• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezidba vinove loze

B

BAGERISTA

Guest
Nadajmo se da neče bit previše takovih........................

A ima da ga krstimo,,,,,,,,,kako triba..:prayer::prayer::mrgreen::drinkers::drinkers:
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Bagerista...gledam pupove svaki dan..kad će malo zaobliti pupovi onda špricam..(jako malo)..i pratim prognozu da drugi dan ne pada kiša..
Prskam i i fazi mišjih uši..ako stignem..
pozdrav vinogradarima!
 
B

BAGERISTA

Guest
Zahvaljujem.....................:supz::supz:
6p9pch.gif
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
je...zaoblili..ja sam danas poprskala sa crvenim uljem..3% konc...
lijepo sam ga oprala..a pošpricala sam i voćke
 
B

BAGERISTA

Guest
Ja danas malo proša po brajdi,,,nema nikakvih pupova još vani,,,,sve miruje,,,nadam se krajem ove sedmice,,,da krečem u akciju.......ako vrijeme dozvoli..(neče valjda kiša),,,,,a trebalo bi kopačicom ih proč,,,počela trava pomalo.......kod trsova..
 
Z

zupa100

Guest
Ide, ide rezanje polako. Vreme je idealno, nema izmrzavanja lastara, tek negde negde i to po vrhovima, ništa što se ne može srediti. Tek sam prvi dan rezao, treba mi nedelju dana. Bitno je da je krenulo, konačno! Još se ruka nije privikla, bole zglobovi, trebaće 2-3 dana da se "užiga".
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja sam orezal četvrtinu vinograda, za sad imam oko 10 smrznulih čokota, kako malih, tako starih :cry:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ide, ide rezanje polako. Vreme je idealno, nema izmrzavanja lastara, tek negde negde i to po vrhovima, ništa što se ne može srediti. Tek sam prvi dan rezao, treba mi nedelju dana. Bitno je da je krenulo, konačno! Još se ruka nije privikla, bole zglobovi, trebaće 2-3 dana da se "užiga".

Taman kad se sve zagrije ruka i sve,,i kad kreneš ko blesav punim gasom,,,,,,,,,,,,,gotova rezidba..:mrgreen::mrgreen:
Ajde bitno da je krenulo,:supz:,,,pak i mi nešto kemijamo..:p

ja sam orezal četvrtinu vinograda, za sad imam oko 10 smrznulih čokota, kako malih, tako starih :cry:

Ajde s obzirom na zimu,,,,dali ti se čini puno,,,,neka stane tu,,,pa onda čemo dalje zalivat..:supz:
Oče ostat ča za delat..:supris:
Moram ja proč po brajdama,,,da vidim kako,se to odradilo...:mrgreen::mrgreen:
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
lijepe fotke Bagerista,,,familija na okupu i rad.
Nego, reci mi..da li vi uvijek režete samo na lucnjeve...i to 4 lucnja po čokotu???ili ćete kasnije prikratiti dva lucnja na reznike??
 
B

BAGERISTA

Guest
lijepe fotke Bagerista,,,familija na okupu i rad.
Nego, reci mi..da li vi uvijek režete samo na lucnjeve...i to 4 lucnja po čokotu???ili ćete kasnije prikratiti dva lucnja na reznike??

Mi ovako spremimo,,,,,nači,,,u praksi da ih šokiramo,,,i da im nedamo da krenu s pupovima..(odmah)..nako toga kad spustimo,,,na žicu i vežemo,,,ide,,,na dvije strane (di je moguče),,,,i puštamo 3-5pupova,,,a one koje režemo,,,,,,praktički koje ostaju,,,idu dva pupa...

Ako sam te dobro razumija,,,,,,,,,nači kad se veže spušta se otprilike 8 pupova ljevo-desno,,,i ostale,,po jednu na svakoj strani puštamo dva pupa,,,,za sljedeču godinu za glave..

Jao al sam ga zbrljavio,,,,nadam se da češ skužit..:mrgreen::mrgreen:
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
reznik = kratko na dva pupa, Lucanj = od 8 pupova pa na dalje za graševinu do 13 pupova.
Znači vi sad ostavljate sve duge lucnje i onda kad vežete skratite na dva pupa ?
 
B

BAGERISTA

Guest
Nači mi sad,,,pripremamo po strani,,dvije najviše tri,,glave radi toga ako pukne da imaš drugu za pustit,,,,,recimo da su dvije,,,,,,...spustiš je dole,vežeš za žicu,pustiš 3-4,,pupa,,,i nakon toga,,ona koja ostaje odrežeš,,,i pustiš dva,,,,na šprirun,,,tako zovemo,,mi..nači ona ostaje prema gore ne vezana......i tu ostaju dva pupa da prave glave za drugo lito.....

I tako se odradi na dvije strane po trsu,,nači,,8-9 pupova,,,,,više manje koji,,,i gas...8)
 
B

BAGERISTA

Guest
Ni problem,,,,bit če slik od vezivanja..............:mrgreen::mrgreen:danas,,,ili sutra u špricanje,,,i neka malo odmore,,..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
evo da nabacim dve, tri slike, mama, brat i ja odrađujemo svake godine rezidbu,
način rezanja je na svim trsima, osim na onima gdje stvarno nije moguče "modificirani guyot", dva reznika po 2-3 pupa, i jedan lucanj (svijač) od 8-12 pupova...

dsc04339ck.jpg


dsc04340u.jpg


dsc04341z.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
zahvaljujem! :weedman:
navodno da je taj vinograd preko 200 godina star,
mi ga samo pomlađujemo gdje pofali trsića,
tako da ima raznih sorti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh