• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Roto kosa Sip ili Fahr - koju kupiti??

A

ajeto

Guest
Ja ima FAHR KM 22 165 i kad smo ju kupili reko covjek uzmi i neces pozaliti. Imao je pravo. Nedam ju ni za kakve novce. Jedini problem mi je bio taj što je donji tanjur bio poderan.Mi smo kosili tako jos neko vrijeme al onda kad sam ju jednom pustio u pogon da krenem kositi,spustim ju dolje a ono remenje gori i kosa stane.Uslijed tog isprobavanja smo potrgali one zube na konusnom zučaniku što okreće osovinu tanjura.Tad mi je jedan majstor rekao da ne mora unutra biti neka originalna mast vec je dovoljno napraviti smjesu obične LIS masti(kupiš na INI) i HIPENOL 90 ulja. Ne smije biti prerijetka!
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja imam fahr - ovu 185,koristim je 5god, jedino kad sam je kupio promjenio sam sve ležaje ,bila je napuknuta glavčina na prvom tanjuru i na donjem tanjuru ima 6 šarafa od kojih su bila smo 3 ,ostalima se izdero navoj pa ispali,najvjerovatnije od vibracija,a glavčina - vjerovatno je prošli vlasnik udario od nešto beton ili sl.,tako da je bila cjela rastavljena promjenjene sve pikse,ulji i ofrabna je,za sada s njome nemam nikakvih problema,s njom sam zadovoljan,jenino je problem kod tih bubnjara što prave zboj, pa ti je kod sijanih livada i lucerne potreban pauk,
ja sm prvo mislio uzeti drugu kosu diskaru,ali za svoju nisam mogao dobiti koliko sam uložio,pa sam uzeo pauka cllas 4,5m -taman hvata 3 otkosa,jedimo ima prednost ako skupljaš i zelenu travu sa samoutovarkom - imaš gotove zbojeve,svaka ima nekih prednosti i mana


susjed kupio imt-ovu 165 zadovoljan je s kosom,jer je do sada radio sa strižnom:),jedino što su lakše od fahr - ovih pa netreba velik(težak) traktor za nju
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
roto kosa Sip ili Farova??koju kupiti?

pozdrav svima ja sam kupio prije 5 godina Samaz u Vrbovcu to je rađeno po farovoj licenci mogu reći da je dobra samo sam napravio zajeb što nisam kupio 165 umjesto ove 185 jer ova se puno teže tera nego 165 jedini kvar bio je prije nekoliko dana u košnji otava otišao jedan mali feder na kvačilu i onda smo stavili i nove SKF na pogonskoj osovini ako slučajno naletite u Gudovac ove jeseni uzmite njihov katalog budete se začudili koliko vrsta imodela kosa imaju:drinkers:
 
D

denigb

Guest
molim vas pomoč

roto kosa sip 135 ima neko uputstva il nešto slicno trebao bi raskopati jedan bubanj
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ne trba ti uputstvo,rastavljaš redom i vidiš šta je sjebano i to promjeniš,nikakav problem
-imaš donji poklopac,veliki tanjur,glavčina,ležaj,osovina,zubčanik
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
imaš za kupiti kopletan nosač noža,sigurno dosta oslabio pa ima lufta između tanjura i čepa nosača
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Znam da nije tema za to,
no ima netko ili zna netko gdje ima rotokosa za prodat
ispravna i spremna za rad 215 cm ili kolko već,
uglavnom da je preko 200 cm?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ja imam bubnjastu SIPovu kosu 165 staru 5 ili 6 god., imam oko 6 rali livade i to je kosila..Mijenjao bi ju za veću pa ako tko....
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ja imam SIP 185,kupljena nova pred 3 godine i već dvaput mi je pukla glavna pogonska osovina..... i Usto imam Fahr 165 "sto" godina staru i stalno dela! a derem prek 20 rala livade... tak da ti ja osobno nebi preporučil SIP-a nimalo:evil:
SIP Šempeter je bio proizvođač 80-ih godina,dok sam kupoval njihove priključke,sad su ko Kinezi......... Kupi i baci
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
GOMAHERS-ja isto ima sipovu kosu 185 i teram ju več 5 godina ako ne i više, i do sad nije bilo nikakvih problema. Godišnje pokosi oko 30 rali,samo mjenjaj noževe i svremena na vrijeme ju podmažemo i teraj. Teram ju sa Universalom 53ks i nije mu velika,najtaman mu je.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
GOMAHERS-ja isto ima sipovu kosu 185 i teram ju več 5 godina ako ne i više, i do sad nije bilo nikakvih problema. Godišnje pokosi oko 30 rali,samo mjenjaj noževe i svremena na vrijeme ju podmažemo i teraj. Teram ju sa Universalom 53ks i nije mu velika,najtaman mu je.
Imaš sreće....ja kaj god sam kupio SIP-ovo u zadnjih 15-ak godina,niš ni valjalo........
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Imam SIP 215D diskastu kosu, sad je stara 7 godina i nikad nikakvog problema, a moja procjena je da je pokosila do sad nekih 500 rali ako ne i vise. Upravo sam u fazi farbanja jer je po limovima od ispod pocela probijati hrdja, sto je i za ocekivati s obzirom da mi sezona kosnje traje po 6 mjeseci svakih par dana i uopce ju ne perem u to vrijeme jer nema smisla. Kad ju ofarbam opet bude kao nova.
Bas sam gledao u Gudovcu sad takva kosa stoji cca 50 000 kn, a prije 7 godina je bila 24 000...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
opčenito da nijednu marku ne favoriziram, cijene su kosa otišle bezobrazno gore a kvaliteta se srozava iako ima pojedinaca koji misle da je roto kosa malčer pa se ponekad malo navezu i kojekakvu živicu pokositi,ali stoji da kvalitet izrade i materijala pada:vragek::vragek:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Imaš sreće....ja kaj god sam kupio SIP-ovo u zadnjih 15-ak godina,niš ni valjalo........

Ako ja imam sreče onda ima i pola sela sreče,jer kod nas se je pokazala jako dobrom kosom. Neznam koji je problem kod tebe,jedino ako uzimas polovnu pa naletis na neki krš.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ako ja imam sreče onda ima i pola sela sreče,jer kod nas se je pokazala jako dobrom kosom. Neznam koji je problem kod tebe,jedino ako uzimas polovnu pa naletis na neki krš.
Onda ja nemam sreće....... :madmana: sve SIP-ovo sam kupovo novo dosad... Od 80 g.:madmana:
 
S

sreckoo

Guest
donji tanjur moraš izbiti van jer je on nabijen na ležaj i nabu.tamo ti fali opruga-imaš na slici u katalogu a mast ep-o ,polutekuča mast, mora biti do pogonska osovine tj mora biti malo uronjena u nju(samo donji dio).

eii mene zanima gdje mogu kupiti ove tanjure za kosilicu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh