• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
RotKos

jel netko ima iskustva s rotacionom kosom RotKos 165.....proizvođač kose je termometal ada, po izgledu je ista kao sipova stara tipa (1987.g), ima uzdužnu osovinu fi30 a cijena je oko 13500kn...nova
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: RotKos

nikad cuo za tu kosu,sad gledajuci po netu to je ista kosao kao i sip 165...

a sad za kvalitet neznam mozda je i kvalitetnije odradena nego sip...
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Re: RotKos

osovina je tokarena, nije rađena od svjetlovučenog, i složena je na sistem da ju vani sastaviš (ležaje zupčanike, distance) i stegneš i samo ubaciš unutra i onda zašarafiš kućišta ležaja....znači jednostavniji posao prilikom popravljanja
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Sip 281F
pjtf.jpg

ckhb.jpg

2wiw.jpg

iazb.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Čestitam na kupnji :(y):

Dal je kupljena nova ili polovna kosa??
I zašto baš SIP ?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Čestitam na kupovini, nek te dugo služi i da samo oštriš i kosiš!! :drink:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
što se mene tiče SIP-u ne fali ništa, al' mislim da igoru fali još jedna bočna od 2,5 metra, pa da bude car kad ode da kosi. :icon_super:
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kaj fali sip-u :)
Ne djeluje mi kvalitetno,bolje dođe kao polu-proizvod..
I sami imamo dosta SIP-ovih strojeva ali nekak mi ne djeluju precizno napravljeni..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
To da, premekan im materijal... Mi gledali 250 ali sad ne zam bolje ta ili 10tak god starija meka zapadna...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Fala prijatelji :)
A sip jeste da je mekan ali ona je svega 3 godine stara,a mogo sam birat izmedju nje i claas corto 270 ali i ovo 280cm mi je knap ili bi moro suzit tockove na traktoru em ta claasova je bila 95.godiste...pa onda reko bolje ova novija,prijatelj je kupio novu s gnjecilicom pa je ova onda dosla na prodaju.
A za bocnu od 2.5m eh da,iovako se pokosi za cas moz peglat bas bas..ali triba to i izbalirat i umotat.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Prijatelji dali vi kada kosite sa roto kosilicama sa dva tanjira-bubnja 135 sa traktorom gazite pokošeni otkos,kod mene se to dešava posedujem IMT 539 i SIP 135 dali se može kako to inprovozovati ili naparaviti kakav odbojnik da odbacuje travu da se negazi trava,Imali ko kakvu ideju.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Meni možda pola gume(stražnje) gazi po otkosu ali se sa time ne zamaram. Ako nema na vidiku jedno 4-5 dana lošeg vremena, uopće ne diram travu dok se gornji dio ne posuši, nakon toga ju okrenem i eventualno još jednom razbacam i nakon toga kupim.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
I kod mene traktor gazi po otkosu,ali to ne smatram nekkim problemom... :(think):
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
pomoć ,počeo sam da repariram toro kosačicu sip135 ,skinuo sam donji tanjir sa 3 vijka ibusa i skinuo zeger osigurač ali nemogu da svučem ono kućište što izgleda kao galon-konzerva,dali neko zna kako se to skida dali se mora odzgor sa šta odvrtati,pošto sam skinuo i poklopac gore u onom kućištu imaju zupčanici i jedna poprečna osovina
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Stavio sam ti slike stranicu prije od bubnja pa malo pogledaj.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Stavio sam ti slike stranicu prije od bubnja pa malo pogledaj.

Mane gledao sam one skice ali nemogu da se snađem,molim za pomoć moram iščupati osovinu i zamjeniti gornji ležaj ali neznam koja je procedura skidanja pokušao sam odozdo,skinuo donji tanjir, ali neznam kako izvaditi osovinu nisam neki majstor ali u mojoj blizini i nemamo majstora za poljo strojeve,sve su auto mehaničar i neće da se oko toga da rade ništa.
P O Z D R A V
 

Najnoviji postovi

Na vrh