• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=aY0VmR1gakc[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako nosač nije oštečen, svakak se isplati kupiti ovaj bolcn, stari izbiti i ovaj zavariti unutra.

Sad tek vidim da tog ima za kupiti, a koliko sam se toga nakrpal majko mila.
Nosač dole pa maticu zavarim gore na potrošeni bolcn i obrusim ju da bude okrugla, gotovo i drži jednu-dve sezone, ovisi koliko se kosi :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam s nosacima miran par sezona gazda ih je zamijenio i nisu puno kosili i dosla kosa kod mene ostavio mi je i nekoliko skoro novih nozeva za rezervu ja sam uzeo sad za sezonu sve nove a njegovi ce bit za rezervu nedaj boze a ima i jos dijelova na garazi:):)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ma noževa imaš di hoćeš za kupit... Ja u sezoni promjenim 2 garniture, ove godine se nadam da će bit dosta i jedna :)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Evo pitanje ima bubnjastu roto kosu samasz 165 i na njoj ima 6 ravnih noževa kao na 2 slici ali vidjeo sam u trgovini i ovakve savite noževe dali ja te noževe smijem staviti na svoju kosilicu, prvenstveno me zanima ovaj zadnji savijeni nož dali smijem staviti zato što nisko kosim da bi nisko kosio moram ju malo na toplingu približiti (navrniti prema naprijed kosilicu u radnom položaju) onda mi se dešava da mi je sredina višlja (sredina trave između bubnja ostaje visokija), a kad kosilicu ispravim ljepo kosi ali visokije pa mislim pošto je onaj na zadnjoj slici savit prema dolje dali bi mogao kositi sa ravno ispravitom kosilicom, a da mi brije ipak mislim da bi sa tim noževima niže kosio a kosilica bi mi bila ravna kako bi i trebalo biti?


Da se nadovezem na ovaj post imam istu takvu kosu moja je 185 več hm... 13 godina i upotrebljavam ravne nozeve za deutzove roto kose one sa dijamantnim uzorkom ne ove orginalne malo su uži ali su tvrđi
pitanje je zašto bite htijeli kositi što niže, za onih centimetar više krme
moja je tvrdnja u ovih 13 godina da je bolje pokositi malo na više ( sto se tiče lucerne samo to sijem) drugi otkos bude puno gušči se zbusa (bimo rekli) a regulacija trecom poteznicom moze ako je "usijev" polegnut ali ne ispadne lijepo (probano) postoje podloške između tanjura ali osobno nisam ih nikad mijenjao i mislim da ne treba
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Polovna, nije imala cerade, nju smo stavljali naknadno i jako je matirala bila pošto stajala vani pa smo ju i špricnuli :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
pozdrav
Molio bih malu pomoć.rasturili majstoribroto kosu sip,neznam koji model,uglavnom ima 2 glave,trebao bih shemu za spajanje pogona,odnosno zupčanika.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
nemoguce da ima 2.2m radni zahvat sa samo 4 diska,to jos niko nije izveo...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Toma...a koja slika iz vana, da se vidi kombinacija??

Nego, koliko para, dal si trokut za kopčanje dobio s njom??
Kak ide Samčina, koja brzina??
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Toma...a koja slika iz vana, da se vidi kombinacija??

Nego, koliko para, dal si trokut za kopčanje dobio s njom??
Kak ide Samčina, koja brzina??

S njom je bio trokut i kardan, samo su falile cerade :)
Radio sam bio samo s prednjim za sad, ide ok, 2-ga transportna...
Bit će slika kad krenem u košnju, ovo bila samo proba, kosio kukuruzište jer trava prerasla malo previše pa sam lakše zaorao...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja svoju natocio s tekucom masti stavio sam 5l ulja i kilu masti dal ce joj to bit dosta ili da jos stavim??


 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Pa to i jest nekakva mjera,dovoljno je da su potopljeni zupčanici, a prilikom rada sve ce se to podici i podmazat ce se svaki dio u njoj, nego moje misljenje dodaj jos malo masti,da ti to bude masa gusca radi curenja,jer kada se sve to zagrije i malo sunce opece to ce da bude tecno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh