• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
evo našo sam neku na kompu
Bez_naslova.png
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Imam osjecaj da se to neko glupiral....
Kaj ti znači ispred to voziti kad pogaziš odmah zemlju s traktorom....
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Imam osjecaj da se to neko glupiral....
Kaj ti znači ispred to voziti kad pogaziš odmah zemlju s traktorom....

kolega a kaj dok projdeš z RD pa poslije ideš sijat,isto tak zgaziš kak i sad...i tak lako ide i na oranje,prednja RD satere brazde i on se lijepo po ravnom vozi,a svejedno je mrcina od traktora koja ju bez problema tjera...
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
hvala jos jednom.slagao sam frezu za imt539,pa sam mislio neku malu rd za njega. neznam dal bi tjeral neku od 150-160. freza je 135,imas u temi freze
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,214
hvala jos jednom.slagao sam frezu za imt539,pa sam mislio neku malu rd za njega. neznam dal bi tjeral neku od 150-160. freza je 135,imas u temi freze

Mislim da ne bi jer za rotodrljaču mislim da ide 1m na 30,35ks. Ali sve ti ovisi o zemlji i o dubini obrade. Jer i ja sam kačio za Zetora 3511 rd 2.30m i ide on samo na maloj dubini i to sam napravio dva mala prohoda. Nek me neko ispravi ako griješim...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Rotodrljace koriste ljudi koji imaju puno zemlje i jake traktore.
Nemojte se zamarat s njima ak imate malo zemlje i stare slabe traktore,do 10rali tanjurace i freza su zakon.
A sa rd cete si te stare traktore rasturit i nebute nis imali na kraju.:icon_idea:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,214
Rotodrljace koriste ljudi koji imaju puno zemlje i jake traktore.
Nemojte se zamarat s njima ak imate malo zemlje i stare slabe traktore,do 10rali tanjurace i freza su zakon.
A sa rd cete si te stare traktore rasturit i nebute nis imali na kraju.:icon_idea:

Baš to i kažem jer ljudi koji rade s njima imaju traktore najmanje 60ks....
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
za malpog ferca nemreš niti pomišljati za RD... po njegovoj snagi on može tjerati svega 1 m a to je premalo i za njegovu širinu..za dobro dubinsku obradu i malo teže tlo,računa se 35-40 ks po 1 m..slično kak i za plug 1 brazda=35-40 ks
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
za malpog ferca nemreš niti pomišljati za RD... po njegovoj snagi on može tjerati svega 1 m a to je premalo i za njegovu širinu..za dobro dubinsku obradu i malo teže tlo,računa se 35-40 ks po 1 m..slično kak i za plug 1 brazda=35-40 ks

Za plug se nebi slozil,jer plugova ima sa raznim zahvatima (colima).
Tak da 12cola 2 brazde vuce traktor od 60ks bez vece muke.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,214
Za plug se nebi slozil,jer plugova ima sa raznim zahvatima (colima).
Tak da 12cola 2 brazde vuce traktor od 60ks bez vece muke.

To je sve relativno. Ovaj podatak je za težu zemlju. A recimo za lakšu je 30 ks po plužnom tijelu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Baš to i kažem jer ljudi koji rade s njima imaju traktore najmanje 60ks....

Rd ima više vrsta klinovi noževi stoje koso ravno isto tako i širina od 2 metra na dalje najbolje kod mene se pokazale sa kosim klinovima 2.5 metra sa njima sve radim daleko bolje od tanjuraća koje odmaraju vuče ih zetor 6945 i rus 80 zetor ima dosta snage za njih .
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vec se nekoliko puta doslo do istog zakljucka - sta ferko zna sta je tesko. uzme i nosi/radi :icon_mrgreen:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=nVq4WG5s5kQ[/YT]
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Za plug se nebi slozil,jer plugova ima sa raznim zahvatima (colima).
Tak da 12cola 2 brazde vuce traktor od 60ks bez vece muke.

sve vredu da ima raznih zahvata..ali pod jednu brazdu se misli na standardne jednobrazdne plugove od 14 cola i 16 cola...i ako očeš na dobroj dubini izorati onda max 16 cola...i kak kolega kaže sve je to relativno..kak u kojoj zemlji...

a kaj se tiče RD i 539...ako me oči ne varaju on tolko nekaj da opče i piše po zemlji,tj samo zameče tragove...po takvom bi i ja za svoj mogao zakačiti 4 m RD i isto bi išel tak,al da ga dublje pustil mislim da bi stal na mjestu...tj.krepal motor od muke
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
sve vredu da ima raznih zahvata..ali pod jednu brazdu se misli na standardne jednobrazdne plugove od 14 cola i 16 cola...i ako očeš na dobroj dubini izorati onda max 16 cola...i kak kolega kaže sve je to relativno..kak u kojoj zemlji...

a kaj se tiče RD i 539...ako me oči ne varaju on tolko nekaj da opče i piše po zemlji,tj samo zameče tragove...po takvom bi i ja za svoj mogao zakačiti 4 m RD i isto bi išel tak,al da ga dublje pustil mislim da bi stal na mjestu...tj.krepal motor od muke

Slazem se u pravu si!:icon_thumright:
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ja sa ficekom radim sa RD od tri metra radi se o marci lely sa paker valjkom i znaci na normalnoj zemlji kad radim za kukuruz idem 2 ili 3 radnom a kad ju spustim do kraja onda samo sper spore isto tako 2 ili 3 a ovo za fergia ni u kom slucaju nemoze radit sa RD za njega su tanjurace 20 diskova i onda on svira ko violina
 

Najnoviji postovi

Na vrh