• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ako je onaj na tanjiru odvrnes ona 3 imbusa skines donji tanjir skines segerov prsten na osovini i svuces onaj dio sto je ulazio u donji disk, najvjeovatnije da ce veci tj gorni ostat na osovini i njeg lagano svuci dole pazi kojim redom sta ide i tako i vrati. imas 3 svega vidjet ces kad skines vec
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
skinuo sam tri vijka imbusa,zeger osigurač ali nemogu da svučem onu kapu,ako si raspoložen i imaš vremena da dođem do tebe da mi to uradiš ako imaš alat,mislim da smo blizu.Miljanovci Kalesija-samo preko spreče i tu smo
:(hi):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037


ovaj dio pod brojem 36 samo jace zapni ba slobodno malo jest teze jer nema mjesta da se zavuce bilo sta al kombinuj nekak. Rado bi ti pomogo al nisam vise kod kuce poceo sam studirat pa sam odselio :(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Koliko km/h je brzina na snimku??
I koliko si najbrže kosio,i za sad kakva su iskustva s kosom ??
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Pa tu je sa neki 11km ubrzao na 17km/h ali moze ladno 15 km/h da se kosi u losijoj lucerki,e sad to je bilo ujedno i zadnje kosenje pa cemo vidit kad dodje prvi otkos,grasak itd. kako ce se ponasati :)
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Bez razmisljanja uzmi Fahr,imo sam fahr i sip i to ti je kao da poredis curu od 20 godina i curu od 40 godina.--
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Čuo sam da se sipova 135 teško vuče ai mora se ić polako jer se štopa.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Koju roto-kosu od 135 cm zahvata bi preporučili za Štoru 402? Gledam ima SIP-ovih BRK jedna FAHR-ova. Koja bi bila kvalitetnija napravljena?
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/roto-kosa-fahr-oglas-10126592

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/roto-kosa-sip-135-oglas-10125704

Ako kosiš po ravnome ide lijepo i sa SIP-135. Po kosinama zna traktor vuć u stranu pogotovo ako je lakši a 402 je lagan. Ja kosim sa U-445 i Sip 135 i lijepo ide osim jednog komada koji na jednom mjestu jako visi i tu mi vuče zadnji kraj. Sa Fahr-om nisam kosio tako dao njoj ništa neznam.
Čini mi se da je ova SIP i prikopčana za Štoreta.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Čuo sam da se sipova 135 teško vuče ai mora se ić polako jer se štopa.

Kod mene je ove godine jedan moj prijatelj kosio sa Imt 539 i tom Sip-ovom kosom 135 i kaže da je Imt-u to jako teško za tjerati jer kad naiđe na neku deblju travu kaže da jako baca dim, a i dosta je teška za nositi ferko se propinje pod njom.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
a zasto sebi ne uzmes diskastu kosu kad vec kupujes,imas ih dosta u ponudi,bcs,imt,sip,itd
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma za štorića 135 uvrh glave, nježan je to traktorčić!

Preporučam FAHR 135, s tim budeš kosio, nebudeš popravljao stalno.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
kod mene 402 radi sa sip175 disk godinama i to kosi dooosta površina
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne znam za disk, osobno ga ne volim uopče, jer da mi se oni zupčanici vuku po zemlji, hvala, ali ne!!
Za mene bubanj zakon!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako nemaš brdovite terene 165-icu si uzmi bez brige,štorc ju vuče ko od šale.Ako ju neki ljudi sa 539 tjeraju zašto nebi i ti sa štorcom koji je puno jači i žilaviji od imt-a
Bubnjasta kosa je super za kosit,kosiš i napred i nazad kako se sjetiš,dok kod diskaste samo napred možeš.Bubnjasta mi se nesviđa samo iz razloga šta se moraju dosta često mjenjat noževi dok kod diskaste nemora.
 

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
Mi smo vukli sa sameto delfinom 35 Sip 165 na dva bubna jedini problem ju je zavrtet potle ide brez problema i kosit smo znali gustu travo jer smo kosili jedamput na leto. A sad imamo veči traktor pa bi tudi prodat pa veču kupit. Al samo ako bu ktel kdo dat 850 eura za nju.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
sa storetom 402 sam sipovu sa 215cm,5 diska tero i ide,uopce ga ne gusi i dize temp.
samo kad dignes kosu onda se ruke posavijaju koliko su slabe(ali nisu pukle)i skreces sa kocnicama :)
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Mi smo sa imt 539 godinama radili sa fahr 165 malo u transportu treba znanja i slobode ali nema nakih poteskoca u radu,imali smo i sip 135 i dosta lakse je fergica radio sa fahr 165,poslije smo fahr 165 nosili sa store 404,e on sto se nakosio njiva, pih samo kad se sjetim...
ja kad bi uzimo kosu(bubnjaru) izbor bi uvijek bio fahr i nista drugo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh