• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,220
Jesi siguran da su se istrošili?
Moja je prevrtila 300+ ha i sad više ima mjesta gdje nemoće zatvorit trag traktora
RD koliko je nož kratki, a smatram da je tih 300+ ha premalo za mjenjanje.

Ha gledaj kod mene ima teže zemlje i tu je rotodrljači teško. Također kod mene ima i velikih kamenja tako da i od toga se troše brže svaki put kad udari od kamen, i znalo je biti situacija kad s proljetna brazda "speče" pa onda rd lupa ko luda. Izmjerit ću duljinu noževa pa ću vidjeti...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
evo stigla i kod mene rotodrljaca na probu inace se radi o marci Lely 3 m sa paker valjkom,ako bude fico to mogel terat postat cu i ponosni vlasnik
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Koliko je KS Fiat?

Sad vidim par stranica unazad da je Fiat 90-90 :mur:
 
Posljednje uređivanje:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
To mu bude malo preveć, makar ja tako mislim. 2,5m mu je taman...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hm,to je tak. 2,5m ne bi smio ni osjetiti,a 3m mu je previse. makar sam vidio i 28 godina starog ihc-a kako tjera rd od 3m. trebalo je samo paziti na temperaturu,i ne ici preduboko.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Dobra stvar je sto mozes probati prije kupnje. Vidjet ces kako ce se traktor ponasati s njom a i sama rd kako radi.
Stavi koju sliku kad budes isprobavao rd i prenesi nam dojmove..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,220
Evo i ja sam danas svoju skinuo s prikolice:


malo mi je upala u zemlju


Izrotirao sam ovo što se vidi iza rotodrljače.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Dobra stvar je sto mozes probati prije kupnje. Vidjet ces kako ce se traktor ponasati s njom a i sama rd kako radi.
Stavi koju sliku kad budes isprobavao rd i prenesi nam dojmove..

za dva tri dana ide u pogon inace je snjom radio landini 100konja to mi je rd od frenda a njemu je premala,sad ima hollanda 215 konja i valtru 210 konja pa ju zato prodaje pa cemo vidjet kak ce se ponasat ak ce bit dobro bit ce moja
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,220
za dva tri dana ide u pogon inace je snjom radio landini 100konja to mi je rd od frenda a njemu je premala,sad ima hollanda 215 konja i valtru 210 konja pa ju zato prodaje pa cemo vidjet kak ce se ponasat ak ce bit dobro bit ce moja

I jesi je uzeo?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zakaj te rotodrljace imaju kopcanje s obje strane,cemu to?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa vidim da iza na drljaci ima izvod za kardan i kopcanje za poluge.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
a neke imaju i nosače za prednji hidraulik pa im akopčanje s druge strane
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa sve je to super samo treba imat i traktor koji to nosi a i takvu rotodrljaču..
a ovo što je bole spomenuo..ja sam to u prolazu vidio..to bi došlo nekaj kak bi se reklo..to je ustvari rama od koje se jedna strana kopča na RD na te rupe kaj mogu biti za hidrolift i gore gdje dođe toplink..to je povezano krutom vezom znači nema kam da mrda.. i onda drugu stran te rame kopča normalno na poluge od prednje hidroulike i toplink..i spoji kardan na taj izlaz koji je ustvari predviđen za sijačicu... i lijepo ide prema naprijed i zemlja normalno ulazi u rotodrljaču kak i dok je odostraga zakapčena...samo kaj se to ne isplati baš zezati,jedino ako ne zakači i naprijed RD pa još iza da dvaput samelje i na stražnju dojde gore sijačica... možda je kolega bole drugač vidio..stvarno neznam..ja sam vidio samo kaj je bila naprijed RD i iza sijačica...to je bilo pred par god pa se ne sječam više najbolje..
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
upravo tako to se koristi koristi kod širokozahvatni strojeva rotodrljača narijed a sijačica iza samo sto je to kodnas jako rijetko za vidit
Jel imaš kakvu sliku? Nisam znao da to postoji...
nemam slika probaj potrazit na netu a ima i u amazoninom katalogu slika
 
Na vrh