• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Roto kosa - roto malčer za Tomo Vinković

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
N

Niksa01

Guest
Ova šprica za njega nije atomizer,ima bočno samo prskalice i to mu je nedostatak.Mislio sam ugradit ventilator pogonjen preko pumpe,međutim pumpa se fiksira na kardan a šprica je na hidraulici,pa kada je puna malo padne pa bi preko remena tu bio problem ali je to druga tema,i šprica je zapremnine 200L-Agromehanika.Vinograd je širine 130-140 cm,tako da je s njim taman ići po redovima.Dijelove nabavljam većinom iz Masive u Bjelovaru i Lombardini dućan u Zagrebu kod Autobusnog kolodvora.Međutim većih popravaka nema kada se jednom generalno složi,i redovito servisira.
 
S

staffmen

Guest
heh poznat mi je taj ducan kod kolodvora
Agro-dom ako se ne varam.
ljubazno osoblje. imaju sve kaj treba. Kupovao sam od njih noz za kosu i semeringe za motokultivator!
 

juzelac

Novi član
Tu od
1 Pro 2010
Poruka
8
bog svima jedno pitanje ,gdje kupiti kutni reduktor za malčer ili roto kosu hvala
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
kutnireduktor.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

To ti je na kmetiskom oglasniku 260€ cijena.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
S

staffmen

Guest
Kakva su iskustva tsm900 na tomo vinkoviću?

Jel netko ima iskustva s tsm900 na labinu super special. Ja namjeravam uzeti malčer za njega. U Messisu se kunu da super special može bez problema pokretati taj malčer. :scratch Ipak mi se čini tsm600 prikladniji za 12ks. :|

http://www.messis.hr/pdf/MESSIS_poljoprivreda_cjenik2010 114PRO.pdf

vidio sam u njuskal ujedno vrijeme se prodavao specijal novi (12ks) sa malcerom tsm 90
takoder kod mene u selu jedan covjek kojeg ne poznajem malcirao je njivu sa specijalom novim novcatim, jos je imo folije na njemu). i imao je malcer isto negdi oko 90cmnisam vidio skroz iz bliza al 60 nije sigurno. trava pol metra. Jako sporo al ide.
ja mislim da bi ga mogo tjerat. ovisi i o visini trave. 30cm razlike je ipak puno. prodes 2x90 isto ko i 3x60:roll:
mozda cak bolje uzmi veci pa sporije ides al veci zahvat imas.
ako ga vidm opet da kosi ja cu stat i pitat ga koji je malcer pa cuti rec, ako do onda ne kupis
 
T

trapula

Guest
malcer za TV523

Trebao bi mi malcer za tomu i to za travu i grane što skidamo sa maslina prilikom rezidbe.Treba mi savjet ljudi koji imaju malcer te da mi kazu koji da kupim za TV523..Ujedno bi ga koristio i za IMT539.Molim vasa iskustva...:scratch
Trebao bih i inverziju.(gdje bih je mogao nabaviti najeftinije ?)
 
Posljednje uređivanje:
J

JosipB

Guest
Malcer

vidim imate malcere,dobra stvar,interesuje me koja je cijena za rad po satu
1-za travu,maline kupine to jest za nisko raslinje do 130 cm
2-za siblje do manje drvece debljine do 10 cm
Koja je cijena u oba slucaja ako radite po hektaru?
trebam malcirati veliku povrsinu u okolini Karlovca.Jeli pozmate nekoga ko se u tim dijelovima bavi time,molio bih za broj.
Hvala
 
B

bogi023

Guest
Kosilica za Tomu sa tri noza za benzinske kosacice od 51cm,diferencijal od Mercedesa msm.190,izlaz na diferencijalu 2000 obrtaja i preko remenica jos podignut do 2500.






[YT]http://www.youtube.com/watch?v=0QyoYvuzyHs[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
super odradjeno :prayer:

samo još napravi zaštitni lim da se pokrije ovo remenje i biće za 5+

imaš li kakvu ''frajlauf'' spojku pošto kako vitim tomica ima jednostepeno kvačilo ?
 
B

bogi023

Guest
Ostavljeno je jedno mesto za jos jedan kajis sa desne strane za mali noz koji ce kositi travu izmedju vocaka pa kad sve bude gotovo montirace se i neka zastita.
Ako sam te razumeo za ''frajlauf'' to mu dodje nesto kao lamela da kosilica nastavi da se okrece dok sama ne stane. Nema tog spoja,a do sad nije bilo problema oko zaustavljanja tj. nema nikakvog cimanja.
Mozda ce ranije da se raspadne zupcanik na izlaznom kardanu koji je posrednik, taj sto ga okrece glavna osovina i taj zupcanik prenosi na sam izlaz iz traktora.
On se raspao ove godine posle 6 godina rada sa frezom koja je isto pravljena.

Trenutno je u fazi izrada busilice za Tomu pa cu postaviti slike kad bude bila gotova
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
dobro , mislimo na istu stvar samo što to nije lamela :partyman:
sve je u redu dok ne bi htjeo da prešaltaš brzinu a da se sve ne zaustavi , onda bi mogao da proizvedeš takav kuršlus o kojem ne bih ni da razmišljam :roll:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@bogi023
Sve pohvale za izradu kosilice!
Što je najbitnije, da se trud isplatio...da lepo radi, i služi svrsi za koju je namenjen.
Svaka čast... kako si rešio vezu sa traktorom! :supz:

pozzz joe!
 
B

bogi023

Guest
Ma ne,nema potrebe da se salta u toku voznje,a i ne moze. Ubacim u drugu sporohodnu i teraj dok se ne zavrsi.

Hvala Joe
napravljena je dekla i na nju je zavaren zenski deo glavcine od auta,sa druge strane je klasican zenski nazubljen deo sa zglobom i na njega je zavareno parce polu osovine tako da ima dovoljan hod da kad se podigne kosilica ne ispadne. Postavicu sliku te polu osovine koja je na kraju trouglasta posto mi treba za burgiju,a ne znam od kog je auta pa mozda neko prepozna

edit:
Evo slike osovine pa ako neko zna od kog je auta (reno4 i fica nije sigurno)
Koristimo samo to parce posle lezaja sa druge slike,a zenski se uzima sa glavcine

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TV 732

Novi član
Tu od
25 Ruj 2011
Poruka
9
pozz imaš neki nact za
kosu hvala


Kosilica za Tomu sa tri noza za benzinske kosacice od 51cm,diferencijal od Mercedesa msm.190,izlaz na diferencijalu 2000 obrtaja i preko remenica jos podignut do 2500.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

bogi023

Guest
Sve se kombinovalo u toku izrade tako da nemam nista. Ako kupis isti diferencijal i velicinu nozeva mogu da izmerim mada ram moze da bude i manji.
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast kolega,,odrađeno za deset,,,,,,,,skidam kapu..:prayer::prayer:
Neka dugo vrti,,,i dela i kosi bez greške......:supz::supz:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh