• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
ja imam KM 24 kosa brutalna, od kvarova je bilo ove godine igličasti na glavnoj osovini,križ kardana i tanjuri vareni
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
KM 24 je 185cm ?
Navodno pričaju da su kvarljive zbog velikog promjera bubnjeva pa da dosta trpe ležajevi i osovine, tako čujem iz priča jer kosa je bazirana na KM 22, samo je proširena.

Ja imam KM 22, več jedno 7-8 god, kupljena polovna s malim kvarom (ležaj u bubnju), komplet restaurirana i od tad nisam ključa na nju stavio, a kosi godišnje oko 20-30 rali
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
kolko mi se dalo primjetit ili mi se mozda cini da su fahr kose malo brze od sipa ili mi se cine imaju vecu prvu remenicu a manju drugu u odnosu na sip mozda sam u krivu?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
naša Samaz ,je kopija Fahra,samo osjeti se razlika kada se kose loše i neravne livade,puno bi bolje išla 165,ali opet kada dođeš na veliki komad,milina od posla,kada ova ode u rashod,plan je opet bubnjara ali sa 4 komada,zahvat veći a snage ima dovoljno za terati
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
mana je kaj oće donji tanjur opasti .
pojede se utor za seger. :icon_butt:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Jako lijepa! :icon_super: Neka te dugo služi i bez kvarova bude. Tko će iz voznog parka da radi s njom? Kakav si kardan kupio za nju?
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Hvala!! S njom će raditi MF jer sam kupio sad za Torpeda bočnu kosu a i na trećem traktoru imam bočnu kosu,kardan je obični, neki proizvođač iz Bjelovara čini mi se.Nisam htio kupit s lamelom jer je bio 900 kn a i kosa ima remenje pa nek ono prokliže.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Kupit ces ti brzo i kardan sa lamelama vidt ces,..
da je dugo i bez kvarova koristis.,lijep izbor
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Dečki Hvala!!

@felixxx nisam te baš razumio da li misliš kardan koji se vrti u jednu stranu a na drugu preskače?

Evo još jedne slike,danas sam je probao.Kardan nije koji sam kupio jer mi je bio predugačak.


I imam jedno pitanje: u njoj je neka rijetka mast ima je oko 5 cm pa da li bi valjalo nadoliti ulja u nju?
Jedino mi je kod nje zasmetalo jer nema ni jedne mazalice :mur:
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
ja nebi nista nadoljevo dok ima garanciju,al nebi bilo lose da se nadolije malo hipenola... i trebalo bi za nju kardan sa cegrtaljkom(u jednu stranu vrti a u drugu preskace)al moze i sa obicnim radit ...
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
E to joj je tvornički ugrađeno jer kad se kosa zaleti i kardan se isključi ona se dalje vrti a kardan stoji to jest preskače negde u remenici.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
eh onda moze obicni inace koje nemaju trebali bi kupit te sto preksacu kad se zaleti jer se lamela rusi s obicnim kardanima zato sto se kosa zaleti ti smanjis gas ili ce lamela proklizat ili ce motor ostat u turazi :) a nema mazalice ni na mjestu lomljenja ? a trebala bi imat na ono L osovini kod kacenja poluga.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
To sam čuo da je bilo slučaja kod ljudi s manjim traktorom i roto kosom da dođu blizo jarka i puste gas ali ih pogura kosa i u toj žurbi zaborave stisnut kvačilo i završe u jarku.
Baš sam tamo gledao za mazalicu i nema je.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
bas sam to htio navest kao primjer ali nace se ko pametan pa ce reci lupetam tako se zna desiti isto i sa silo kombajem :$ a preporucio bi ti da makar tu ugradis mazalicu ne bi lose bilo. Imal ona garanciju?
 
Posljednje uređivanje:

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Kosa ima garanciju jer je rekao da je račun garancija a nisam pitao koliko traje :icon_hang:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
danas sam i ja kupio roto kosu deutz far km 22 pa me zanima ima li netko iskustva sa njom
 

Najnoviji postovi

Na vrh