• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
neke rd imaju mogucnsot da se uspore na reduktoru (raspored zupcanika) ako imas slabiji traktor podesis rd na najsporije, i radis na 2/3 okretaja motora traktora i ide
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
neke rd imaju mogucnsot da se uspore na reduktoru (raspored zupcanika) ako imas slabiji traktor podesis rd na najsporije, i radis na 2/3 okretaja motora traktora i ide

Možda bolje ići sporije jer oko se presporo vrte nema efekta meni piše na toj getribi gdje možeš mjenjat zupčanike 540 i 1000 ok/min ako radiš sa kardanom 1000 okretaja da ih usporiš .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ne vidim svrhu ici sa krdanamom 1000 okretaj pa to opet usporavati, pa bolje onda odmah ici na 540.
Nije stvar u brzini traktora, ngo je stvar da se iz motora izvuce najvise, a najvise ces izvuci na okretajim gdja mu je tvorncki propisano, to je obicno, mislim nesto vise od 2/3 gasa, tako da ako je npr. kod 539 max 2100, onda je je najbolje ustimati prijenose da radis na nekih 1600 okretaja, a nije stvar u tome da ga vozis sporo i da radis na okretajima nizim gdje ne izvlacis iz motora snagu, nego ga mucis, a brzinu naravno kasnije prilgodjavas po tome koliko brzo moze da je vozi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kužim ja kaj ti veliš znaći iskoristiti najpovoljnini okretni moment motora zašto je proizvođać stavio dvije opcije kardana neznam no 539 i rd kod mena neide imam rd leli 2.5 metra idu dosta lagano u toj klasi bile najtraženije i najskuplje dok sam tražio imam 560 motor dobar ali na može sa njima raditi preslab za moju zemlju .radim sa zetorom 6945 ili rus 80 oba idu bez problema večinom zetor jer rus mi nespretan .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
od mene je lely 2,5m, vozio sam je prije sa fendtom 55ks, to je bilo onako na knap, a sad je vozim sa fendtom 65ks, tu ima snage viska, i vozi je bez problema,
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ipak ieli je ok a fend je klasa rođak ima novog jd i starod fenda fenda vozi puno više .po njemu jd je ime a fend je car .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ovaj tvoj post gore bih trebao da isprintam i zalijepim na traktor, hehe, mnogi ne vjeruju, a i ne moraju njihov izbor, oni jos stojadina i ladu hvale, a sto su to bila auta, kao mogao si ih sam popraviti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja se pridruzujem i velim da je fend traktor i da vrijedi.
Jd isto stroj al treba uzet u obzir koje je godiste i koje je snage i isto je mocan.
Nema traktora koji je najbolji i moze sve jer svaki moze zapast i pokvarit se.

Al za mene je broj1 fend,broj2 internacional 80ks.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ovaj tvoj post gore bih trebao da isprintam i zalijepim na traktor, hehe, mnogi ne vjeruju, a i ne moraju njihov izbor, oni jos stojadina i ladu hvale, a sto su to bila auta, kao mogao si ih sam popraviti

Svako ima pravo mislit kaj hoće rođi je izgorio fend 90 ks i zetor 4911 ostao mu novi jd i zetor 4911 zetora je popravio i ponovo kupio rabljeni fend 90 ks sve do sada je kupio novo osim zadnjeg fenda nije imao para za novog vozio sam svakakvih traktora no i meni je fend br 1 najbolji taspored težine jaka vučna sila umjerena potoršnja naravno i rd lely :drink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja se pridruzujem i velim da je fend traktor i da vrijedi.
Jd isto stroj al treba uzet u obzir koje je godiste i koje je snage i isto je mocan.
Nema traktora koji je najbolji i moze sve jer svaki moze zapast i pokvarit se.

Al za mene je broj1 fend,broj2 internacional 80ks.

Internacional je izdržljiviji od fenda no ako se pokvari popravak premašuje njegovu vrijednost fend vodeno hlađenje ti je jako sličan zetoru (motor) lagan za popraviti naravno dijelovi su skuplji ali kvalitetniji . jd komonreil ti ima motor od sdf -a lijepo se vozi itd ali brijeg vidi prije nego vozać .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Internacional je izdržljiviji od fenda no ako se pokvari popravak premašuje njegovu vrijednost fend vodeno hlađenje ti je jako sličan zetoru (motor) lagan za popraviti naravno dijelovi su skuplji ali kvalitetniji . jd komonreil ti ima motor od sdf -a lijepo se vozi itd ali brijeg vidi prije nego vozać .

Starije serije internacionala se ne kvare tak da nemas kaj na motoru i hidraulici radit a ide koda ima kande a ne gume,neznam kaj je u tom traktoru al je strasan,da ne velim nepoderiv.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Internacional je izdržljiviji od fenda no ako se pokvari popravak premašuje njegovu vrijednost fend vodeno hlađenje ti je jako sličan zetoru (motor) lagan za popraviti naravno dijelovi su skuplji ali kvalitetniji . jd komonreil ti ima motor od sdf -a lijepo se vozi itd ali brijeg vidi prije nego vozać .

svi spominjete JD,FENDTA,a niko VALTRU po meni je valtra bolja od obadva ta traktora npr, njihov vario je puno jendostavniji nego kod fendta opcenito su jednostavne a kvalitetne imam prmjer fred je uzel novu valtru 200 konja,a firma blizu njega JD iste konjaze jd ima duplo manje sati mislim da oko 2000rs a valtra 4000rs okvirno jd je vise na popravku nego kaj radi
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja neznam o valtri nis al svi vele da je kubota vrh al jako skupa.?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Starije serije internacionala se ne kvare tak da nemas kaj na motoru i hidraulici radit a ide koda ima kande a ne gume,neznam kaj je u tom traktoru al je strasan,da ne velim nepoderiv.

na88 ks sam radil i na motoru i na hidraulici malo pripasivanja i promjena vlasnika prodan kao ispravan za manje novaca nego dođu oriđiđi dijelovi no tema je rd pa da nebi :icon_hang:
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ja neznam o valtri nis al svi vele da je kubota vrh al jako skupa.?

kubota 90 konja frend ju je kupil ti kosta oko malo vise od 50000 eura,a valtra je po meni bolja pa sad se i valtrini motori ugradjuju na fendta i misim da ce isto i na masseya,tolko o tome kolko je kvalitetna,jos joj je jedan plus tezina 200 konja traktor ima svega 6t i nesto stno dok holland te tezine ima 8ti nesto ide po blatu samo tak
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
svi spominjete JD,FENDTA,a niko VALTRU po meni je valtra bolja od obadva ta traktora npr, njihov vario je puno jendostavniji nego kod fendta opcenito su jednostavne a kvalitetne imam prmjer fred je uzel novu valtru 200 konja,a firma blizu njega JD iste konjaze jd ima duplo manje sati mislim da oko 2000rs a valtra 4000rs okvirno jd je vise na popravku nego kaj radi

Iskreno neznam kakva je Valtra ali vidim da večina novih traktora je slična motor getriba isti jedino još mf se nije promjenil .
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dečki sve kaj govorite,to je sve relativno... stara mehanika ako je kolko tolko održavana,ma to je zakon...moj glas prvo ide IHC-u jer to je čista mehanika a težine mu nikad ne usfali...poslije ide steyr i fendt koji su kak bi se reklo potpuno isti traktori...kvaliteta stoji na tim traktorima...poslije je deutz koji se odlikuje niskom potrošonjom i kvalitetom...e za te traktore su djelovi papreno skupi a i treba gdje i nači ih...nekažem ja da nevalja i JD ali ako je za svenamjenski onda...prevelika potrošnja a i dosta je spor na cesti...ali kvaliteta je na mjestu...govorim za stare tipove...e sad kaj se tiče RD sve ovisi i o tipu zemlje...evo baš kod mene jedan lik tjera RD 220cm sa zetorom 55 ks...ide on,sam je pitanje kak dugo...nakon 3 god rada s njom on ga je doslovno ubio..tj morali su raditi generalku..radil sam i ja sa koleginim zetorom 80 ks i RD 3 metra..išao je on bez brige sa njom ali u pješčanoj zemlji...ali dok sam došao u tvrdu zemlju više mu nije bilo svejedno...i oko godinu poslije su radili generalku na njemu i kad su završavali onda im se razletjela getriba...i eto ti ga na...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
dečki sve kaj govorite,to je sve relativno... stara mehanika ako je kolko tolko održavana,ma to je zakon...moj glas prvo ide IHC-u jer to je čista mehanika a težine mu nikad ne usfali...poslije ide steyr i fendt koji su kak bi se reklo potpuno isti traktori...kvaliteta stoji na tim traktorima...poslije je deutz koji se odlikuje niskom potrošonjom i kvalitetom...e za te traktore su djelovi papreno skupi a i treba gdje i nači ih...nekažem ja da nevalja i JD ali ako je za svenamjenski onda...prevelika potrošnja a i dosta je spor na cesti...ali kvaliteta je na mjestu...govorim za stare tipove...e sad kaj se tiče RD sve ovisi i o tipu zemlje...evo baš kod mene jedan lik tjera RD 220cm sa zetorom 55 ks...ide on,sam je pitanje kak dugo...nakon 3 god rada s njom on ga je doslovno ubio..tj morali su raditi generalku..radil sam i ja sa koleginim zetorom 80 ks i RD 3 metra..išao je on bez brige sa njom ali u pješčanoj zemlji...ali dok sam došao u tvrdu zemlju više mu nije bilo svejedno...i oko godinu poslije su radili generalku na njemu i kad su završavali onda im se razletjela getriba...i eto ti ga na...

Koji je zetor 5211 47ks,51ks,ili 6211 57ks,ili 61ks?
Da u pravu si da treba biti odrzavan i ispravan traktor a isto vrijedi za RD.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kad je vec rasprava krenula u tom smjeru,ja budem isto svoj glas dal kuboti. ako bude malo srece,mozda stigne jedna od stotinjak ks u dvoriste!

@mali plavi-deutz nije nikakav posebno mali pottrošač. voli i on srknuti. (govorim o deutzima od 100ks pa nadalje.)
 

Najnoviji postovi

Na vrh