• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione (ROTO) kosilice

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,288
power, nazovi ovoga d.o.o. Poljometal tel. 065/416 265
Sutra nerade na Arizoni,
I ja imam Fahr K22, samo sam promijenio jedan donji tanjir, ostalo je sve ok.(165cm)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Imam roto kosu Fahr KM22, na svakom tanjuru su 3 noza, ali ima predvideno da se stave jos 3 nosaca odnosno 3 noza, to bi onda bilo 6 nozeva na svakom tanjuru. Jel bi ja sta sa time postigao, jel bi lakse kosio i bolje?
 

Slaven123

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
23
Pozdrav svima na forumu,u planu sam kupiti rotacionu kosu,vase preporuke,mnogi kazu s 4 tanjira neki s 2,3 itd,itd,znaci vecinom radim s IMT 539 i Zetor 3320 vase preporuke za koju se odluciti (SIP,Fahr,Kuhn,Pottinger,itd,itd....) Lijep pozdrav svima
 

Slaven123

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
23
Pa razmisljao sam o tome,ali bolje i polovna neka da je dobra npr. Fahr nego poljska nova cuo sam da su skroz slabe,a i cijena im nije velika!
I koju novu kupiti, 2,3 ili 4 tanjira
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Mislis diskastu ili bubnjastu?
Diskasta(4 diska) ti bu sirom travu ostavljala dok bubnjasta (2 diska) ostavlja u zboju
Bubnjastu se malo teze zavrti ali opet ne bi smjelo biti problema
Kolko mislis kositi
Kupi novu najsretniji bus
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Koju kupit ?? Kod meni ima par Poljskih ali mekani materijal i nije kopija Fara dosta razlike ležaji osovine , par Turskih do sad se pokazale bolje od Poljskih . Osobno imam far km 22 rabljena kod mene više od 20 godina zadnjih 10 u raspadu i nikak stati . I DF 165 novija sa špagom za rezervu (naravno kosi i ona)
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Mi imamo bubnjaru, zelena samaz 165 zahvat, kupili ju novu prije jedno 5 godina nakosila se svačega još ništa nije pipnuto na njoj, a cijena je bila negdje 13000 kn bar mislim nisam siguran, da opet kupujem uzeo bi nju.
 

Slaven123

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
23
Pa nisam jos odlucio,koju bih ali izgleda da ce najprije biti da kupim novu i miran sam s njom! Drug mi je neki dan kosio s Pottingerovom (dva tanjira )13 duluma za 3 h pokosio!Inace ne kosim previse mozda do 20 duluma godisnje sebi otprilike,a mozda bih koji dulum i za kiriju gdje se da radio
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
13 Duluma za 3 sata ? ako je ral/jutro 10 duluma = 1,3 rali to mora bit za manje od pol sata .Naravno ako je teren ravan .
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Dulum je kod nas 1000 metara kvadratnih (10 ari, 0.1 hektar).
Znači kod Slavena je 1.3 hektara, a zavisi opet i od konfiguracije terena koliko vremena treba. Nekada ima mnogo okretanja i još ako ima ograde tu bude dosta praznog hoda.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Realno treba oko sat vremena mozda malo i vise da se lijepo pokosi i da se obidje oko 2 puta sve lijepo do ograda :(talk):
 

TT15

Član
Tu od
9 Svi 2015
Poruka
32
Moja preporuka, ako možeš naći, kupi sebi krone kosu.
Imam Krone AM 242 Z, u 5 godina ništa se nije pokvarilo.
 

Slaven123

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
23
Hvala na savijetima,ne zurim se previse s kupovinom,za sebe imam IMT 407 kosacicu,dok ne uzmem rotacionu vidjeti cu jos koju i kupiti,a kao sto kolega kaze novo je novo ! lijep pozdrav svima na forumu :smile:

Zeljko, kao sto rece kolega, 13 duluma je 1.3 hektar kod nas,a sto se terena tice nije bas najbolji jer u nasem kraju rijetkost je naci njivu gdje ima ravnog terena, i ako ima ima maksimalno 1 hektar! pozzz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sorry malo sem zaboravil omjere znam da je dulum desetina nečega kosim sa Zetorom 6945 kosa 165 (ponekad treba prednja vuča ) hektar za jedan sat ili manje , biti će da je kod tebe lošija zemlja (livada) ili plačaš koscu po satu .
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Ako si iz Bosne ne uzimaj fahrovu. Ja kupio pa sad nigdje dijelova za nju. Eno sva rastavljena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh