• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za kombinaciju od 2,5m MORA biti minimalno 90 ks i to malo čvršči traktor tipa Fiat 90-90 koji ima 5 cil., a po meni za rad u kombinaciji 2,5 m traktor od 100 ks i 6 cil. prolazi svuda, u brdu i ravnici i napravi se odličan posao.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam sijao sa sijetvenom linijom 3 metra i maseyom 95 ks,ide to dobro,ali nema forsiranja,normalno se tera,i ja isto odkada sijem u liniji bolji su mi prinosi.Može netko raditi sa dva i tri traktora,ali kako ak si sam,ovako odvezem sijeme u polje dođem sa linijom i sijem.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
gogo zato što si letio zato ti je i sad Zetor kod majstora , hehe , preopteretil si ga

i nije istina da se zgazi zemlja kad se sije u kombinaciji, uprotivnom bolje je tako , od kako sijem u kombinaciji imam bolja žita i bolje prinose svega

Moral bi malo bolje procitati kaj pisem. Radio sam s koleginim 7340,ja imam 6340. Letio sam jer je zemlja lagana,uvjeti su bili odlicni,a pripremalo se plitko. Problem s kombinacijom je bil kod okretanja,jer njemu nije to problem nosit kad je sijacica na hidroliftu dignuta,nego kad je spustena i puna sjemena,tad je teziste daleko iza traktora,a nije imal ni kilu utega naprijed,osim tezine ph. Ako se ne varam,tvoj case je 6 cilindara,110ks,a imas 2,5m kombinaciju sa supljim valjkom,tak da... A ja sam na svojem zetoru samo dal prestelati dizne i ventile,jer se to dela na svakih 1000rs,a nije ni bilo prave potrebe.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
sory krivo sam pročital onda...
da moj je 6 cil , 110 ks , rd 2,5 sa običnim valjkom i svugdje ide jedan prohod i zemlja je obrađena vrhunski bila to laka ili teška...

videl sam ti zetora kod majstora, išel sam na zamjenu ulja sa autom tam...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ne moras se ispricavati. Htel sam reci da je tvoj traktor veliki i teski,i ta kombinacija mu je mala,a da ti njemu zakapcis 3m rd s paker valjkom i sijacicu,tjera on bez brige,al bi u transportu to osjetil. bil si na bukovcu? Ja sam mislil da si to o zetoru procital na forumu,jer sam pisal o tome.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ma ta kombinacija mu taman ...

da bil sam na bukovcu i dok sam videl zetora odma sam znal čiji je dok je majstor rekel da ga je gazda sad nedugo kupil ...heh
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
pozdrav svima.
Da li bi traktor od 85KS tjerao roto drljaču od 2.5metra širine u teškoj zemlji? Ili bi mu bilo preteško?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nema neke razlike sa klinovima ili noževima,ja sam ih imao puno i svakakvih,nisam primjetio da je sada to neka razlika u teranju,razlike ima koja je kategorija RD jel teška ili laka izvedba,tu se osijeti kod teranja,jel lakše je terati lakšu izvedbu sa klinovima negao tešku sa noževima.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,820
Moj je 68 ks pa goni 2,5 m a imam svakakve vrste zemlje i brda i ravnice. Jedino neznam koliko dugo bude to gonil.

Kak znati koja je teška a koja laka izvedba ?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Pa normalno da po težini. Što je rd teža i masivnija odmah ju je teže tjerati nego neku laganu. Ja ako budem kupovao rd za svoju proximu 90 obavezno bude izbor Maschio daino 2.5m koja je skoro teška tonu sa paker valjkom.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
laku neće pustiti duboko u zemlju, plitko obrađuje, kao da lebdi, a teža ide dublje pa ju je zato teže goniti
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Pa ide duboko koliko ju vožač podesi u dubinu nebitno bila teška ili laka izvedba ako ideš dubine do 5 cm isti vrag isto će nju terat traktor kao i laku samo što je teža za nosit i može raditi puno dublje (zato zatjeva jači traktor), a laka nemože, naravno što dublje ide to i jači traktor treba.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,820
Tak sam si nekak i mislil. Dubinu ionak riktam sa cjevastim valjkom ili nekim drugim zavisi tko kakov ima. Razlika je samo u par utega više ili manje na prvom kraju traktora.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Čije RD (koja marka) su poznate da su najlakše za traktoru vrtit a ada odrade dobro?Da li prednost dati noževima ili klinovima i zašto?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A navodno da V&N rotodrljače se lagano tjeraju, a dobro naprave. Za ove starije neznam.

Ja dajem prednost nožu uvijek!
Jedino po pričama ljudi čujem da se na nož kad je vlažno hoće nakupljati trava i sl. no nakuplja se na bilo čemu....tak da....to je sve relativno, no kad su idealni uvijeti nož po meni ima največu prednost.
Klin treba izbjegavati, pogotovo ako je slabiji traktor.

Postoji još i opcija polu-nož, to sam čuo od nekih ljudi da je vrlo hvaljeno, e sad, treba probati pa reći nešto više.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
A to sve zavisi. Ja imam maschio delfino 2.30m sa noževima i prezadovoljan sam s njom. Jednino kad je mokrije oće se nakupljat ostataka na noževe, ali to ne predstavlja nikakav problem. Moja je dosta teška skoro 800kg, a cjevasti je valjak.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
od starijih rd su eberhardt-ove na dobrom glasu kaj se tice lakoce pokretanja,ali dosta ljudi muku muci s dijelovima za njih...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Radio sam sa 3 vrste rotodrljača,Lely,Eberhardt i V&N koju sad i imam. Lely je imala cjevasti valjak no nisam ju jako brzo tjerao nije bila moja da nebi nešto potrgao a na kraju se kardan potrgo i imala je klinove.Njezin radi mi se ni malo nije sviđao. Eberhardtova ja laka za nosit ai za tjerat,ima noževe i odlično odradi posao,još je imala i packer valjak.
Mi smo kupili V&N i ide dosta lagano,u zimskoj brazdi ju tjeram i 8km/h a pustim ju u zemlju dokle ide,kada je mokro onda ide oko 6km/h jer se ta zemlja malo teže razreže,i zna se nakupit ostataka kuruzovine ako je loše zaorano.
 

Najnoviji postovi

Na vrh