• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

roko

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
malo kasnim ali da se i ja predstavim... zovem se Roko Račić, imam 25 godina, živim u Hrv. Kostajnica..po struci sam šumarski tehničar i trenutno apsolvent lovstva i zaštite prirode. radio sam u gradskom poglavarstvu skoro 3 godine i u proljeće prošle godine sam dao otkaz i bacio se na uzgoj ljekovitog bilja...lavanda. počeo sam sa 800 sadnica na površini od 50m2..sad imam 3,5ha i 13.000 (17.000)sadnica i planiram sa ovom kulturom ići do 30ha i oko 200.000 sadnica...trenutno sam najveći proizvođač u svojoj županiji a to želim i ostati :D . Imam u planu kupiti sušaru i napraviti poslovnu halu od nekih 300m2 sa proizvodnim pogonom i skladištem..kupnja novog traktora i freze...
Nemam bijesne mašine i velike površine kao neki članovi...ali nikad se nezna :D ....
trenutno od strojeva imam TPS Lombardini Green special 14ks, naravno i kopačice od čak :mrgreen: 80cm radnog zahvata
stari djedov IMT 533...radi kao sat već punih 35 godina
i sada već bivšeg limenog ljubimca JEEP CHEROKEE..kojeg sam prodao kako bih kupio zemlju i kultivator
evo malo slikica od početaka i moje LABINKE... :mrgreen:


Obrisan neispravan link.


sadnja lavande
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
i nakon puno truda i rada dobijete ovo.... :D
 
K

KRESO

Guest
a šta reči " skidam kapu" ;)
puno sreće u daljnjoj proizvodnji vrlo pohvalno, imaš 5 iz zalaganja :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
bravo majstore, nije bitno da imaš stotine hektara, bitna je kvaliteta :D
kak ti ide plasman, dorada i tak to :?:
ti sigurno nemaš čak ni u selu nijednog moljca u ormaru od lavande :mrgreen:
 
A

agrotehničar

Guest
Nisam znao da lavanda uspijeva na kontinentu. Kako podnosi niske temperature :?: Da li je to višegodišnja biljka ili ju svake godine ponovno sadiš :?: Kako se tržište ponaša, da li je moguće dobro prodati veće količine :?: Postoji li poticaj za tu proizvodnju i koliki je :?: Kakve sušare su potrebne za tu proizvodnju ( da li je moguće adaptirati sušaru za duhan u te svrhe?) Koliko se puta godišnje bere :?:
Malo sam pretjero s pitanjima, ali tako je to kad o tome ne znam apsolutno ništa :roll: :roll: :D
 
T

Tonxy

Guest
odlično ti ide to!!
svaka ti čast!! vidim da je friško okopano još se vide i tragovi!! kako je sa plasmanom na tržište i dali imate neke poticaje! pozz
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
agrotehničar kaže:
Nisam znao da lavanda uspijeva na kontinentu. Kako podnosi niske temperature :?: Da li je to višegodišnja biljka ili ju svake godine ponovno sadiš :?: Kako se tržište ponaša, da li je moguće dobro prodati veće količine :?: Postoji li poticaj za tu proizvodnju i koliki je :?: Kakve sušare su potrebne za tu proizvodnju ( da li je moguće adaptirati sušaru za duhan u te svrhe?) Koliko se puta godišnje bere :?:
Malo sam pretjero s pitanjima, ali tako je to kad o tome ne znam apsolutno ništa :roll: :roll: :D

dosta dobro podnosi niske temp čak i do -20C. lavanda je višegodišnja biljka, vijek joj je do nekih 20-ak godina, dok francuzi lavande vade već nakon 5.godine, ali to je druga sorta.
meni je čovjek čak iz italije vjerovali ili ne došao kući ali ja sam bio odsutan..ali su mi bili roditelji kod kuće i nazvali me..rekao je da će otkupiti sve živo od mene...mirisne vrećice,ulje...itd.
poticaj postoji i iznosi 14.000kn/ha-to dobiješ za podizanje i osnivanje nasada a onda svake godine 1.250kn/ha a ako je EKO onda 3.750kn/ha.
ako budem ostvario plainrano proširenje a nadam se da hoću..planiram nakon treće godine imati oko 100-120 tona cvijeta lavande...tako da ću morati nabaviti neku opaku sušaru, nisam vidio te sušare za duhan ali mislim da bi se dale preurediti za lavandu bez problema.
lavanda se bere 2 puta godišnje i to 1. put u polovici 7.mjeseca a 2.put krajem 9.početkom 10.mjeseca... :) nadam se da sam na sva pitanja odgovorio :D
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
ma udaviše me susjedi i prijatelji :D , pogotovo kad se roba sprema u ormare...daš mi jednu vrećicu..daš meni..ako si dao njemu možeš i meni :D :D :mrgreen: ...prošle godine sam imao iznenađujuće prinose cvijeta lavande..čak sam se iznenadio..dobio sam oko 50kg čistog cvijeta, a ove godine planiram oko 1tonu...
što se tržišta tiče..mislim da moraš imati količinu i kvalitetu i roba se sama prodaje
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
KRESO kaže:
a šta reči " skidam kapu" ;)
puno sreće u daljnjoj proizvodnji vrlo pohvalno, imaš 5 iz zalaganja :mrgreen:

hvala!! :D
 
A

agrotehničar

Guest
Krasno :!: ;) Svaka ti čast :p Treba puno hrabrosti za takav pothvat :!: :!: :!:
Držim ti palčeve :D
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
malo više o lavandi imate pod POLJOPRIVREDA...OSTALO..(ostale grane poljoprivrede) tema UZGOJ LAVANDE...ima par slikica sa polja lavande
 
Z

zrine892

Guest
pozdrav i puno srece...samo nastavi.... :mrgreen: :mrgreen:
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
hvala na trudu :D :D ...imam u planu dati za traktor oko 25.000.oo eura, još je sve u kalkulacijama i razgledanju, nadam se da ću do ljeta odlučiti...puno računam na prednji kardan :scratch ,to mi je jedan od uvijeta...svejedno hvala na trudu..pozz
 
P

Picek

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
Pozdrav!
Čujem da tražiš neki vinogradarsko/vočarski traktor.
Vidi ove, nisu neki 1. klase, ali ako nisi pri novcu možda i nije loše.



Ako nemaš previše, bili bi savršeni!
pa zaboga što ti je čovjek skrivio pa mu hoćeš "to" uvaliti? :(
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Picek kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
Pozdrav!
Čujem da tražiš neki vinogradarsko/vočarski traktor.
Vidi ove, nisu neki 1. klase, ali ako nisi pri novcu možda i nije loše.



Ako nemaš previše, bili bi savršeni!
pa zaboga što ti je čovjek skrivio pa mu hoćeš "to" uvaliti? :(


:mrgreen: :mrgreen: :D :D :D bome si me nasmijao :mrgreen: ...nije čovjek ništa loše mislio....a i sam kaže da nisu 1.klase...samo mi je dao prijedlog..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
roko kaže:
hvala na trudu :D :D ...imam u planu dati za traktor oko 25.000.oo eura, još je sve u kalkulacijama i razgledanju, nadam se da ću do ljeta odlučiti...puno računam na prednji kardan :scratch ,to mi je jedan od uvijeta...svejedno hvala na trudu..pozz

Ja mislim da imas neki iz SDF grupacije za te novce. Mozda Landini???
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ima DF Agrokid za 18.800.oo eura bez PDV-a, HURLIMANN Prince za 19.800.oo a LANDINI Mistral za 21.000,oo bez PDV-a....svi su sa kabinom i prednjim kardanom i hidraulikom...CLAAS Nectis 26.000,oo eura...dok je toliko skuplji, mora da je i toliko bolji... :scratch :scratch
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Roko neznam dali je ispravna informacija ali meni je DF bio skuplji i od SAME-a i od Hurlimana i to dosta sad neznam kako je tebi tak jeftiniji!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
roko kaže:
ima DF Agrokid za 18.800.oo eura bez PDV-a, HURLIMANN Prince za 19.800.oo a LANDINI Mistral za 21.000,oo bez PDV-a....svi su sa kabinom i prednjim kardanom i hidraulikom...CLAAS Nectis 26.000,oo eura...dok je toliko skuplji, mora da je i toliko bolji... :scratch :scratch

A sad bolji za toliko nije. Jedino ovisi koliko mislis s njim raditi. Za razliku novaca kupis prikljucaka
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
vinogradar kaže:
Roko neznam dali je ispravna informacija ali meni je DF bio skuplji i od SAME-a i od Hurlimana i to dosta sad neznam kako je tebi tak jeftiniji!

imam ponudu kraj sebe: POLJO-NOVA trektor DEUTZ-Fahr mod.AGROKID, 47ks, 4cilindra, vod.hlađenje, pogon 4WD...sa kabinom i klima uređajem i prednja hidraulika+prednje priključno vratilo--UKUPNO 18.780,oo eura..bez PDV-a...koliko su tebi rekli da košta?? :scratch :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh