• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RENAULT

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
357
[/IMG]
145/54 103 kw,72 000 + PDV sam ga platio
 

Prilozi

  • 2013-02-25-358.jpg
    2013-02-25-358.jpg
    42.5 KB · Pregleda: 321
Posljednje uređivanje:

kolekc

Novi član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
4
Moje mišljenje i iskustvo o Renault traktoru-MWM motori-boli glava 9000 rs kao nov,nema dima ni kod hladnog ni toplog -getriba renolova-potrošać-kao petrolejka-još sada pojam od traktora a kamoli onda kad je proizveden.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa gledao sam vani Renole traktore,ima sa malo radnih sati al su skupi,a zato i jesu skupi što su dobri.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ma bježte što dalje od renola. Traktor je u samom startu skup,skupi su dijelovi ai nisu baš dostupni kod nas.Jedan moj poznanik je imao prometnu nesteču sa renolom,bio je parkiran ispred kuće i neki pijanac je udario u traktor i cjeli prednji kraj je odvalio. Neznam točno broj renola ali ima 100ks,po dijelove je morao ić osobno u francusku jer kod nas nije mogao ništa nač.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma neznam šta je skupo,pa dosta sam se prije kupnje tog traktora raspitivao o njima za dijelove,pa klasični,evropski traktor za kojega se sve da nabaviti,a koštaju kao i za svaki drugi traktor,nešto jeftinije nešto skuplje,ništa u glavno što se neda nabaviti.Ja imam svog sada godinu dana,400 sati sam napravio s njim i jako sam zadovoljan što se tiče svega,vredan je traktor i mali potrošač,udoban,lijepo mi je s njime raditi,da nešto ne valja prodao bi ga,nebi ga držao.Da neko ne misli krivo,vozio sam i radio i sa drugim traktorima,ali za te novce nisam mogao sigurno bolji traktor kupiti,mlađi i te snage,i sa klimom.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To sto sam napisao nije moje iskustvo nego od jednog poznanika koji mi je to rekao. Ima tog renola 100ks i fiata f100 i kaže da fićo je bolji u svemu od renola. Čovjek se bavi ratarstvom pa je isprobao oba dva traktora sa istim priključcima.I da nije baš okretan,imaju oba 6cil motore i fićo je kaže bolji. Za potrošnju neznam nije mi rekao koji manje troši.
Neka se nenaljute vlasnici renola,samo sam tu napisao šta sam čuo od vlasnika tih traktora.
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Renault traktori su jako kvalitetni... Kao što je netko i napisao problem je što imaju veliki krug okretanja... Ali to je samo na starijim modelima tj. serijama 14,34,54 itd. Ares je već puno bolji po tom pitanju. Što se tiče djelova,sve se može nabaviti samo su problem novci,svi su kod nas navikli na imt i zetor zato što ima djelova u svakoj trgovini i nisu preskupi... Za sve zapadne traktore su skupi djelovi tako da je i renault isto u tom košu...

Evo slike jedne serije koja se duže proizvodi i vidi se da ih nisu puno mjenjali nego samo dorađivali... Znači da se je dobro pokazao....













Ovaj claas mislim da ima isti mjenjač kao Ceres i Celtis

 

kolekc

Novi član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
4
svi ljudi svašta pričaju,što se tiće renola:djelovi su kao i za sve evropske traktore po cjeni tu negdje-neki skuplji neki jeftiniji,probajte na bilop kojem traktoru popravljat getribu-svaka košta,što se tiće djelova-Jambrošić-VŽ-nema da nema,kad se kupuje polovni traktor to je uvijek lutrija.Ljudi svašta pričaju:moj motor-mwm-9000 rs vjerujte bolji nego zetorov novi-dođi pa vidi.H VALA na raznjeni iskustava ali puno znaći i to tko je sa traktorom radio i kako je radio a pogotovo održavao.!Čujemo se uskoro-POZ.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Renault je pravi radnik,dijelovi jesu malo skuplji ali su po tom pitanju i kvalitetni.Do dijelova se može,ako ih nema isti dan trgovac naručuje i dolaze u roku 48 sati.Po potrošnji su negdje na nekoj osrednjoj granici.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa malo sam ispitivao dijelove koliko šta košta za koj traktor,recimo lamela i drugi potrošni dijelovi,krajnici spona,filteri,za dajca to godište koje je moj renol je skuplje to za kupiti,za johana isto,fend nema lamelu ali krajnici recimo su isto skuplji i tako da nije najskuplji za održavati renol,u biti kome se ne sviđa netreba ga imati i dobro,meni je dobar i rantabilan,i to je to,kada budem imao više novaca kupiti ču fenda,jel noviji renoli imaju johanov motor i navodno su veliki potrošaći,to sam čuo od par ljudi koji ih imaju.
 

sato

Novi član
Tu od
10 Kol 2013
Poruka
5
Kupio sam prije 6 mjeseci Ceresa 85x sa MWM motorom. Sve što mogu reći je da je traktor avion, snažan, normalan potrošač.... Uistinu sam pogledao preko 30-tak traktora prije kupnje i omjer uloženog i dobivenog je najbolji kod Renolčeka.
Djelovi su dostupni preko zastupnika za Class i ne pre skupi. Kada sam ga doveo ljudi su se ponašali kao da je leteći tanjur sletio na dvorište, ali nakon detaljnog pregleda lokalnih mudrologa svi dođu na isti zaključak.... traktor je za uistinu dobar:cool2: Za te novce mogao sam kupiti i Deutza sa 10 000 sati, Samea sa isto toliko,ali mišljenja sam da nisu ni Francuzi takvi konji da će za sebe proizvesti loš traktor, a jedna su od vodečih poljoprivrednih država u Europi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Neznam jel znate...Gima Beauvais je zajednička tvornica mjenjača za Renault Agriculture (danas Claas) i MF-a.
Dakle, mjenjač kakav se pozna u MF-u, motor s police (MWM kojeg je koristil i Fendt, ili kasnije DPS, dakle Deere, proizveden u Saranu u Francuskoj).
Dakle, komponente kojima nema puno prigovora. Uz to, Renault je daje naglasak na komforu (poznatom iz osobnih vozila ili kamiona, svejedno).
Iz takve reputacije, konačni proizvod nemre biti loš.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
točno ali samo djelomično.
na večim je bilo svega od steyr -zf mjenjača, do poznatog 27+27 powershifza korištenog u sdf grupaciji u ranijim (titan 190 npr), čak i carraro u manjim.npr model pales
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma glupo je u opče pričati da ne valjaju ti traktori.Iznimki uvijek ima kod polovnih traktora ali šta sam ja mogao bolje kupiti za novce koje sam dao za renola?Traktori su sigurno vrhunski.U Kutini ima u vodoprivredi jedan več jako dugo i samo radi.Kažu da su za kardanske poslove među naj duratnijim traktorima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
belarus, spominjal sam samo srednje modele, o kojima je ovdje bila riječ i koje donekle poznam.
Znam da je Renault imal suvlasništvo u Agritalia-i. No, modeli Pales su malo egzotičniji pri nama. Uglavnom su to bili voćarski/vinogradarski modeli.
Poznatiji su bili kao Carraro Agri X i Agri UP, samo su imali drugačiju haubu.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ljudi, ovako, imam u planu sutra ici pogledati jednoga Renaulta 7514. Pa vas molim savjete, kak na prvu ruku pregledati traktor, na kaj obratiti paznju kod motora, getribe, i ostaloga, kaj isprobati i slicne savjete i komentare da ne idem samo na izlet...
 

Najnoviji postovi

Na vrh