• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

#Pajdaš

Novi član
Tu od
7 Sij 2023
Poruka
23
Znaci dizes direkt rotodrljacu i sijacicu zajedno
Onda se malo problem okrenuti jer je to na dugo
Recimo ja kad sijem psenicu prvo dignem malo hidrolift a tek onda hidraulik
I kaj ne tresnem kaj prikikom okretanja
da, direkt....a je istina, malo sporije se okrece al sta je tu je...opet je brze nego da pripremam posebno s roto pa kasnije jos jedan prohod sa sijacicom

*tako i ja radim kad sijem sa zitnom
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
222
Ja sam si ovak nekak mislil
Na prednju hidrauliku staviti neki kratki prikljucak od 3 m
A iza staviti 2.5 rotodrljacu i sijacicu, ali problem je kaj nemam kardan na RD e sad bi ja kupil drugu RD, uz uvjet da ovu prodal 🤣 ali nekak mi sr ne javljaju ljudi na oglas 🤣
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,601
Ako imaš pogon sijačice preko hidromotora onda nije problem al pretpostavljam da nemaš. Kad sijem sa žitnom malo podignem tak da počne sijati u pripremljeno jer obično idem direktno u brazdu.
 

#Pajdaš

Novi član
Tu od
7 Sij 2023
Poruka
23
Ja sam si ovak nekak mislil
Na prednju hidrauliku staviti neki kratki prikljucak od 3 m
A iza staviti 2.5 rotodrljacu i sijacicu, ali problem je kaj nemam kardan na RD e sad bi ja kupil drugu RD, uz uvjet da ovu prodal 🤣 ali nekak mi sr ne javljaju ljudi na oglas 🤣
a ja imam utovarivač pa kašika gdje drzim sjeme kao teg xd
eh to je problem onda, jedino u toj opciji onda s hidromotorom dok ne stigne druga RD s izlazom za kardan
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
222
Je hidromotor mi treba, a ve kakav? Gdje ga nabaviti? Koliko cijena 🤣
 

Najnoviji postovi

Na vrh