• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nije puno,ima i plugove v&n koje isto prodaje i koji su isto u takvom stanju,jos je sva boja gore. prodaje sve jer je prodao i traktor,uzima opet sve novo za tih par jutara zemlje. neki malo žešči gazda,ima par firmi svojih,a poljoprivreda mu je hobi...
ja isto mislim da im ne bi trebalo nista biti,cijena je super povoljna,3500e,samo se moj stari preplasio kad je cuo sto su oni radili s njima,mada to nije bila velika povrsina koju su oni rotirali po tom korjenju.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To nije puno novaca za tu rotodrljaču,praktički je nova za pola cijene.Nebi trebalo imati neke veze ako je malo radio sa njom po tim korjenima.
Gledao sam video na yt-u gdje sa amazonovom rotodrljačom rade po kamenu i samo su iskre letjele a noževima nije bilo ništa.Tako da mislim nebi trebala bit potrgana ako je radila u korjenima.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
vidio sam i ja taj video,strasno za gledat... slazem se s tobom,mislim da bude dobra kupnja... treba samo vidjeti na kaj se bude stari odlucil. zao mi je ko psu kaj nemam slike,ali taj dan kad su isli to gledat ja nisam mogao,a stari zaboravio poslikat. nisu je taj dan ni digli,ni probali luft i pustiti u rad, pa ako se odlucimo za nju,svakako bumo sve isprobali.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slažem se sa šananom, ja nebi nikad traktor od 70 ks stavil na 2.5 m, osim u jako laki zemlji i nebi uzeo tak tesku rotobranu za njega, 2.3 m najljepse za njega samo te su malo rjeđe RD..

Da se razumijemo, ja sam siguran da traktor 70 ks (naravno neki malo bolji s boljim motorom i prijenosnim omjerom) tjera 2,5m bez problema u normalnoj zemlji, samo ne teške izvedbe, nego neke laganije izvedbe jer hidraulika puno trpi, pogotovo ako je slabija.

Tko ti je kriv kaj nemaš MF :icon_weed: :icon_e_wink:

Ajd još i da čujem objašnjenje ovoga..Kakve veze ima težina rotodrljače s njezinim tjeranjem u zemlji??
Heheh...nitko :)
Ako je traktor dovoljno jak i masivan za tešku izvedbu rotodrljače neče mu biti ništa, ali hidraulika na slabiejm traktoru trpi u svakom poslu ako se radi s preteškim priključkom, neko vrijem bude išlo, ali ne vječno! A hidraulika na zetoru po meni nije za preteške terete!
Ima puno lakših i dobrih izvedbi RD za traktore poput Z-6340 s kojima mu nebude teško raditi i nositi ih bez ikakve bojazni.
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Heheh...nitko :)
Ako je traktor dovoljno jak i masivan za tešku izvedbu rotodrljače neče mu biti ništa, ali hidraulika na slabiejm traktoru trpi u svakom poslu ako se radi s preteškim priključkom, neko vrijem bude išlo, ali ne vječno! A hidraulika na zetoru po meni nije za preteške terete!
Ima puno lakših i dobrih izvedbi RD za traktore poput Z-6340 s kojima mu nebude teško raditi i nositi ih bez ikakve bojazni.
A tko tebe pita dal trpiš,dal ti je teško??
Dečki moji traktor je radni stroj,ne treba previše radit tu neku fantaziju..Daj ti njemu sve kaj treba on če ti vračat istom mjerom..Ukratko poštuj mašinu i ona če tebe..

Svašta trpi na traktoru tokom rada sa bilo kakvim priključom.U ovom slučaju,hidraulik je bitan tokom transporta,tko ti veli da moraš jurit pun gas po grabama ili po cesti?? Voziš polako bez sile..Na zemlji kad ju ti pustiš dolje i kreneš s radom hidraulik najmanje trpi tu..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
GOGO...

definitvno doooobro razmisli o ovoj ponudi za V&N! ako je stvarno tak malo odradila, isplati se o uzeti, samo dobro pregledaj da nije izvana šminka, a unutra krš!!

nemojte uspoređivati videe sa yt-ba sa svojim "zemaljskim" rotodrljačama i onda misliti : MA GLE KAJ OVA AMZONKA DELA I NEJE JOJ NIŠT, SIGURNO I OVA MOJA TO MORE.... nemojte se zavaravati, ono je POTPUNO DRUGI SVIJET!!
nemojte smiješni biti... probajte ju samo na asfaltu zavrteti pa vam bude srce stalo ko i njoj....

tvoj 6340 je 70 ks, nemoj se veseliti da je 80 ks, jer nije i nemre biti ... :) i misliti joj pa on je jak na kardanu, njegova izlazna snaga na kardanu je nekaj slabija...
njemu je ovih 2,5 m u zemlji normalne strukture, u normalnim uvjetima sa razumnim vozačem TAMAN!
I težina mu nebi trebala biti problem, ta V&N sa paker valjkom je nekih 850 kg i to je taman!

Tak da ti je moj savjet dobro razmisliti o toj ponudi, jer sa tom kombinacijom nemreš fulati
garntiram ti to jer gotovo istu kombinaciju teram 4 god i funkcionira odlično!


isto tak prokometiral bi ove priče o teškim RD i "laganim zemljama" i obratno!
Ljudi moji, pa dobro kak vam nije jasno da nisu bezveze napravljene različite izvedbe RD-a???
Dobro se zna da nisu sve zemlje iste strukture pa se prema tome ravna prilikom odabira mehanizacije za njenu obradu!
Nema potrebe da se teraju teške RD koje daju dojam "nepoderivih" u laganim zemljama!!! Nepotrebno mučenje traktora i sabijnje zemlje koja je i ovak nabita ko asfalt...
Izbor RD treba prilagoditi tipu tla, naravno nije to baš tak jednostavno kod kupnje rabljenih...
ALI NEKOG RAZUMA VALJDA TREBA BITI!!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
@ ŠANANA- otkud sad to da hidraulika na zetoru ne valja? nebrem ga ja ne znam kak braniti,nije to valtra il tak nekaj,al vozim zetore od malena,a i dosta drugih traktora, vecih i manjih,pa valjda nekaj znam. ne bude on digel 5t,ali do 1300kg,uz adekvatne utege naprijed ,nema problema,pogotovo kaj je teziste rotorane blize traktoru. tu se slazem s markom,samo polako i sve to mora ici.

@ BELEC- moguce da stvarno je krs,al kod takve kupnje nikad se ne zna.ima nacina da i najvece sranje izgleda jedno vrijeme dobro,a poslije...:(n):
ja vecinom navijam za novu rd,nisu ni tako skupe,al me svi odgovaraju od nje jer bi bila neiskoristena.
danas ako uhvatim vremena,moram nazvati k hubzinu,mozda bu mi netko znal nekaj konkretnog reci u vezi motora na mojem zetoru,pa budemo onda vidli kolko ustvari ima konja. nije 70 i 80 velika razlika,ali dobro dođe a i živo me zanima.

nadam se da nije previse off.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam ja reko da nevalja, ali sigurno nebude toliko izdržala koliko bi izdržala na traktorima SDF grupacije ili nekim sličnima, samo sam na to mislio i zbog toga da se ne pretjeriva s teškim priključcima ako za to nema potrebe!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hehe,tak smo ko cigani! svako svog konja hvali! nema veze,vidjet cemo kaj bude. ako zetor ne bude tjerao na ful dubinu i nosio neku normalnu rd od 2,5,ima da odmah leti iz dvorista!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,234
Pa ja ti sa Zetorom 6245 skidam paletu s viličarom od 700kg i još je paleta teška 1250kg. To je bio đubar od ove godine. I to sve bez tegova i ima samo jedan pomoćni cilindar tako da hidraulika može dosta podići. :(happy):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,234
Samo ovo što sam napisao to možeš samo tjerat u rikverc ne ide on s tim daleko to je samo bio prijevoz do šupe ali poenta je da hidraulik to podigne i da ima koji teg napred ide to samo tako. Ali to je prevelik teret za traktor i nije mu to dobro.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa to se razumije,ipak je to skoro 2 tone. zato ja i mislim da moj bi trebao nositi rd od 1300kg bez brige.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Zetor če nositi rotodrljaču bez brige jer ja imam zetor 6320 i nosi prskalicu(450kg)+ 950litara vode ali ima naprijed ukupno 250kg utega a što se tiče hidrauliko on to diže bez problema na lergasu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
eto,maknuli smo jos jednu dilemu!

samo mislim da smo previse off topic!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve je to uredu, svaki bude podigao teret i prenio ga podvorištu, ali raditi cjeli dan pod tako velikim opterečenjem, to je nešto drugo, bude on i to, ali pitanje je koliko dugo.
Puno ljudi opterečuje traktor, pa onda kad ode hidraulika prilikom preopterečenja svi su drugi krivi.

Nek svatko radi kako god želi, to je samo moje mišljenje!
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Zetor 6340 i 7340 po podatcima nose 3500ks, što bi značilo da 1.5 može nositi bez problema, pa kod 6340 i 7340 je ista nosivost, koliko onda ima ona kombinacija od 2.5m od kolege BELECA7340, još kad je puna sijačica ima sigurno preko tone. a u radu ne drži se rotodrljača toliko na hidrauliku, pola težine se prenosi na valjak koji regulira dubinu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nose, ali na vrhu poluga, odnosno to iam je podizna moć, a postavi ti taj teret 2 metra iza traktora i onda probaj.
Kolega Belec mora imati obavezno prednji utovarivač na traktoru jer mu je on dobar protuteg inače ništa od posla.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,234
eto,maknuli smo jos jednu dilemu!

samo mislim da smo previse off topic!

Slažem se i ja dosta ti je teška ta rotodrljača. Ja imam maschio 2.30m pa sam je vukao za 6245 i ima negdje oko 800kg i mislim da je to dovoljno težine za rotodrljaču. Moje mišljenje je da kupiš neku lakšu npr. onu vogel noot jer će ti biti lakša za nositi, a bome i za raditi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
@ Šanana- teziste rotodrljace sigurno nije na dva metra od traktora.

@ Zetorproxima90- ma ova teska je i ovak i onak ispala iz igre,malo mi je ipak prestara. ovaj tjedan bude se valjda znalo sve,i ja se nadam da bu pal v&n!
 

Najnoviji postovi

Na vrh