• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Roto kosilice za Honde

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Pa jel ima tko uputu za upotrebu za roto kosilicu, vjerujem da u uputi piše kako se postavlja remen?
Upute se večinom zagube.
Koliko vidim na slikama, nož bi se mogao okrenuti za 180 stupnjeva, tako da se kosi višlje, i zato je nož naoštren sa obe strane?
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Pogrešno si to shvatio. Nož se montira na osovinu samo na jedan način, i ne može se preokrenuti prema gore,
između ostalog jer bi i strugao po limu..
Regulaciju visine košnje zamislili su tako da možeš stavljati više ili manje onih nazubljenih pločica,
pa će samim time i nož biti više ili manje od zemlje, čini mi se da je tu u pitanju negdje do 5cm
barem toliko zaključujem po broju podloški koje su bile na mojoj kosilici.
Netko ima toga manje, ili ima kao što je kod tebe netko uglavio ovaj ležaj kad je izgubio originalne podloške,
pa se svatko snašao kako je mogao, nije to toliko bitno-važno je da stvar funkcionira i ne trebaš se s time zamarati.
Promjenu smjera vrtnje možeš napraviti na onom horizontalnom remenu ispod štitnika,
onaj što je ufrkan pod 90 stupnjeva i prenosi vrtnju s gornje remenice na remenicu na kojoj je nož.
Znači ovo "frkanje" remena možeš napraviti na dvije strane, i prema tome će se okretati nož.
Moraš paziti da je okretni moment takav da se matica uslijed tog momenta sama zateže.
Ako je remen okrenut drugačije, desit će ti se upravo ono što ti se je dogodilo, bez obzira koliko
si zategao maticu ili stavio nazubljenu podlošku, nakon nekog vremena uslijed
vibracija i trzaja prilikom uključivanja/isključivanja matica će se sama otpustiti.
Zato je moje mišljenje da im je ovo problematična konstrukcija,
i da su trebali ako su već zamislili da nož može imati dva smjera vrtnje,
da su trebali predvidjeti neki način osiguranja da ti ne ispadne sve u travu ako se otpusti.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
To stoji da su trebali smisliti neki način osiguranja za slučaj da se remen okrene obratno. I ako nisu ni u uputi naveli da se remen postavlja tako i tako, (i slika postavljenog remena) onda je to još teži promašaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ja sam svoju maticu probušil i osiguram ju štiftom pa nema otpuštanja kam god da se vrti.
Ono štelanje s pločicama je glupost jer da bi podigel ili spustil nož trebaš i šalice odgovarajuče visine.
Jednostavno sam poštelal visinu koja meni odgovara i napravil takve šalice, stegnul i osigural.
 

Tomislav Biondić

Novi član
Tu od
23 Svi 2019
Poruka
4
Pozdrav, nedavno sam kupio Hondu f 620.
U kompletu sam dobio originalnu kosilicu,danas sam kosio po prvi puta s njom i zadovoljan sam jako. Samo što mi se je nakon cca 1 sat vremena oštetio remen. Mislim da je manji nego što bi trebao biti, jer se kosilica nije dala ugasiti.,jer je remen stalno nategnuta do maksimuma.

Znali li netko dužinu remena i kako se pravilno postavlja remen,dobio sam sve namontirano, no mislim da je krivo remen postavljen. Nisam dobio ni zaštite za remen na kosilici.
Molim vas neku sliku ili iskustva.
Hvala unaprijed!
 

Prilozi

  • IMG_20190523_165846.jpg
    IMG_20190523_165846.jpg
    195.2 KB · Pregleda: 35
  • Screenshot_20190523-215552.jpg
    Screenshot_20190523-215552.jpg
    35.5 KB · Pregleda: 35

Tomislav Biondić

Novi član
Tu od
23 Svi 2019
Poruka
4
Pozdrav, riješio sam sve pogonski remen za kosilicu RT 650 slijedećih je dimenzija 13x1380 vanjska mjera, a 13x1350.
Sutra ću uslikati kako remen stoji na samoj Hondu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mikidragi

Novi član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
10
može li mi netko reć gdje se može naručiti ovaj španer za pokretanje roto kose, moj se raspao.
 

Tomislav Biondić

Novi član
Tu od
23 Svi 2019
Poruka
4
Pozdrav,

Probajte nazvati ovaj servis, vidio sam da imaju dosta dijelova za Mio standard.

Lp Screenshot_20190602-185422.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pravnik

Novi član
Tu od
30 Tra 2019
Poruka
5
Pozdrav, nedavno sam kupio Hondu f 620.
U kompletu sam dobio originalnu kosilicu,danas sam kosio po prvi puta s njom i zadovoljan sam jako. Samo što mi se je nakon cca 1 sat vremena oštetio remen. Mislim da je manji nego što bi trebao biti, jer se kosilica nije dala ugasiti.,jer je remen stalno nategnuta do maksimuma.

Znali li netko dužinu remena i kako se pravilno postavlja remen,dobio sam sve namontirano, no mislim da je krivo remen postavljen. Nisam dobio ni zaštite za remen na kosilici.
Molim vas neku sliku ili iskustva.
Hvala unaprijed!
Isti problem i kod mene. Nova RK 65 ali remen strašno našpanan da sam ga jedva postavio na remenicu mtka. Ni meni nije radila ručica za pogon roto kose jer je sve prenašpanano. Meni je remen ispucao nakon cca 5 sati rada. Oznaka na remenu je 13x1300 li. Da li ste kosili s novim remenom što ste nabavili? Da li radi ručica za pogon roto kose?
 

Pravnik

Novi član
Tu od
30 Tra 2019
Poruka
5
Kupio u Agro honoru 13x1375, mislim da će odgovarati. 94 kn
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh