• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
moja preporuka ako kupuješ bubnjaru uzmi Samaz,to je poljska kosa rađena po licenci Fahr,mi imamo 185,nakon 5 godina otišli samo ležaji na pogonskoj osovini i to zato što su tvornički stavili žnj klasu ležaja,kod mene u okolici ljudi su unazad 3-5 godina strašno popušili na Sipu,od stare kvalitete im ostalo samo ime,ako netko misli da je ova Poljska neka anonimus ,nađite njihov katalog pa da vidite koji izbor kosa i modela imaju za ponuditi:drink::drink:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
i jedne i druge su u igri ,tko što voli i koliko može financijski se spružiti,a i ekipa iz uvoza ima toga u ponudi za jednu dobru kompoziciju vagona,jao blizu mene ima jedan koji krpi ove SAČUVANE iz uvoza,da se križaš i sa nogama kakvog krša se nađe:icon_hang::icon_hang:
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Po meni su PZ kose najbolje jer sam ja sa njom radil dosta puta, dosta su lagane i imaju bubnjeve tak da s njom nebuš imal problema.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Od SIP-a odustajem definitivno. Hvala ekipa!!! Kako prepoznati izrađenu "bubnjaru"?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Dva naj lakša načina,pogledaš donje tanjure dali su poderani i dali je gdje zavarena sama kosa
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Po meni su PZ kose najbolje jer sam ja sa njom radil dosta puta, dosta su lagane i imaju bubnjeve tak da s njom nebuš imal problema.

Tko proizvodi te PZ kose? Ima li kod nas u HR dijelova za njih?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
moj savjet je diskasta kosa,jer znam o cemu pricam,a sad svako ima svoje...
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
sta se tice bubnjastih,mislim da je fahr km 22 zakon to je 165.jest da su stare i da pokosile po hr ali ce sigurno uz normalno odrzavanje pokosit vise nego neka nova.a opet kolega ima sip bubnjastu 185 i vec nekih 10 god i godisnje pokosi oko 50 hektara i nije niti jedan saraf promijenio na njoj.s tim da su sve livade sijane i ravne pa ima i to ulogu na lezajeve i ostale stvari.ja imam sip diskastu 215 i isto nikakvih problema,kad sam ju kupio pogledo jel ima ulja kad ono suha,pomijeso ulje i mast i samo vozi.unutra je bila samo mast.od onda nikakvog kvara osim onih limova sta su popucali od vibracija,jel nema ceradu kao ostale kose.htio sam rec da nisam gledo ulje i da mi je zaribala onda bi pljuvo po sipu,a najvise ih sami ljudi uniste...mada sip nije kao fahr,kuhn ili sl.al opet su dobre...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene Fahr km 22 više od 20 godina stavljeni treći donji tanjuri nema oklopa raspal se pred 10 godina i radi davno kupljena df 165 kad starica otkaže ali ona se neda u penziju !:icon_super:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Kakvu torturu je imala nasa fahr km22 to nijedna sipulja nebi izdrzala,neravne njive,krticnjaci,razori,dole sve je to ona ravnala za sobom,to je nevjerovatan kvalitet,kako me sjecanje sluzi na km 22 na jednom bubuju od donjeg tanjira do korita ima 5 masivnih lezajeva,dook je na sip samo 2.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mi imamo sip 185, nikad ništa još nije prošli, a kosiilo se svašta, i zapuštene livade su bile u pitanju...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Adis km ima 5 ležajeva donji tanjur 2 ,osovina igličasti 1, gornji tanjur 1, ispod zupčanika na osvini 1,=5 !!:icon_pray:
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Tko proizvodi te PZ kose? Ima li kod nas u HR dijelova za njih?

Te kose su se proizvodile u njemačkoj, ali sad neznam dali se više proizvode.
E sad za dijelove nisam siguran, pošto takvu kosu ima moj susjed znam da s njom nije bilo problema, ali kad se nekaj potrgalo da je to uspel popraviti bez problema pa onda valjda ima dijelova za njih.
Ak očeš morem ga pitati?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima dijelova ležajevi standardni nosaći za noževe ima noževa ima oklope i tanjure rade kod nas svega ima samo treba $$$$ i ide .
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ma ima sad na trzistu dijelova gotovo za sve i svasta,jer cim se na nekom podrucju-sirem ili daljem nesto koristi odma i trgovci znaju pa i nabavljaju i djelove(primjerice kao djelove za imt,rakovice,zmajeve,MF-ove,fiate i td .,.,.)
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pa i SIP ima 5 kolko ja vidim na slici s predhodnih postova, a imam trenutno SIP 165 G sa ono mehanizmom za rasklapanje na uze, imo sam 135 koja je radila u kombinaciji sa 539 i isla ko avion :) znalo se kosit i 2 om al bubrezi ostanu na sjedistua poderala je donje tanjire i sarafi se tolko snijeli da se se jedva odvrnuli zadnji put, zatim su zavareni okrugli limovi odozdo i kosila jos sezonu a zatim je prodata i kupljena vecaza Rakovicu(539 i SIP su kupili rakovicu)a i ja sam za to da su kvalitetniji uvozni strojevi ali kupujes macka u vreci. Po meni ko ima pare nek kupi seb novu SIP i zna na cemu je, koliko je pokosio i kako je odrzavo :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kupiti će novi sip sa Poljskim ležajevima kod mene dosta sip-a novih ni je izdržalo garanciju raspali se poljski ležajevi .
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Imo sam fahr-ovu pa prodo rodjaku,sebi kupio novu sip 135 u pola sezone, i odma poslije 50 ha pokosenih njiva opro i prodo,a kupio opet fahrovu 165 ticu staru ko zna koliko i bio sam rahtniji i srecniji nego sa novom sipuljom.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Jel mozes iznijet svoja iskusta zasto si je prodo? koji su razlozi pa je tolko " sipuljica" bila losa ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh