• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
HEHEH....bio danas kod njega doma u Kovačevcu, nije bilo mladog gazde, on je na terenu, ali mi je stari gazda sve pokazal, jedino cjene nezna.
Ima stvarno dobre priključke ne lageru, nema kaj! Drugi lager je u Cirkveni, a treći u Žabnu :)
Švercer na veliko, ali strojevi uredni, sve 5.
Inače, zagledal sam mješaonu stočne hrane, ima 3 komada, a meni bi jedna od 500 kg legla ko budali šamar :)
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Nešto podataka od kvernelanda.
phbinstructionmanual.jpg
 
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
38
Zna li netko za kakvu trgovinu u Italiji koja drži Maschio dijelove?
Otišao mi zupčanik u getribi na rotodrljači.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Zna li netko za kakvu trgovinu u Italiji koja drži Maschio dijelove?
Otišao mi zupčanik u getribi na rotodrljači.

to ti se neisplati ići u taliju po to.donesi taj što ti otišo hitneru u bj. i on ti takav radi bez razlike od orginala a za puuuno manje para:icon_eyes: meni šta je god napravio nikad se nije stragalo..kvalitet je na nivou..:icon_jook:
 
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
38
to ti se neisplati ići u taliju po to.donesi taj što ti otišo hitneru u bj. i on ti takav radi bez razlike od orginala a za puuuno manje para:icon_eyes: meni šta je god napravio nikad se nije stragalo..kvalitet je na nivou..:icon_jook:

Hvala, riješio sam.
Dobro je znati za ubuduće ovo sa Hitnerom.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
pozdrav decki kupio bi roto branu,ali neznam kaj bi uzeo tj. koju radnu sirinu da uzmem,ovak imam fiatagri 90-90 e sad kaj vi preporucate koju radnu sirinu da uzmem i kaj je bolje paker valjak ili obicnji cjevasti valjak
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
2,5m ti je sasvim dovoljno za 90ks. paker valjak napravi bolji posao od cjevastoga.
hidro lift ti isto nije na odmet ako danas sutra odlucis sijati u jednom prolazu..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
pozdrav decki kupio bi roto branu,ali neznam kaj bi uzeo tj. koju radnu sirinu da uzmem,ovak imam fiatagri 90-90 e sad kaj vi preporucate koju radnu sirinu da uzmem i kaj je bolje paker valjak ili obicnji cjevasti valjak

Siguran sam da je u prijašnjim postovima opisano koja roto brana bi bila za koju konjažu traktora,isto kao i za valjak..

Ali ajde još jednom 2.5m širine a za valjak moj glas ide za paker..
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
tak sam nesto i mislio,ali sam se htio cuti i vasa misljenja,imate neku preporuku koju uzet cuo sam da lely bas se i nije pokazala
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
i tata i ja smo baš razgovarali kaj bi uzeli neki rotodrljaču pošto tanjurače svejedno treba komplet reparirati,pa bolje dati par tk više i kupiti pravi stroj..gledali smo malo po njuškali a cjene se kreču od 1000€ sa cjevastim valjkom i do nekih 3000€ sa paker valjkom...gledal sam več onu stranicu z kolko KS ide koja širina ...za 75 ks bi onda bila oko 2 metra,kaj je preusko za trag traktora,tak da mora biti bar 2,5 m

pa me zanima koje marke bi bilo dobro gledati mislim prvenstveno na težinu i kaj mu nebude previše al ipak da se dobar posao napravi...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ma znam sve vise manje ovisi od gazde koji je snjom radio i kak ju je cuvao,jel ima ona neko ogranicenje do kolko moze ic duboko ili je do kraja mozes spustit
Neka dubina do koje roto brana ide je 25cm,al to dok su noževi novi..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
uglavnom svaka marka ima drugaciji noz. kupujes ih po katalogu ili uzorku..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,220
Za ovu mogu reč da je dobra:
http://www.njuskalo.hr/traktori/rotodrljaca-maschio-oglas-7624756

Kod rabljene nema nekog pravila ova je bolja od one..Sve zavisi na kaj se naleti..Može biti da bude Lely bolji od Maschio...

Ova je u super stanju ali previše čovjek traži. Ona je nova 50 000 kuna s pdv-om, to se jedino isplati onom tko nije u sustavu pdv-a. Ja imam istu ovakvu samo 2.30m i cjevasti valjak i zanima kad treba mijenjati noževe. Dosad je uradila 150 rali (oko 70 hektara) i stara je 5 godina i mislim da su se dosta istrošili. Gdje ima za kupiti?
Massey 595 evo za tebe rotodrljače:

košta oko 50 000 kuna.
 
Posljednje uređivanje:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,339
Jesi siguran da su se istrošili?
Moja je prevrtila 300+ ha i sad više ima mjesta gdje nemoće zatvorit trag traktora
RD koliko je nož kratki, a smatram da je tih 300+ ha premalo za mjenjanje.
 
Na vrh