• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Negdje je nešto zaštekalo, uhvati rukom jedan bubanj i okreni ga pa ćeš vidjet jel ima kakvog otpora. Ja imam takvu kosu 25 god. i nikad mi remen nije pukao. Znali su mi proklizavat kad su bili već skroz loši i to samo u visokoj i gustoj travi.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
orač 1 evo što se meni desilo ,ja imam sip 165 i kad sam kosio neki dan počelo se dimiti kod male remenice toliko da su i remeni počeli smrditi ,valjda če izdržati jedanput okolo i je :mad: kad sam počeo rastavljat ,otišo je prvi ležaj do remenice onaj dvoredni (ostala samo košuljica) i toliko je bilo vruće da se i pojela osovina gdje dolazi ležaj ležajeve kupio ,druge osovinu dao napraviti i naj važniju stvar stavio nove remene jer sam previše imo našpanovano da ne proklizava i zato su otišli ležajevi sve skupa pola dana posla i 500 kuna :icon_eyes: a prošle mi je godine sa te osovine ispo seger i sa njim stožasti zubčanik i isto je sve stalo sad sam dao probušiti rupu iza segera i stavio rascjepku, osovinu sam dao napraviti malo dužu da stane rascjepka od 5mm. sad više tu nepravi probleme

288mwc4.jpg
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Koje si marke remenove postavio,ja imam u u ponudi BOROVO I Gefero mislim da su talijanski e pa sada neznam koji su kvalitetniji
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
gefero ,nisam baš imo izbor biranja narućio sam ih tel. a poštom ih poslali, bilo mi je hitno pa nisam nigdje imo vremena tražiti sad sam ih tek isprobo na 5 jutara ,dobri su jer su novi , nakon još dvije košnje (oko 80 jutara ) znaću više,valjda se neće razvlačit ko žvakača, ja osobno mislim da svi od 50 do 80kuna su isti sam se drugačije zovu :icon_super:
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ovaj kod mene prodavač garantuje za remenove Gefero kaže da su dobrog kvaliteta e pa sad......... vidjećemo kupit ću njih, nego koje noževe koristiš kod mene su sad na SIP 135 zakrivljeni nožići neki kažu da mogu postavljati i one što su praviji ali su malo manji uži, a ti su mi i jeftiniji,dali takve mogu postavljati-koristiti na SIP 135.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
danas sam pokosio 8 jutara sa tim novim remenima gefero ,kosa je sip 165 remeni 17 *2850 3 kom. kosio bez prestanka i zadovoljan sam sa njima,nisu se rastegnuli kak sam složio na španeru tak i je, zasad su :icon_thumright:.što se tiće noževa netreba gledati jeftino kad ih ide samo 6 kupiš dva kompleta i imaš za cijelu godinu ,dobri noževi ako negdje ne zapneš mogu bez problema pokositi oko 10 jutara i onda ih okreneš i još toliko a loši jeftini 2 -3 i postanu na oštrici debeli i treba ih naoštriti a onda se još bolje i brže troše , ja sad imam sip crvene nisu loši jedino što rupe postanu jajaste ali su oštrice ok
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gefereo je jedan od najeftinijih remena na našem području, isto tako i kvalitetom u tom rangu.
Može poslužiti dosta dugo, a i nemora, sve ovisi od stroja do stroja.
Mi smo ih lani stavili nove na silokombajn, za sad je dobro.

Uglavnom, tko ima novaca za prave remene nek uzme OPTIBELT, GATES, BELT i sl.

Nekad je i naše Borovo radilo remene, nađe ih se i danas, ali kvaliteta čista 0.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Radi i borovo dan danas. Bio neki dan u tvornici. Radi se punom parom, a ko kupuje nemam pojma. Tisuce remenja imaju u skladistu. Uzeo dva komada za kombajn, hitno mi trebalo pa sam zato i uzeo njihovo. Kako si i reko, kvaliteta 0.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
I ja sam nedavno uzeo 4 remena Borovo 2850x13. Ne izgledaju baš kvalitetno, ali opet vidjećemo koliko će da traju.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Kupio sam danas 4 remena za SIP 135 Gefero prodavač mi garantuje da su dobri pa ćemo vidjeti,interesujeme prilikom montaže koliko ih treba zategnuti,ili moraju biti otpušteni ,šta je bolje više našpanovati ili da budu labavi
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Našpanaj ga malo jače, a kasnije ćeš vidjet kako će se ponašat u košnji. Ako počnu proklizavat opet ih malo našpanaj.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Znači remenovi moru biti prilično našpanovani, jedan mi kolega reče da nesmiju biti našpanovani puno.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Pomoć:icon_pray: jučer prilikom košnje sa roto kosilicom sip 135 nešto mi poče da hlupa i prodoran zvuk,zaustavim kosu kad vidim problem poklopac na disku (lim što prekriva bubanj) otpao i pomotoga bubanj,skinem lim i nastavim sa košenjem ali i dalje nekakav zvuk,zaustavim kosu pomaknem bubnjeve uočim da se klima jedan bubanj vanjski, najvjerovatnije je u osovini otišao ležaj jer tako mi se čini nisam raskalpao ništa,dali neko zna kako se to skida i mijenjaju ležajevi,štami je prvo činiti.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako ima lufta onda lezaj i cudan zvuk raskapanje i mijenjanje lezaja otvori ju odozgora i skini donji tanjur na kojim se vozi i sve ce ti bit jasnije kak se raskapa!!
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
pital sam u temi o BCS roto kosama, pa ču sada i ovdje.
Zanima me jel se može s tim kosama kosit obrovi? Znali pod kutom gore i dolje, kao i sa strižnim kosama?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
imali gdje na forum da je neko izbacio fotografije reparacije roto kose SIP 135

Šta te točno zanima? Jel imaš katalog od kose? Osobno ju imamo 25 god. i nije bilo na njoj nekih većih kvarova. Ako moraš skidat bubanj dolje onda moraš skinut poklopac i izvadit mast van da bi mogao nešto radit. Nije komplicirana za rastavljanje i slaganje, treba pazit da se sve prilikom slaganja natrag postavi kako treba.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Nemam katalog za roto kosu SIP 135 a zanima me kako skinuti desni bubanj i zamjeniti ležaj,e sada nisam nikada to rasklapao koliko ima ležajeva na toj osovini,dali postoje kakvi osigurači ,koji je redosled itd.....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Poklopac moraš skinut, izvadi mast u neku kantu da ti bude lakše radit. Sutra budem probao poslikat u katalogu taj dio koji je tebi bitan pa ću tu sliku stavit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh