• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Č

mislim da zekan i rd nije najbolja kombinacija a uostalom vrijema će pokazati ali ipak ti želim sve najbolje.moje mišljenje max:zeko i 2m i ideš brže manja potrošnja goriva i radiš to pjevajuči:icon_e_wink:
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
imam rd 2,5m pise toronado na njoj ima 5 kucista pame interesuje koliko ulja ide u nju 4 kucista imaju cepove sa strane pa to znam ali glavno kuciste gdjeje diferencijal nema nikakvog mjeraca pa ako ima tko takvu dami kaze danas sam nasuo 3 litre i mislim da moze jos stat ima jedan plasticni cep i jedan saraf 27 kljuc gdjese sipa ulje stavicu slike kasnije
 
Posljednje uređivanje:

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
koju bi RD predlozili za mtz 82 mislim koja je kombinacija naj bolja tezina sirina proizvodjac klin noz
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mtz 82 se igra s 2,5m s paker valjkom, moja preporuka, polu-nož :)
Što se tiće rusa, neče se on ni s 3m previše buniti ako nemaš pre tešku zemlju za obradu.:)
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Prošle jeseni sam prvi put radio sa 2,5 m RD + sejalica.Mislim da sa ovom kombinacijom MTZ 820 nema šta da traži.Da je cevasti valjak možda bi i mogao ali sa paker valjkom nije za njega.



 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
lijepa kombinacija...mislim da rus nebi mogel raditi z tom kombinacijom samo zato kaj bi se propinjal prednji kraj..vidio sam staru 82-ku sa dosta utega naprijed i radil je sa takvom kombinacijom kak imaš i ti...taj traktor je bio i sa jačim gumama iza tj.18.4 - 38 dijagonaljim tak da nisu previše sjedale kak 15.5
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Odlicna kombinacija a traktor jos bolji. Moja je rotodrljaca 3m a sijacica za psenicu 2,5 nit mi se mjenja jedno nit drugo a bilo bi dobrokad bi u jednom prohodu sve uradio, ovako svud se poznaju tragovi od 560 pogotovo nakon nicanja.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Našao i ja jednu sliku ,kupljena nova 2011.g. i odradila preko 300ha do sada.
2i2ahc5.jpg
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
lijepo izgleda..kak ti se dopala do sam i kolko je to ako me oko nevara onda je to 2,5 metra ili je možda 3??
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Jao mali plavi,gotovo svaku temu komentiraš,i to nepromišljenim glupostima,da malo proguglaš ili pogledaš bolje slike,nebi postavljao većinu pitanja,više mi se ni neotvara forum kad vidim da si ti postao.

piše na rotodrljači: RE300,valjda to znaci da je 3 metra.
A i opce poznata stvar je da je ALPEGO vrhunska talijanska firma koja ima samo kvalitetne proizvode,glupo je uopce pitati kakva je... skupa i dobra!

ZULJE,vidim vrhunske strojeve imaš...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dobra je nema šta,dosta masivna kolko vidim.Dali su to prvi i orginal noževi na njoj ili drugi,jer mi se čine dosta dugači pošto je napravila cca 300ha
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
oprosti dino ali ja pitam kaj me zanima i kaj neznam...proguglam ja dosta stvari ali nešto nađem ,nešto ne i onda pitam...kao što vidiš neznam baš o rotodrljačama a zanimaju me pa zato i pitam...ne radi se samo o rotodrljačama nego mislim i opčenito u drugim temama pitam kaj me zanima i neznam...oprostite na OFF ali morao sam...
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Evo moje bivše rotobrane:D...vrtel ju je steyr 8080 koji je nazalost prodan:(....2.1 m sirine, 450 kg, Ortolan:D

forum068.jpg


forum077.jpg


forum070.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Emy 3m stara 5 god, uradio s njom mozda 250-300 rali, prvi nozevi na njoj

emyyz.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
mene zanima da li netko zna sluzi li cemu ona greda za ravnanje zemlje koja dolazi iza nozeva i između valjka? mislim,da li je velika razlika ako se radi s tom gredom ili bez nje? sad imam na ponudi dvije rd,jedna ima tu gredu a druga ne.

nasao sam i jednu dobru marke eberhardt,jaka,masivna,odlicni nozevi,ali sam cuo da ta firma vise ne postoji i da je tesko doci do dijelova... je li to istina?
 

Najnoviji postovi

Na vrh