• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

registracija OPG-a?

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Slažem se sa time da bi se prilikom određivanja visine doprinosa trebalo uzeti veličina posjeda koju obrađuje Opg. Jer čovjek sa 1 ili 2 Ha zemlje ne može u isti koš s nekim tko obrađuje 20 Ha. Ja većinom uzgajam povrće, radim na polju cijele godine. Poticaj koji dobijem na tih 7 ha ode mi na doprinose i na najam klupe na tržnici. Nije sjajno. Dok neki lijepi novac okreću A nitko ništa ne plaća, još mi se smiju.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Evo još jednom sam provjerio, nebitno kada je otvoren OPG, od 2011. su svi koji su nezaposleni obveznici plaćanja doprinosa. To polako rješava porezna uprava. Opet dobronamjeran savjet, izbjeć plaćanje nećete, javite se sami pa vam barem neće ići kamate.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Hele neobmanjuj javnost neistinama!
O kakvim neistinama govoriš, u Zakonu točno piše tko je obveznik plaćanja doprinosa i u kojim iznosima. To što bi svi htjeli izbjeći plaćanje (i ja naravno, takav smo narod i takva nam je vlast), ne znači da nema obaveze. Mali OPG koji nije u sustavu poreza na dohodak plaća cca 600,00 kn mjesečno za mirovinsko i zdravstveno, opg u poreznom sistemu plaća više, neda mi se sad ići provjeravati ali mislim da je cca 1200,00 kn. Dakle mali plaćaju manje od velikih, pošteno ako tog pojma ima u našem društvu. Inače mislim da je ljubav obostrana, mi krademo svoju državu a ona krade nas, tko koga više ili manje stvar je trenutka.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Emocije na stranu... al nemojmo dezinformirat i ljudima prodavat maglu!!!
Prije manje od mjesec dana sam zvao u agenciju u vezi ovog pitanja!
Ovo je 100% sigurno za one koji su članovi opg-a prije 2011 i čije gospodarstvo nije u sustavu pdv-a,a za ove koji jesu neznam i negarantiram....
Ja nisam i za sad neplaniram u ovakvim uvijetima(manji obim poslovanja,nedovoljno zemlje,nesiguran otkup,neregulirano tržište....)
Oni koji su dobrovoljno ušli i sad kukaju i svi živi su im krivi, su trebali malo bolje razmislit prije nego što su ušli.Ako u jednoj Austriji koja nam je svima primjer po mnogočemu ima svega 3% poljoprivrednika u sustavu pdv-a onda neznam u čemu uopće pričamo!!
I da državu nekradem ,puno više ja uplatim državi nego što ona meni vrati.... na mojoj grbači su i veterinari,sve te silne agencije,poljo apoteke,trg. dijelovima,Ina,sjemenske kuće,mljekare,trg. lanci....uf,uf kad bi nastavoi popis bi stvarno bio dug...a daj bože da jednog dana svi ti uvijeti budu ispunjeni pa da i ja mogu bit "legalan" pošteno poslovat i nevarat državu:icon_hang:
 
Posljednje uređivanje:

