• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
neznam, nekuzim se u zetore!
meni je RD od 2,5m sa klinovima unistla motor traktora 70 KS koji je bio u vrhunskom stanju, a pazio sam kak radim, dok je sama RD bila po tezini jako lagana,nevjerujem da je bila teza od 350kg
al ja kad govorim o frezi, govorim o 2m a to mora biti puno lakse za tjerat nego RD od 2,5m, pa bih to htio probat

2.5 m i mislis da nije imala vise od 350 kg?...ili sam krivo shvatio?...jer moja rau rotobrana ima oko 1300 kg 2.5 m...
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Mozda tezi toliko ako ima puni valjak iza,ja sam iso da kupim pegoraro(2,5m) koja je bila onako robusnije izrade i imala je puni valjak,kad je covjek zakacio za nekog starog internacionala 60 hp propela mu prednji kraj, dok ova maschio sto sam uzeo mislim da nema vise od tako nekih 400kg
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
neznam, nekuzim se u zetore!
meni je RD od 2,5m sa klinovima unistla motor traktora 70 KS koji je bio u vrhunskom stanju, a pazio sam kak radim, dok je sama RD bila po tezini jako lagana,nevjerujem da je bila teza od 350kg
al ja kad govorim o frezi, govorim o 2m a to mora biti puno lakse za tjerat nego RD od 2,5m, pa bih to htio probat


Ja imam mf3080 i rd 3m, i to ide kao od šale....
Kako misliš da si uništio motor?
Možda si ga pregrijavao zbog neodržavanja...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
codex nemoj se ljutiti, ali tvoj " 3080 " je sve samo ne taj model. jaci je, tako da mu 3m nesmije predstavljati problem.
ovo sto neponovljivi kaze da je uz paznju unistio vrhunski motor nevjerujem. ili motor nije bio vrhunski, ili nije pazio. jedno s drugim mi nekako nejde.
ali da 70ks ima posla sa 2,5m to itekako stoji. radio sam s takvom kombinacijom a sada tih 2,5m tjera 100ks i ako se pusti dublje ili potjera brze ima i on posla.
sigurno da ima rd koje se teze ili lakse vrte, isto tako znamo da ima puno razlicitih tipova zemlje pa kombinacija koja na negdje nikako ne funkcionira, drugdje ce ici kao od sale.
najbolje je zakvaciti rd i probati kako ide. ne pretjerivati sa dubinom, brzina nize i pomalo..
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Da i ja se slazem s time da je brzina tu kljucni faktor za dugogodisnji bezproblemni rad ili brzo unistenje kako traktora tako i prikljucka.
 

djendrag

Novi član
Tu od
25 Lip 2012
Poruka
27
Kolege jel moze neko da kaze koliko je ulja potrebno u RD, koliko je dovoljno, nije mi jasno jer nema nikakvog mjeraca?
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Mozda tezi toliko ako ima puni valjak iza,ja sam iso da kupim pegoraro(2,5m) koja je bila onako robusnije izrade i imala je puni valjak,kad je covjek zakacio za nekog starog internacionala 60 hp propela mu prednji kraj, dok ova maschio sto sam uzeo mislim da nema vise od tako nekih 400kg

Ja znam da je nasa mala kaj smo ju prije imali 2.1 m i imala je 450 kg i nije neka masivna bila, a ova ima oko 1300 kg jer jedan kolega ima takvu i vagal ju je...neznam al meni je to nekak premalo 400 kg a rd 2.5 m...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ja znam da je nasa mala kaj smo ju prije imali 2.1 m i imala je 450 kg i nije neka masivna bila, a ova ima oko 1300 kg jer jedan kolega ima takvu i vagal ju je...neznam al meni je to nekak premalo 400 kg a rd 2.5 m...

Meni pa je puno 1300kg za 2.5m,pa toliko nemaju ni neke od 3m:icon_scratch:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
nekak se i meni čini preteška za 2.5 m...to je valjda nekva jaka šasija i težak valjak...
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Evo to je naša...

070hl.jpg


107zh.jpg


106ks.jpg


105fdx.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Malo se i meni čini puno tih 1300 kg, al ako vlasnik kaže onda valjda ima toliko. Mada RAU je uvijek radio jake i masivne strojeve, tak da stvarno svašta može biti.
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
evo neznam stvarno ali teska je jako minimalno ima 1100-1200 kg ...jer kad se vozim s plugom po cesti i sa rd..rd me cak i bolje ljulja od pluga a plug negdje ima oko 900-950 kg i dulji je jos k tome...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Imam talijansku RD sad joj je 5 godina, jos je prvo ulje u getribi i valjalo bi ga promjenit. Koje ide unutra?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Imam talijansku RD sad joj je 5 godina, jos je prvo ulje u getribi i valjalo bi ga promjenit. Koje ide unutra?

ja mislim da je hipenol najbolji ako to nema veze što je unutra samo 5 godina..ako je na opip masno i gusto nebi ga trebalo mjenjati,bar ja nemjenjam u svojoj svakih 10ak godina..:icon_eyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh