nezaposlena osoba, što je recimo s onima koji imaju obrt, rade povremeno na ugovor ili honorarno rade? Po meni obveznici bi trebali biti oni kojima je poljoprivreda jedina djelatnost i prihod od kojeg mogu živjeti.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Tko ima obrt nije nezaposlen, plaća doprinose. Dok radiš na ugovor isto nisi nezaposlen.
Tko će odlučit koliko je kome dosta za život?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Dakle tko nije prijavljen na Zavod za zapošljavanje ne mora plaćat te doprinose ili ako ima neke druge prihode? Jel to poljoprivredno mirovinsko 200 kuna mjesečno?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nezaposleni ne moraju biti prijavljemi na zavod, i kao takvi moraju plaćat. Ako ti se već plaćaju doprinosi po nekoj osnovi onda ti je OPG dopunska djelatnost tj. kao obrt uz rad, i ne moraš plaćat doprinose za OPG.
Mjesečno su minimalni doprinosi za OPG šesto i nešto kuna, znači to je ono da te porezna kefne za paušal.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ako imaš obrt, pružaš usluge ili što slično. odmah si dužan plaćati obveze prema državi, zašto bi mi poljoprivrednici bili izuzeti od toga? Da, minimum je 600 kn, al nešto se govori da će se povisiti, dal samo novim članovima ili svima na 750 kn. Mnogi bi bili "veliki" poljoprivrednici a ne bi ništa plaćali. Ne ide to tako. Da, i tko je prijavljen na zavodu za zapošljavanje, ne može biti član OPG-a.
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
A što je s malim poljoprivrednicima, to bi trebalo odrediti prema dohotku OPG-a, ovako će se ugasit pola OPG-ova.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kroz ruke mi je prošlo nekoliko stotina rješenja o OPG-u i samo par ih je zatvorilo OPG i to nakon smrti nositelja, vjerojatno su imali OPG na starce zbog plave nafte.
Svi ostali samo ispišu članove i ostave sebe za nositelja.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
A bumo vidjeli, možda i ja babu od 80 godina postavim za nositelja, a sebe ispišem nek bude farsa do kraja :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,192
Pa ko bude placal tih 750 kn mjesecno samo za to?
Ako to stvarno tako nastavi, ostavljam se poljoprivrede, zavrsavam skolu do kraja i trazim posao, pa makar budem i tudi sluga..
Ovakvim nacinom bude tesko sam svoj gazda biti..
 

Najnoviji postovi

Na vrh