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Nisam te htjela naljutiti, i meni je isti horoskop ko i svima koji rade zemlju. Samo kažem što piše u zakonu i samo je pitanje kad će netko krenut punit proračun na temelju starih dugova. Možda će to biti samo pojedinci koji budu nešto trebali pa ih pronađu ili će biti stihijski, ali zakon daje pravo svim obveznicima obračunati doprinose od 2010. godine.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
E sad ja moram biti prost, ne laprdaj. :icon_e_biggrin:
Ovo je zadnje što ću vam reć na ovoj temi, kroz ruke su mi prošle stotine rješenja gdje se odjavljuju članovi OPG-a iz razloga koje sam naveo. Za te stvari nije mjerodavna agencija, oni ne znaju zahtjev za poticaj ispunit, a to im je posao.
Nazovite poreznu a možete i mirovinsko pa ćete vidjet i čut.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ma mogu se oni j... da budem prost unatrag, mogu jedino uvesti da se od sada mora plaćat, a i tu nek se j..., kad mi omoguće jednake uvjete kakve ima poljoprivrednik u Njemačkoj ili Austriji onda ću i plaćat sve. Meni je poljoprivreda dodatna djelatnost koja mi pomaže da preživim i ima tema koju sam otvorio "Živjeti od poljoprivrede" gdje većina ljudi kao i ja misli da je to u ovoj mafijaškoj državi takoreći nemoguća misija.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Ma mogu se oni j... da budem prost unatrag, mogu jedino uvesti da se od sada mora plaćat, a i tu nek se j..., kad mi omoguće jednake uvjete kakve ima poljoprivrednik u Njemačkoj ili Austriji onda ću i plaćat sve. Meni je poljoprivreda dodatna djelatnost koja mi pomaže da preživim i ima tema koju sam otvorio "Živjeti od poljoprivrede" gdje većina ljudi kao i ja misli da je to u ovoj mafijaškoj državi takoreći nemoguća misija.
Na našu žalost nisi u pravu, može unatrag sve do datuma donošenja zakona 2010. (mislim da je 01.10.) i nakalemit će ti kamate i kamate na kamate. I nećeš biti prvi kojem se to dogodilo. Kad im treba love oderu nas male. Tko nam je kriv kaj nismo veliki pa da mi deremo njih.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Prije manje od mjesec dana zvao u APPrrr i kazu da nisam u obavezi plaćanja s obzirom da sam član gospodarstva od 2003 a na HZZ od 2012. Danas provjerio i u mirovinskom i oni također potvrdili prethodno,da je sve "čisto" i da nema dugovanja!!!
Sad me zanima gdje još mogu provjerit i koja bi to bila institucija,pa da nebude nikakve dvojbe ???:icon_scratch::confused:
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Na stranicama dužnika porezne uprave viđam mnoštvo svojih susjeda OPG-ovaca...
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Ajd pročitaj Zakon o mirovinskom Članak 11.
Ja sam bila član OPG-a od početka 2oo2. ili 2.oo3. ne sjećam se točno i kad sam ostala bez posla prvo su me uputili da se ispišem iz opg-a jer član opg-a nije nezaposlena osoba i nemože biti na Zavodu za zapošljavanje. U Agenciji su me bez problema ispisali i rekli su da znaju za taj problem. E sad tu netko muti kao i obično.Samo to mućenje uvijek klepne nas po glavi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
a kak opg-ovac može na bolovanje?
...pitam sa stanovišta malog opg-a, jerbo imamo obvezu uplate doprinosa, ali si ne isplaćujemo plaću, pa recimo završim na više od 40 dana bolovanja i kolika bi bila naknada u tom slučaju...ili se samo doprinosi prebijaju, ili se oni uplaćuju a naknada dobiva ili se naknada uopće ne dobiva?

...svakim smo danom sve stariji i sve potrošeniji, a osnovne stvari nam nitko nije objasnio...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ako si u sustavu pdv-a, imaš pravo na bolovanje i financijsku nadnadu.
Mislim da isto nakon četerdeset dana, kao i kod zaposlenih u firmi - za prvih četerdeset si ti kao poslodavac sam kao isplatiš, a nakon toga HZZO.

Tako je bilo dok smo mi bili u sustavu pdv-a, ali već nekoliko godina nismo.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Mogao bi ja na bolovanje do mirovine s dijagnozom PTSP od političkih marifetluka.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Da li tko zna koliko treba biljega za upis zemljišta u OPG i prijavu poticaja?
Imam OPG,ali sad sam ugovore sredio za zemlju koja nije bila pod poticajima!
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
a kak opg-ovac može na bolovanje?
...pitam sa stanovišta malog opg-a, jerbo imamo obvezu uplate doprinosa, ali si ne isplaćujemo plaću, pa recimo završim na više od 40 dana bolovanja i kolika bi bila naknada u tom slučaju...ili se samo doprinosi prebijaju, ili se oni uplaćuju a naknada dobiva ili se naknada uopće ne dobiva?

...svakim smo danom sve stariji i sve potrošeniji, a osnovne stvari nam nitko nije objasnio...

U firmi je sistem da ti do 42 dana bolovanje plaća poslodavac 70 % od plaće + doprinosi državi, nakon 42 dana ne plaćaju se doprinosi (plaća ih država) nakanda se dobiva od HZZO-a, odnosno poslodavac ju isplati pa čeka par mjeseci da mu HZZO vrati. Moram reči da je pitanje na mjestu, pojma nemam kak je s bolovanjem na OPG-u kad nema isplate plaće. Čisto sumnjam da to postoji u našem sustavu. Evo kad ulovim vremena priupitat ću.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Danas bio i prijavio poticaj na hektar jer gužva je ogromna,pa nismo sve ucrtavali jer imam 10-ak parcela,i sad imam fore do kraja 5. mjeseca za izmjene.
Čekao sam cca 2h,bilo 30 ljudi ispred mene i 50 poslije mene.
Inaće ako netko treba,pa neka se zna,20kn biljega za prijavu poticaja,40 kn za lozinku za Agronet.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Danas bio i prijavio poticaj na hektar jer gužva je ogromna,pa nismo sve ucrtavali jer imam 10-ak parcela,i sad imam fore do kraja 5. mjeseca za izmjene.
Čekao sam cca 2h,bilo 30 ljudi ispred mene i 50 poslije mene.
Inaće ako netko treba,pa neka se zna,20kn biljega za prijavu poticaja,40 kn za lozinku za Agronet.

Jel u Sisku to bilo ta gužva i zašto 40 kuna za lozinku za Agronet, jel nisi imao dosada?
 

Najnoviji postovi

Na vrh